toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Guzel bir yesil gubre uygulamasi  (Okunma sayısı 468 defa)

Çevrimdışı ydincbayram

Guzel bir yesil gubre uygulamasi
« : Ağustos 22, 2018, 14:01:31 »

Yesil gubreleme de nirvanaya ermisler.

Çevrimdışı Pahedon

Ynt: Guzel bir yesil gubre uygulamasi
« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2018, 18:55:26 »
Hayalimdeki yeşil gübreleme 😎👍

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #2 : Eylül 01, 2018, 23:54:20 »
Gubre fiyatlari boyle giderse azot icin bu yontem denemeye deger.

Çevrimdışı Pahedon

« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2018, 12:57:01 »
Bizim arazilerde organik madde %1 den az, bu sene tritikale ve yem bezelye si ekicem tohumluk olarak, ALLAH'IN izniyle de bir dahaki seneye elde ettiğim tohumları ekip baharda toprak altına almayı düşünüyorum, tritikale organik madde yi yükseltecek yem bezelye Side organik azot sağlamış olacak bu sistemide 3 yılda bir uygulayacagim inşallah evdeki hesap i çarşı ya uydururum.

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #4 : Eylül 02, 2018, 13:14:07 »
Bizim arazilerde organik madde %1 den az, bu sene tritikale ve yem bezelye si ekicem tohumluk olarak, ALLAH'IN izniyle de bir dahaki seneye elde ettiğim tohumları ekip baharda toprak altına almayı düşünüyorum, tritikale organik madde yi yükseltecek yem bezelye Side organik azot sağlamış olacak bu sistemide 3 yılda bir uygulayacagim inşallah evdeki hesap i çarşı ya uydururum.
Guzel bir uygulama olur faydasini gorursun insallah kardesim.

Çevrimdışı Pahedon

« Yanıtla #5 : Eylül 02, 2018, 23:51:52 »
Guzel bir uygulama olur faydasini gorursun insallah kardesim.
İnşallah , teşekkürler

Çevrimdışı Ahmet Durak

« Yanıtla #6 : Eylül 03, 2018, 22:57:17 »
Tohum fiyatlarını biliyormusunuz yem bezelyesi ve macar fiğinde. Ayrıca tohum verimi ne kadar acaba?

Çevrimdışı Pahedon

« Yanıtla #7 : Eylül 04, 2018, 00:15:46 »
Tohum fiyatlarını biliyormusunuz yem bezelyesi ve macar fiğinde. Ayrıca tohum verimi ne kadar acaba?
Tarim kredi dolar yüzünden fiyat vermedi ama yinede ismimi yazdırdım gelince haber edecekler... İnt'den okuduklarim doğruysa yem bezelyesinde 150 kg gibi dönümde tohum aliniyormuş , Macar fiği hakkında bilgim yok maalesef