toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre  (Okunma sayısı 804 defa)

Çevrimdışı Orpex

Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre
« : Ekim 11, 2018, 14:36:22 »
İddia etmiyoruz, kanıtladık.
Türkiyenin en iyi gübresi F06'dır.
Tohumdan hasada kadar başka hiçbir gübre,vitamin vs kullanılmasına gerek yoktur.
Bütün hasat için dekar başı maliyeti sadece 3 Lt'dir.

Orpex F06 Kullanımı ile elde ettiğimiz neticeler:

Çilek'de dekar verimi 2,2 misli arttı (Erdemli, Silifke)
Pamukta 20 gün erkencilik ve 1,8 misli verim artışı (Aydın)
Domatesde 2 misli verim artışı ve 12 gün erkencilik (Mersin)
Salatalıkda 1,5 misli verim artışı (Balıkesir,Aydın,Mersin,Erdemli)
Patatesde 3 misli verim artışı 15 gün erkencilik (Bolu)
Ayçiçeğinde 1,8 misli verim artışı (Çanakkale,Aydın)
İncirde 2,1 verim artışı (İncirliova)
Marul,Yonca,Ispanak vs 2 misli verim artışı
Cevizde tam doluluk, %60 verim artışı

asli.guryalcin@Orpex.net
www.orpex.net
0850 532 74 91

Çevrimdışı Demir

Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2018, 15:45:19 »
Gübrenin içeriği nedir,  ne iş yapar? Ayrıca fiyat konusunda da bilgi verir misiniz?

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ahmet Durak

« Yanıtla #2 : Ekim 11, 2018, 16:06:01 »
Aslı Hanım sitenizi inceledim. Bu içerikle siz hiçbir gübre kullanmadan bana buğdayda 500 kg/dekara verim verdirebileceğinizi iddia ediyorsanız doğru konuşmuyorsunuz derim. Bu siteyi başka sitelerle karıştırmayın. Bana bir tane buğday, bir tane ayçiçeği, bir tane domates, bir tane mısır üreticisi olarak referans telefonu verir misiniz? Kendim hepsiyle görüşücem. Dekar başına ürününüzün kullanma maliyeti nedir? 1 uygulamayı yaparken dekara kaç lt su ile verilmesi gerekiyor?

Çevrimdışı Orpex

« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2018, 11:36:01 »
Öncelikle merhaba

Orpex F06 ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır. Hümik madde ve organik madde açısından oldukça zengindir. Hayvan gübresi ve kompost karışımlarına göre 4-8 kat daha fazladır ve kesinlikle yabancı ot tohumu içermez. İçerisinde 158 çeşit yararlı bakteri bulundurur ve bu bakteriler toprakta çözünemeyen minerallerin çözünmesini sağlayarak toprağa eşit miktarda dağıtılmasını sağlar. Bitki ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alarak hızlı bir biçimde büyür.
Dekar başına sadece 3 litre kullanılan Orpex F06 sayesinde ekim süresinden, hasat zamanına kadar başka hiç bir ek gübre,kimyasal,vitamin veya minerale ihtiyaç duymaz. Bu sebeple çiftçilerimizin gübre maliyetini en az 1/3 oranında düşürür ve kimyasaldan arındırılmış %100 organik ürün elde edilmesini sağlar.

Kullanımı ise 2 şekilde tavsiye edilir.
** Topraktan 100 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak ve sulamanın son 5-10 dk verilir.
** Yapraktan 200 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak sırt pompası,fıskiye,holder vb. uygulamalar ile verilir.
Yazdığım karışımlar 1 dekar ( 1000m2) alan içindir.

İlk uygulamayı tohum yada fide ekim zamanı topraktan.
İkinci uygulamayı tomurcuklanma aşamasında topraktan veya yapraktan.
Üçüncü uygulama ise yapraktan yapılması tavsiye edilir.

Orpex F06 yı doğru uyguladığınız takdirde ilk kullanımda bile en az %30 verim artışı garantisi vardır.

Yerel çiftçilerimizin telefon numaralarını izinleri olmadan bu platform da paylaşamayacağımdan ötürü, size ulaşabileceğim irtibat numarası verebilirseniz sevinirim yada aşağıdaki numaradan bana ulaşabilirsiniz.Telefon da gerekli bilgileri size vereceğim.
İlginiz için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Aslı Güryalçın
0-530 421 27 62
Orpex İç ve Dış Tic.

Çevrimdışı Stronger

« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2018, 12:06:45 »
Önüne gelen gübre üretiyor. Atıyor tutuyor. İçeriğini yazmıyor. Gizli formül diyor. Dünyada o kadar bilim adamı akademisyen hoca var onlar araştırıp bulamıyor. Ama Türkiyede bazı kişiler ne hikmetse özel formüller buluyor. Sözlerim kişi yada kuruluşa değil geneldir. Üzerine kim alınırsa artık.

Konuya dönecek olursak 3 lt bundan atın tohumda hasata kadar baska birsey istemez demek bebeğe bir damla bundan verin ölene kadar sut mama yemek vermeye gerek duymaz demek gibidir. bebek zaten bir kaç güne ölür açlıktan. Tohumunda bir farkı yok. Tohum gübre ve su ister. Gübrede en az 16 çeşit element ister. Bunları alamazsa aldığı kadar verir. hiç almazsa toprakta artık ne kadar varsa o kadar ürün verir yada vermez adamı batırır. Yazdıklarım bilgi maksatlıdır. Her ne kadar 2 üni bitirsemde bazı ilkokul mezunu mucit gübre üreticileri kadar bilgim yoktur kimine göre.. Saygılar...

Tarım bir bilimdir. Akla mantığa bilime uymayan hiçbirşey gerçek değildir.

Çevrimdışı Stronger

« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2018, 12:10:49 »
%30 verim artışı diyor. 560 kg buğday aldığım tarladan hiç azot potasyum fosfor kalsiyum magnezyum demir çinko bakır mangan molibden kullanmadan ben 1 lt bu madde ile 728 kg bugday alacagım. Ne maddeymiş böylede gevurların hiç biri bilmiyor kullanmıyor. :)

Bu ara sanırım çok stresliyim o yuzden yazılarıma vurmuş olabilir. Arkadaşlar kusur bakmayın.

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #6 : Ekim 12, 2018, 15:17:16 »
Öncelikle merhaba

Orpex F06 ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır. Hümik madde ve organik madde açısından oldukça zengindir. Hayvan gübresi ve kompost karışımlarına göre 4-8 kat daha fazladır ve kesinlikle yabancı ot tohumu içermez. İçerisinde 158 çeşit yararlı bakteri bulundurur ve bu bakteriler toprakta çözünemeyen minerallerin çözünmesini sağlayarak toprağa eşit miktarda dağıtılmasını sağlar. Bitki ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alarak hızlı bir biçimde büyür.
Dekar başına sadece 3 litre kullanılan Orpex F06 sayesinde ekim süresinden, hasat zamanına kadar başka hiç bir ek gübre,kimyasal,vitamin veya minerale ihtiyaç duymaz. Bu sebeple çiftçilerimizin gübre maliyetini en az 1/3 oranında düşürür ve kimyasaldan arındırılmış %100 organik ürün elde edilmesini sağlar.

Kullanımı ise 2 şekilde tavsiye edilir.
** Topraktan 100 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak ve sulamanın son 5-10 dk verilir.
** Yapraktan 200 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak sırt pompası,fıskiye,holder vb. uygulamalar ile verilir.
Yazdığım karışımlar 1 dekar ( 1000m2) alan içindir.

İlk uygulamayı tohum yada fide ekim zamanı topraktan.
İkinci uygulamayı tomurcuklanma aşamasında topraktan veya yapraktan.
Üçüncü uygulama ise yapraktan yapılması tavsiye edilir.

Orpex F06 yı doğru uyguladığınız takdirde ilk kullanımda bile en az %30 verim artışı garantisi vardır.

Yerel çiftçilerimizin telefon numaralarını izinleri olmadan bu platform da paylaşamayacağımdan ötürü, size ulaşabileceğim irtibat numarası verebilirseniz sevinirim yada aşağıdaki numaradan bana ulaşabilirsiniz.Telefon da gerekli bilgileri size vereceğim.
İlginiz için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Aslı Güryalçın
0-530 421 27 62
Orpex İç ve Dış Tic.

Öncelikle toprak-bilgi formuna hoşgeldiniz.
Gerçek anlamda bu ülkenin tarımını geliştirmek istiyorsanız, her türlü paylaşımı yapabilirsiniz. Fakat biz çiftçiler, tarım ve emek söz konusu olunca en ince çizgilere bile dikkat etmeye çalışırız.

Pekâlâ, "sizin gübreniz çok iyi ve mucizeler yaratıyor" varsayalım. Yalnız haklı olarak ben buna inanmıyorum. Bu sitedeki herkes benim gibi düşünüyor.

Bizi bu mucizeye inandırmak istiyorsanız, sitedeki iki-üç arkadaşa ücretsiz olarak gönderin, 5-6 dekarlık bir alanda denesinler ve daha sonra sonuçlara bakalım. Dediğiniz gibiyse kullanalım.

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #7 : Ekim 12, 2018, 17:30:55 »
%30 verim artışı diyor. 560 kg buğday aldığım tarladan hiç azot potasyum fosfor kalsiyum magnezyum demir çinko bakır mangan molibden kullanmadan ben 1 lt bu madde ile 728 kg bugday alacagım. Ne maddeymiş böylede gevurların hiç biri bilmiyor kullanmıyor. :)

Bu ara sanırım çok stresliyim o yuzden yazılarıma vurmuş olabilir. Arkadaşlar kusur bakmayın.
Bunu sen gübre kullanmadan aldığın verime %30 ekleyerek hesaplamalısın. Normal şartlarda gübre atmazsan 200 kg alırsın %30 fazla alsan 260 kg alırsın.

Bu arada Aslı Hanımdan 158 bakterinin listesini pdf olarak burada paylaşmasını bekliyorum. Çok iddalı konuşuyorsunuz somut bilgiler istiyoruz. Biz de mucize ürünler kullanmak isteriz.

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #8 : Ekim 12, 2018, 19:16:53 »
Mucize kremden sonra mucize gübre hiçte şaşırtıcı gelmiyor bana.

Çevrimdışı Ahmet Durak

« Yanıtla #9 : Ekim 12, 2018, 21:24:35 »
Aslı hanım telefon numaram 05367175101. En azından videolardaki üreticilerle görüşüp izin alarak referans numaralarını buraya mesaj da atabilirsiniz ya da adurak59@yahoo.com'a mail ile de gönderebilirsiniz.
Yanlış anlamadıysam bu ürünü 1 dekara 100 kg su ile vermemiz gerekiyor ve internette 20 lt'lik 1 bidon fiyatı 1.200,00 TL yazıyor doğru mudur?
Eğer böyleyse;
1) Ben bunu 100 dekar tarlama 600 Lt'lik holderle 17 seferde vermem gerekiyor. Su doldurmaya gitmek, gelmek, atmak abartısız 1 gün sürer.
2) Bidon fiyatınız 1.200,00 TL ise benim dekar maliyetim 180,00 TL olur. Eğer önceki yaptığım gübreleme programını uygulasam, gübre maliyetim (18 kg DAP, 30 kg ÜRE, 20 kg CAN) 143 TL.

Çevrimdışı yenikentli123

« Yanıtla #10 : Ekim 12, 2018, 22:31:24 »
Gübre pahalandi çiftçiyi gaz gibi yolacak yer arıyorlar fındık para eder x gübre fındığa çok iyi geldi diye getirir ziraatci piyasa fiyatının 3 katına satar köşeyi döner ....Hanfendi sert kayaya çarptı ses yok tinnn

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #11 : Ekim 13, 2018, 03:14:42 »
Arkadaşlar ben konuyu şimdi gördüm ama yerden göğe kadar  haklısınız.
Ürün belki de iyi bir üründür ama malesef kötü reklam her zaman kötü sonuç getirir.
Bir ürünü tek başına mucize diye satıyorlarsa temkinli davranmakta çok haklısınız.
Bu site ne mucize sıvı abidik mucize elementel gubidikcileri harcadı.
Bakalım Aslı hanımdan elbet gizli formülünü açıklamasını beklemiyoruz ama gerçekten ürünlerine güveniyorlarsa göndersinler bizde onu bazı üyelerimize pay edelim bir çok farklı bölgede farklı deneme parselleri elde etmiş oluruz.
Daha sonra kendileriyle bizim gizli mucize ürün tanıtımı ve pazarlaması fikirlerimizi paylaşırız :) :) :)
Solucan gübresi yapanların reklam ve pazarlama konusunda eğitim almış birileriyle çalışması şart
Yoksa mucize ürünlerini dışarıdan yayın yapan telifsiz film yayınlayıp reklam aralarında 199 tl ye zamsung s9 mucize krem ve 5 kavanoz balın yanında pazarlamak zorunda kalacaklar  ;D ;D ;D

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #12 : Ekim 13, 2018, 05:39:35 »
Baştan sona saçmalık.
Hangi tarafını tutsanız elinizde kalır.

Topraktan uygulamada 100lt/da su tavsiye edilmiş.
Yapraktan uygulamada 200lt/da su...

Bu uygulama şeklindeki absürtlüğü anlatmaya gerek bile yok.

Minik bir tavsiye. Elde kalan ürünleri 10ml'lik ampullerin içine koyup "Kelliğe son!!!" reklamları yaparak satabilirsiniz.

