toprakbilgi.com

Gönderen Konu: ***200.000 Ton Arpa ithalatı. Fiyat: 188,45 Dolar/Ton***  (Okunma sayısı 298 defa)

Çevrimdışı ParaMiliter

Toprak Mahsuller Ofisi (TMO) dün sona eren bir dizi ithalat ihalesinde yaklaşık 200 bin ton yemlik arpa alımı yaptı.

Ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre miktar ve fiyatlar nihai onaya tabii. Avrupalı ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre, ihalede en düşük fiyat ton başına 188.45 Dolar (c&f) oldu. TMO her bir 12 bin 500'er ton buğday alımı için 16 ayrı ihale açmıştı. Sevkiyatın 17 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

https://www.bloomberght.com/tmo-200-bin-ton-yemlik-arpa-ithal-edecek-2232478

Çevrimdışı m.aygün 10

Ynt: ***200.000 Ton Arpa ithalatı. Fiyat: 188,45 Dolar/Ton***
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2019, 21:42:19 »
Toprak Mahsuller Ofisi (TMO) dün sona eren bir dizi ithalat ihalesinde yaklaşık 200 bin ton yemlik arpa alımı yaptı.

Ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre miktar ve fiyatlar nihai onaya tabii. Avrupalı ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre, ihalede en düşük fiyat ton başına 188.45 Dolar (c&f) oldu. TMO her bir 12 bin 500'er ton buğday alımı için 16 ayrı ihale açmıştı. Sevkiyatın 17 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

https://www.bloomberght.com/tmo-200-bin-ton-yemlik-arpa-ithal-edecek-2232478
Büyük miktar, iyi para.
Bu yıl arpanın az olacağını yazmıştım. Şimdi doğru mu oluyor ? Acaba

SM-J330F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Wallace22

« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2019, 13:01:19 »
Elinde arpası olan varsa  kışa doğru daha iyi bir fiyattan satabilir belki

Çevrimdışı ParaMiliter

« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2019, 14:14:11 »
şubat mart gibi arpa 2,00 TL'yi görür

Çevrimdışı karabüklü78

« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2019, 15:16:31 »
gecen sene arpa arzını ongorerek cok az bugday ekımı yaptım bu senekı ortalama arpa verımım kıracta 520 kg cesıt olarak ramata ve arcanda ektım yaklasık elımde 100 ton cuvallı sekılde arpam var gecenlerde samsundan bır musterı cıktı kg 1,5 den anlastık ama tıra yukleme yapınca odememı hesabımda gormezsem tırı gonderemeyecegımı soyledıgımde alacak vatandas tır gelmeden odeme yapamam dedı ben de guven ortamı olusmadıgı ıcın satıstan vaz gectım durduk yere carpılmakta var.depomda dursun arpa daha ıyı dedım  bu senekı butun planım arpa uzerıne yaklasık 400 dekar ramata arpa ekecegım 150 dekar da yesıl ot ıcın yulaf ekımı yapacagım ınsallah

Çevrimdışı DeHLiZ

« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2019, 15:43:58 »
gecen sene arpa arzını ongorerek cok az bugday ekımı yaptım bu senekı ortalama arpa verımım kıracta 520 kg cesıt olarak ramata ve arcanda ektım yaklasık elımde 100 ton cuvallı sekılde arpam var gecenlerde samsundan bır musterı cıktı kg 1,5 den anlastık ama tıra yukleme yapınca odememı hesabımda gormezsem tırı gonderemeyecegımı soyledıgımde alacak vatandas tır gelmeden odeme yapamam dedı ben de guven ortamı olusmadıgı ıcın satıstan vaz gectım durduk yere carpılmakta var.depomda dursun arpa daha ıyı dedım  bu senekı butun planım arpa uzerıne yaklasık 400 dekar ramata arpa ekecegım 150 dekar da yesıl ot ıcın yulaf ekımı yapacagım ınsallah

Bereketli olsun, iyi yapmışsınız malı göndermemekle, bu aralar her yerden duyuyoruz dolandırıcı haberlerini

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #6 : Eylül 13, 2019, 21:05:02 »
2 bin çuval yani
Kaç günde çuvalladınız onu
Kolay bir yolu yada makinası mı var

Çevrimdışı karabüklü78

Helezon un ucuna boru yaptık 4 kişi yaklaşık 5 günde hem çuvalladık hem tarttık hem de ağzını makina ile dikip 5 km ötedeki depomuza taşıdık önceden kürek ile dolduruyorduk ama helezon büyük kolaylık oldu saatte 5 ton cuvallaniyor goz kararı doldurup terazide kg ayarlaması yapıyoruz