toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Mikro Granul gübre / toz insektisit aplikatörü  (Okunma sayısı 2430 defa)

Çevrimdışı Gri Makina

Ynt: Mikro Granul gübre / toz insektisit aplikatörü
« Yanıtla #25 : Temmuz 11, 2018, 18:43:14 »
Öncelikle iyi akşamlar ,

Gördüğünüz sistem kırklarelinde 1000 dönüm e mikrogranül gübre atışı sağladı 2 yıl içerisinde ,

DC motorun oraya takılması değil motor süren elektronik ünite önemli olan zaten bizim iddiamız daha öncede yazdığım üzere herhangi bir DC motorla bu işlemin gerçekleşmesi.

Sistemimiz Tekeriniz durduğu anda 30 "milisaniye" içerisinde durmaktadır. Hızlandığınız sürecede hızınıza tepki vermektedir.

Bu ürün tübitak desteğiyle tasarlandı. ve sanayi bakanlığı koruması altında.

Ülkemiz şartlarında herhangi bir makinada herhangi bir motorla çalışabilir bir sistemden bahsediyoruz.

Marka , model yada iş genişliği kısıtımız yok.

Tabi ki piyasada ki kötü denemeler bu işle ilgili sizleri karamsarlığa götürdü. Ancak bu ürün 3 farklı mühendislik dalından destek alınarak tasarlandı. Dilerseniz bizimle iletişime geçerseniz satış ekibimiz sizinle iletişim kurup workshoplarımıza davet edebilir.

Çevrimdışı Unsal

« Yanıtla #26 : Temmuz 11, 2018, 19:54:21 »
Ben tam olarak anlayamadım neyi sattıgınızı. Yazdıklarınıza göre makina üzerindeki gübre sandıgına ek gubre sandıgı ile ilginiz yok. ( ben mevcut gübre sandığı ile dap atıp mikro granul sistem ile de (mikrogranul gübre, potasyum humat, cinko sülfat ) atmak istiyorum. Sizin acıklamanıza göre bu mümkün degil cunku buna göre bana extra gübre sandıgına entegre kursakları olan hıza baglı birsey gerekiyor. Diger konu “herhangi bir dc motor” demişsiniz. 4 ekici olan pnömatik mibzer ile 23 ekici ünitesi olan bugday mibzerine olayı nasıl tatbik ediyorsunuz? Resimlere göre gübre milinden hızı olcup mikro işlemci ile dc motorun devrini ayarlıyorsunuz. Burada bir sorun yokta bunu makinalara entegrasyon konusunda ben doyurucu bir bilgiye ulasamadım. Ben odaklandıgım konu bugday mibzerine entegrasyon yalnız ben mevcut gubre kutusu ile taban gübresi atacagım. Oraya dokunmadan bana nasıl bir cozum sunacaksınız? Diger husus mikro granul , insektisit, potasyum humat kullanıldıgında dekara min ve maksimum kac gram atılalabiliyor?
Su an ben akuden beslemeli mikro işlemci kontrollu (pnömatik mibzer için tasarlanmıs extra gübre kutulu mevcut makinama entegre bir sistem kullanıyorum hali hazirda. Ben sizin bugday mibzerne uygulanır yorumunuz üzerine buğday mibzer üzeirne uygulanmıs bir resim / video görmek istiyorum.
Not: eger yapmaya calıstıgınız sey mevcut gübre ünitesindeki gübre atma kısmını elektronik olarak yapmak ise farklı seylerden bahsediyoruz.

Çevrimdışı sebazios

Mikro Granul gübre / toz insektisit aplikatörü
« Yanıtla #27 : Temmuz 11, 2018, 20:08:38 »
Siz resmen mevcut gübre şanzumanını söküp kendi dc motorunuzu koymuşsunuz , mikrogranül gübreyi mevcut mibzerimizin gübre dişlisi atabilse ztn herhangi bi ek motora ihtiyac yok ki , çok düşük gramaja kadar gübre atabiliyor . Burdaki sıkıntı şu un formunda gübre atıyoruz microgranül ile onu atabilecek gübre kursağı dişlisi ve bizim hızımıza göre tekerdeki hızı algılayıp yavaşlayıp hızlanacak bi sistem .. resimden anladığım siz bunu sağlamıyorsunuz ..

Ali mikroyu illa atacağım diyorsun

Ben sana, ihtiyacın olan çözümü anlatayım.

Senin mibzerde bulunan mevcut gübre dişlilerini, tohum dişlileri ile değiştiriyorsun. Hepsi bu. Hafta içi bir gün hatırlat yeter.

Levni Bey’in üretmekte ve satmakta olduğu sistem, mevcut kademesiz şanzımanın yapmakta olduğu işi, elektronik komponentlere yaptırmak olarak özetlenebilir. Yani makinenizde bulunan şanzımanı söküp bu sistemi entegre ediyorsunuz. Sistemde bir adet DC motor, bir adet mikro denetleyici ve ilerleme hızını algılamaya yarayan bir adet (yanlış hatırlamıyorsam) manyetik sensörden oluşuyor. Yani mekanik bir sistem değil.

Çevrimdışı Gri Makina

« Yanıtla #28 : Temmuz 11, 2018, 20:11:52 »
İyi akşamlar ; firmaların kademeli gözlü gübre kursları ile mikrogranül gübre atılabilir.

Ayrıca evet herhangi bir DC motoru kullanabilirsiniz. Buradaki etken kurslarımızın ürettiği Tork.
 12 volt ile çalışan bir motor kullanılabilir. Devir ve Watt seçimi ile makinanıza uygun motor rahatlıkla bulunabilir.

Bizim ürünümüz "Elektronik atım ünitesi" .
Siz elektronik şanzıman olarakta adlandırabilrsiniz.

Tekerleklerde de sensör uygulamamız mevcut tabi ki

Bize ulaşırsanız detaylı olarak ürünümüzü tanıtabiliriz.

İstediğiniz gübreyi uygulamanızı sağlayabiliriz ( aynı anda 2 sandıktan 2 farklı gübre atsanız bile )

Ayrıca tohumda içinde uygulamamız mevcuttur.

4 sıralı pnömatik makina ile 23 veya 24 sıralı mibzer arasında kursların yarattığı tork arasında çok büyük güç farkı olmadığını ölçümlerimizde gördük.

Dediğim gibi bize ulaşırsınız detayları paylaşabilir sorunlarınızın tümünü cevaplayabiliriz.

Maksimum minimum değerlerimizi sormuşşunuz. Burada değer vermem çok anlamlı olmaz , zira makinanıza , gübrenize göre değişkenlik gösterebilir.

Moto E (4) Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 220
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Temmuz 11, 2018, 21:37:25 »
ben size yakınım , eylül ayında ciddi bi ekimşm olacak eğer teşrif ederseniz , hem beni hem forumu doyucu bi uygulama yapabiliriz.

Çevrimdışı Gri Makina

« Yanıtla #30 : Temmuz 11, 2018, 21:39:10 »
Tabi ki de iletişim bilgilerinizi ulaştırırsanız keyifle bir uygulama yaparız.
ben size yakınım , eylül ayında ciddi bi ekimşm olacak eğer teşrif ederseniz , hem beni hem forumu doyucu bi uygulama yapabiliriz.

Moto E (4) Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Temmuz 11, 2018, 21:39:49 »
Ali mikroyu illa atacağım diyorsun

Ben sana, ihtiyacın olan çözümü anlatayım.

Senin mibzerde bulunan mevcut gübre dişlilerini, tohum dişlileri ile değiştiriyorsun. Hepsi bu. Hafta içi bir gün hatırlat yeter.

Levni Bey’in üretmekte ve satmakta olduğu sistem, mevcut kademesiz şanzımanın yapmakta olduğu işi, elektronik komponentlere yaptırmak olarak özetlenebilir. Yani makinenizde bulunan şanzımanı söküp bu sistemi entegre ediyorsunuz. Sistemde bir adet DC motor, bir adet mikro denetleyici ve ilerleme hızını algılamaya yarayan bir adet (yanlış hatırlamıyorsam) manyetik sensörden oluşuyor. Yani mekanik bir sistem değil.
hatırlatırcam geçen tohum kısmında attım 2 kere ekim yaptım,önce mikrogranül + gübre , sonra sadece tohum bunların 3 ünü bir arada yapsak süper

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Temmuz 11, 2018, 21:46:47 »
birde konu burlardayken ve ilgililer online iken bişey paylaşıcam , bu yıl bildiğiniz gibi dekara 3 kg potasyum humat uyguladım organiksanın ürünü , mısır çıktıktn bi süre sonra yanmaya başladı . önce toz humik asitten şüphelendim , hiç potasyum humat atmadığım yerde sorun yoktu , sonra hiç gübre atmayıp sırf potsyum humat attığım yere baktım ordada sorun  yok .. sorun olan kısım gübre ve humat uygulanan kısımda,sanırım attığım gübrenin büyük bölümünü bitkinin alabileceğiforma dönüştürdüğü için fazla geldi .. önümğzdeki yıl klasik gğbrelemeyi %30 azaltıcam..bilginize

Çevrimdışı Unsal

« Yanıtla #33 : Temmuz 11, 2018, 22:00:53 »
Ali farklı dozlar denedin mi? Birde dekara ne kadar ve hangi taban gübresini uyguladın?

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : Temmuz 11, 2018, 22:53:32 »
Hayır ünsal abi dekara 3 kg potasyum humat , 60 kg 3x15

Çevrimdışı Beckham_711

« Yanıtla #35 : Temmuz 18, 2018, 00:00:15 »
Gubre ile ayni anda mikro granul gubre uygulamayacaksanız gubre veya tohum dislileri ile  mikro granul gubre ekim sirasinda uygulanabiliyor.

Tek sikinti dislilerin baglanti yerlerinden kacirma yapmasi, cozum tohum veya gubre dislilerini disaridan bantla sarılması gerekiyor.

Tohum ve gubre dişlileri ile yaptigim denemelerde ayarlanan miktar asiri sarsıntı olmadığı taktirde cok rahat  ayar tutuyor.

Tohumda depo hacminin kuculmesi,
Ekim ile birlikte tohum yatagina hem gubre hem mikro gubre veya p.humat uygulamasi,

Mikro granul gubre apartinin gerekliligini doguruyor.

Suana kadar yaptigim mikrolu ekimleri hic aparat kullanmadan gubre dislilerini kullanarak ekim yaptim.

Depo hacmi bölündüğü icin aparat yaptiricam ama onuda cift gozlu yaptirmak istiyorum.

Mibzerde toplamda 4 sanzuman olacak.

Tohum + dap + cinko sulfat + p.humat