Hayırlı işler.

Çevrimdışı Orpex

« Yanıtla #13 : Ekim 13, 2018, 15:34:20 »
Öncelikle çekinceleriniz ve tereddütlerinizde çok haklı olduğunuzu söylemek isterim.

Fakat şöyle açıklama yapmak gerekirse,
Tarım açısından çok zengin ve elverişli topraklara sahibiz. Ayrıca 12 ay / 4 mevsim boyunca ekim yapabiliyoruz. Uzun seneler boyunca maalesef ki kullandığımız kimyasallar topraklarımızın büyük bir ölçüde doğal ve organik yapısından uzaklaşmasına sebep olmuştur.
Bu kimyasallar toprağa verildikten  sonra dolayısıyla meyve, sebzelere geçmektedir. Bizler de bu meyve , sebzeleri tüketmekteyiz. Bu sebeple maalesef ki bazı ciddi hastalıklara yakalanmaktayız.

Biz Orpex olarak Kimyasaldan arındırılmış, %100 organik tarımın tekrar ülkemize kazandırılması için yaklaşık 1,5 senedir çok fazla bölge ve ürün çeşidinde çalışmalar ve satışlar yaptık. Bu çalışmalardan aldığımız muhteşem sonuçlara dayanarak Orpex F06’nın iddiasını bu kadar yukarı seviyelere çıkarttık.

Tekrar etmek gerekirse organik madde açısından çok zengin olan Orpex F06 ürünümüzle dekar başına gübre maliyetinin sadece ve sadece 3 lt. olduğunu altını çizerek yinelemek isterim.
www.orpex.net sayfamızı ziyaret ederek tescil,lisans ve tarım bakanlığı tarafından yapılan değer analiz sonuçlarımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca verdiğim irtibat numaralarından bize ulaşabilir ve sizin bünyenizde de denemelere katılmamız için kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Herkesi 14.10.2018 Pazar Günü saat 18:00 de Köy TV de yayınlanacak olan Organik Tarım Dünyası adlı Tv programını izlemeye davet ediyorum.

ASLI GÜRYALÇIN
0-530 421 27 62
asli.guryalcin@Orpex.net

Çevrimdışı Stronger

« Yanıtla #14 : Ekim 14, 2018, 09:37:32 »

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Süper Gübre
Çok gizli formül. Amerikalıların ele geçirmek istediği sır. Türk mucit tarafından bulundu. Türk tarımını kurtaracak formül sadece bu forum üyelerine sunuluyor.

Bu ürünlerden size uygun olanı alıyorsunuz. Dönüme sadece 1 litre ile %100 verim artışı elde ediyorsunuz. Uygulamalarımız için şirkettimizin sahte çiftçi arkadaşlarımızı arayabilir size masallar anlatabilirler. Bu ürünü kaçırmayın. Bugüne özel 500 Ml gübre sadece 450 TL yerine 150 TL. ye sizin olabilir. Bu ürünü kullanın başka hiç bir gübre atmanıza gerek yok. telefon 0900 900 900 900 900.

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #15 : Ekim 14, 2018, 11:59:50 »
Ben halen dekar maliyetinin 3 lira oldugunu anlayamadım. Bu urunun litresi kac lira kac litrelik olarak kaca satiyorsunuz? Oyle 200 litre donume su ile hic birsey attiniz mi? Gizli gormul bakteri 159 çeşit bilmemne gecin bunlari. Gelen ciftciyi giden ciftciyi. Oldu baska. Birde edebiyat yapmis yok topraklarimizin organik maddesi dusukmus yok ya. Iyide bu gubre 1 2 litre ile tonlarca olan topraga gokten organik madde mi yagdiriyor. Organik madde nedir biliyor musunuz? Ya neyse sabah sabah.
Yalnız dekar maliyeti 3 litre demiş. Önemli olan litre fiyatı.

Çevrimdışı Orpex

« Yanıtla #16 : Ekim 15, 2018, 09:53:29 »
Merhaba,

Öncelikle ürünün fiyatı litresi 65 TL. İddia ettiğimiz üzere değil kanıtladığımız üzere dekara sadece 3 litre ile hasat mükemmel neticeler elde ediliyor. Köy TV'de yapılan programı izleyebildiyseniz orada çiftçilerin vs yorumlarını da görmüşsünüzdür.

