toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Triticale hakkında...  (Okunma sayısı 596 defa)

Çevrimdışı Özgür

Triticale hakkında...
« : Temmuz 14, 2019, 16:16:40 »
2-3 parça eğimli ve toprak yönünden zayıf arazimiz var.Toprak çakıl kum gibi değişik bir toprak.2 senedir arpa ektim randıman alamadım.250 kg gibi verim veriyor samanda çok az çıkıyor.Bana zarar ettiriyor..Sizce tiriticale eksek daha yüksek ve saman olarakda tatmin edecek verim alabilirmiyiz.Pullukla bile sürerken çok batırdımı alttan beyaz toprak çıkan bir tarla.Ekersem karma2000 yada tatlıcak 97 cinsini ekicem.Ekenler varmı bu cinsleri kıraç ve verismsiz arazilerde ne kadar verim aldınız.Birde biçer biçerken bir sıkıntı oluyormu.Dekara atılacak tohum mibzerler 25 kg çokmu..

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

Ynt: Triticale hakkında...
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2019, 16:19:12 »
2-3 parça eğimli ve toprak yönünden zayıf arazimiz var.Toprak çakıl kum gibi değişik bir toprak.2 senedir arpa ektim randıman alamadım.250 kg gibi verim veriyor samanda çok az çıkıyor.Bana zarar ettiriyor..Sizce tiriticale eksek daha yüksek ve saman olarakda tatmin edecek verim alabilirmiyiz.Pullukla bile sürerken çok batırdımı alttan beyaz toprak çıkan bir tarla.Ekersem karma2000 yada tatlıcak 97 cinsini ekicem.Ekenler varmı bu cinsleri kıraç ve verismsiz arazilerde ne kadar verim aldınız.Birde biçer biçerken bir sıkıntı oluyormu.Dekara atılacak tohum mibzerler 25 kg çokmu..
bulunduğunuz bölgenin rakımı nedir, sıcak yerleri de verim yapmıyor

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Özgür

« Yanıtla #2 : Temmuz 14, 2019, 16:40:10 »
bulunduğunuz bölgenin rakımı nedir, sıcak yerleri de verim yapmıyor

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rakım 100 m..

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #3 : Temmuz 14, 2019, 16:58:16 »
Rakım 100 m..

100m verim yapacağını sanmiyorum, çünkü 700 800 rakımlarda ekenler var, bugday kadar verim alamadıklarını söylüyorlar, bizde buğdayı 250 kg fazla aldigimizi bilmem, versede çok nadir, bizim bu bölgede buğday eken yok denecek kadar az, sizi yanıltmak istemem, yinede iyi arastirin

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #4 : Temmuz 14, 2019, 18:11:28 »
Benim rakim 130 m civarı  ne bugday ne arpa dan Hayır gördüm. Muthis arsiz birsey. Topraklarimizda sizin ki gibi kumsal cakil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Özgür

« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2019, 21:19:19 »
Benim rakim 130 m civarı  ne bugday ne arpa dan Hayır gördüm. Muthis arsiz birsey. Topraklarimizda sizin ki gibi kumsal cakil

Triticale ekip verim alıyorsun yani öylemi.

Çevrimdışı Özgür

« Yanıtla #6 : Temmuz 14, 2019, 21:19:48 »

Ekmemi tavisye edermisn.

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #7 : Temmuz 14, 2019, 21:24:30 »
Ekmemi tavisye edermisn.

En azından denemenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #8 : Temmuz 14, 2019, 23:05:05 »
Ben de 500 rakım civarında tritikle ekiyorum. Arpadan daha fazla boy yapıyor. Zaten sapın fazla olması bizim için en büyük avantaj

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi