toprakbilgi.com

Gönderen Konu: ot toplama tırmığı ve tambur kullanım sorunları  (Okunma sayısı 376 defa)

Çevrimdışı Ylmz_1907fb

Seri 2 ile yonca biçerken tambur arkasında otu bazen öbek öbek bırakabiliyor,ot toplama tırmığı tam toplayamıyor 2 tırmık arasından ot geçebiliyor bunların çözümü nedir?

Çevrimdışı Demir

Ynt: ot toplama tırmığı ve tambur kullanım sorunları
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2018, 21:22:01 »
Tamburların arasına fazla ot toplanırsa az daha soldan gidin böylece sıkıştıracak kadar ot biçemez. Ot toplama tırmığında ise ben o durumlarda 2 defa geçiyorum aynı yerden.

SM-T280 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ylmz_1907fb

« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2018, 23:40:46 »
Soldan gidersem önceki sırayı çiğnerim buda hava almayıp kurumaması demek, peki fazla bıçak taksam nasıl olur ?

Ot toplama tırmığıyla her yöntemi dönedim ama yinede sorun var,sanırım tırmıktan fazla şey bekliyorum :D

Aynı sıradan 2 kez gitmek veya toplamadığı yerde geri geri gelmek iş verimini düşürüyor ve moral bozuyor acaba gece çiğde çevirsem sorun gidermi bu yıl çiğde çevirip balyalıcaz

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2018, 07:03:23 »
Soldan gidersem önceki sırayı çiğnerim buda hava almayıp kurumaması demek, peki fazla bıçak taksam nasıl olur ?

Ot toplama tırmığıyla her yöntemi dönedim ama yinede sorun var,sanırım tırmıktan fazla şey bekliyorum :D

Aynı sıradan 2 kez gitmek veya toplamadığı yerde geri geri gelmek iş verimini düşürüyor ve moral bozuyor acaba gece çiğde çevirsem sorun gidermi bu yıl çiğde çevirip balyalıcaz
Ben hep soldan giderim, hiç kuruma problemi yaşamadım. Hem ezdiklerinizi ot toplama ile dağıtabilirsiniz.

Ben gece ot toplamadım hiç faydası olur mu bilmiyorum.

SM-T280 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ylmz_1907fb

« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2018, 10:45:10 »
Sanırım yonca yetiştiriyorsunuz kurutma işlemini nasıl yapıyorsunuz ,biz sabah bağladık yoncalar çok kalitesiz oldu
Örnek;salı biçiyorum Çarşamba tırmık Cuma balya gibisinden

Teşekkür ederim