toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Dolandirici tarim kredi koop  (Okunma sayısı 475 defa)

Çevrimdışı karga

Dolandirici tarim kredi koop
« : Ekim 01, 2019, 09:38:05 »
Arkadaslar tarim kerdi muduresi bana aycicek togumu kolanya ve yaklasik bintl civarinda yaprak gubresi vermek istedi hediye bunlar dedi almadim daha sonra ortak bilgi sisteminde bu urunlerin bana fatura edildiginiodemenin nakit yapildigini gordum e-faturanin ciktisini aldim urunler tarim kredi kooperatinde bu satisi nasil iptal edip parami geri alabilirim buyuk ihtimalbana borcumdan 2bintl fazla odettirdiler o fazlalikla stoklarini eritiyorlar  benim haberim olmadan bana yapilan bu usulsuz satis karsisinda ne yapabilirim beni keriz yerine koyuyorlar

Çevrimdışı ParaMiliter

Ynt: Dolandirici tarim kredi koop
« Yanıtla #1 : Ekim 01, 2019, 13:38:30 »
1-icraya git, para alacağı için ilamsız icraya başvur.
teslim almadığın malzemeler için ödettirilen parayı geri iste.

2-Cumhuriyet Başsavcılığına git, bir şikayet dilekçesi yaz. olayı anlat. ürünleri almadığın halde fatura edildiğini belirt. faturanın fotokopisini dilekçene ekle. dolandırıcılık-görevi kötüye kullanma suçlarından şikayet et.

3- asliye hukuk mahkemesine git. bir dilekçe yazıp dava aç. paranın geri ödenmesine karar verilmesini iste.

bu üçünü de aynı anda yapabilirsin. çünkü her biri ayrı prosödüre tabi. birini tercih etmek zorunda değilsin.
ceza davasında, paranın ödenmesine karar verilmez. karşı tarafın bir suçu varsa ceza verilir. sonra paranı almak için yine ayrıca hukuk davası açman gerekir.

öğrenme tarihinden veya işlem tarihinden itibaren işlemeye başlayan bir zamanaşımı süresi var. o süreyi kaçırırsan hiç bir şey alamazsın.

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2019, 14:16:02 »
Teslim aldigin faturaya ya da sevk irsaliyesine bu mallarin sonradan eklendigini ispat edebilir misin. Sevk irsaliyesinin ya da faturanin sende kalan nushasinda bu malzemelerin olmamasi gerekiyor normalde.

Çevrimdışı karga

« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2019, 16:06:41 »
Teslim aldigin faturaya ya da sevk irsaliyesine bu mallarin sonradan eklendigini ispat edebilir misin. Sevk irsaliyesinin ya da faturanin sende kalan nushasinda bu malzemelerin olmamasi gerekiyor normalde.
Urunleri almadim kooperatife mazot almak icin gittigimde vermek istediler ben almadim aksam eve geldigimde ortak bilgi sisteminde urunlerin  bana fatura edildigini gordum faturada nakit odeme yaziyor urunlerin parasi benden alinmis

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2019, 16:51:38 »
Onlarin duzenledigi fatura bir sey ifade etmez. Senin bu urunleri teslim aldigina dair imzani almalari gerekir. Imza atmadiysan sana bu urunleri fatura edemezler.
Ayrica sen urunleri hediye dedikleri icin aldigini fatura edeceklerini soylemis olsalardi,  almayacagini belirtip urunleri bu yuzden geri vermek istedigini soyleyeceksin.

Çevrimdışı karga

« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2019, 21:33:51 »
Onlarin duzenledigi fatura bir sey ifade etmez. Senin bu urunleri teslim aldigina dair imzani almalari gerekir. Imza atmadiysan sana bu urunleri fatura edemezler.
Ayrica sen urunleri hediye dedikleri icin aldigini fatura edeceklerini soylemis olsalardi,  almayacagini belirtip urunleri bu yuzden geri vermek istedigini soyleyeceksin.

Urunleri vermek istediler al bunlari hediye dediler imza falan atmadim urunleride almadim aksam eve geldigimde benim adima fatura etmisler

Çevrimiçi hpeker58

« Yanıtla #6 : Ekim 02, 2019, 22:05:37 »
Gecen sene mibzer almistim. 13200 lira idi seneye odersen 1000 lira faiz odersin dediler. Bugun borcumu kapatmaya gittim benden tam 3000lira faiz aldilar. Neymis faiz oranlari yukselmis cart curt bu ilk ve son alisverisim dedim sizle.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #7 : Ekim 02, 2019, 22:12:35 »
Urunleri vermek istediler al bunlari hediye dediler imza falan atmadim urunleride almadim aksam eve geldigimde benim adima fatura etmisler
Duzeltmeleri icin ikaz edersin anlarsa anlar. Anlamazsa kendi bilir.

Çevrimdışı Hacı Mehmet Coşkun

« Yanıtla #8 : Ekim 04, 2019, 10:22:10 »
Urunleri almadim kooperatife mazot almak icin gittigimde vermek istediler ben almadim aksam eve geldigimde ortak bilgi sisteminde urunlerin  bana fatura edildigini gordum faturada nakit odeme yaziyor urunlerin parasi benden alinmis
Ortak bilgi sistemi dediginize nerden nsl bakabiliriz,bizlerinde başına gelebilir belki böylesi bir durum.

Çevrimdışı karga

« Yanıtla #9 : Ekim 05, 2019, 07:28:53 »
Ortak bilgi sistemi dediginize nerden nsl bakabiliriz,bizlerinde başına gelebilir belki böylesi bir durum.
Akilli cep telefonlarinda playstore de uygulama ortak bilgi sistemi yaz iniyor 1 dakkalik is

Çevrimdışı karga

« Yanıtla #10 : Ekim 05, 2019, 07:33:46 »
Duzeltmeleri icin ikaz edersin anlarsa anlar. Anlamazsa kendi bilir.
Bu urunleri ben almam dedim onlar benden hsbersiz paralarini almis faturalari benim adima kesilmis pazartesi tekirdag bolgeye gidicem paralari iade edmeselerde en azindan mazota cevirsinler