Türk toplumunun en büyük hatası bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasıdır.
Aranızda bir kişi bile ver şu üründen bir numune 100m2'de deneyeyim dememiş. Saçma sapan yorumlar. Hele of@s nickname kullanan kullanıcı kellik ilacı gibi zeka yoksunu bir espri yapmış ki tarımı ne denli ciddiye aldığı ortada.
Yeniliklere kapalı olabilirsiniz, hakkıyla mesleğini yapan ziraat mühendislerini tenzih ederek, tüccarlık yapan ziraatçilara inanıyor olabilirsiniz bu ayrı bir konudur ama gereksiz seviyesiz anlamsız yorum yapmak ayrı bir konudur.

Tekrar yorum yazmamak üzere kendi adıma konuyu kapatıyorum. Size gübre maliyetini düşürmek,verimi artırmak adına bir yenilik sunduk ama anlamsız seviyesiz yorumlar aldık. Size kolay gelsin.

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #17 : Ekim 15, 2018, 10:05:27 »
Merhaba,

Öncelikle ürünün fiyatı litresi 65 TL. İddia ettiğimiz üzere değil kanıtladığımız üzere dekara sadece 3 litre ile hasat mükemmel neticeler elde ediliyor. Köy TV'de yapılan programı izleyebildiyseniz orada çiftçilerin vs yorumlarını da görmüşsünüzdür.

Aranızda bir kişi bile ver şu üründen bir numune 100m2'de deneyeyim dememiş. Saçma sapan yorumlar. Hele of@s nickname kullanan kullanıcı kellik ilacı gibi zeka yoksunu bir espri yapmış ki tarımı ne denli ciddiye aldığı ortada.
Yeniliklere kapalı olabilirsiniz, hakkıyla mesleğini yapan ziraat mühendislerini tenzih ederek, tüccarlık yapan ziraatçilara inanıyor olabilirsiniz bu ayrı bir konudur ama gereksiz seviyesiz anlamsız yorum yapmak ayrı bir konudur.

Tekrar yorum yazmamak üzere kendi adıma konuyu kapatıyorum. Size gübre maliyetini düşürmek,verimi artırmak adına bir yenilik sunduk ama anlamsız seviyesiz yorumlar aldık. Size kolay gelsin.
Ürününüz iyi olabilir ama mucize ürün,  başka bir şeye gerek yok  gibi laflarla reklam yapan çok oldu. Bize bunun etki mekanizmasını ve net içeriğini anlatsaydınız eminim daha iyi reklam yapmış olurdunuz.

Denemek için gönderin deneyelim diye teklifte bulunan arkadaşlarımız da oldu. Teklif hala geçerli. Kendimiz test edelim eğer sonuç dediğiniz gibi olursa ben toprakbilgi adına sizden ön yargılarımız için özür dileyeceğim.

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #18 : Ekim 15, 2018, 10:51:07 »
Merhaba,

Aslında tavsiyem sizin ticari anlayışınız ile son derece paralellik gösteriyor. Ama biraz daha basit anlatmam gerekiyormuş.
Neyse o kısmı size bırakıyorum. Bi düşünün bunu. Anlayınca çok mantıklı gelecek.

"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğum" iddiasıda sizin, hakkımda herhangi bir bilginiz olmayan boş fikrinizden ibaret.

Üstelik benim yorumuma 10 saat sonra verdiğiniz cevap ortada. Ne oldu da 2 gün sonra kızdınız?

Sebebi yanlış yere tezgah açtığınızı farketmiş olmanız olabilir mi?

Evet haklısınız. Ben pekmeze su karıştırıp gübre diye satış yapan kişilerden teknik destek alan birisiyim.

Tespitleriniz en az mucize ürününüz kadar mükemmel.

Hayırlı işler.

Not: Sadece gübre firmalarının ürünlerini incelemek için Bursa tarım fuarına gittim.
Siz bu mucize ürünüzü fuarlarda tanıtmak için bir girişimde bulundunuz mu?

Ben sizi göremedim...

Çevrimdışı Stronger

« Yanıtla #19 : Ekim 15, 2018, 11:08:14 »
3 litre atın diyorsun litresi 65 liraysa en az  65 tl * 3 : 195 TL eder. Birde 195 Tl ye ne kadar gübre atarım biliyor musun? Bence dolandırıcısınız boşuna konuşmayın. Dedikleriniz uyuşmuyor. Köy tv ye para veren herkese program yapıyorlar. Orası tescil kurumu değil. O kadar güveniyorsanız tarafsız bir üniversiteden rapor alın.

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #20 : Ekim 15, 2018, 11:10:46 »
Merhaba,

Öncelikle deneme için sizden ürünü talep ettik, yanıt vermediniz. Daha sonra kalkmış "hepimizin saçmasapan yorumlar yaptığını" söylemişsiniz. Esas saçma olun sizin ürünüzdür bence.
Çünkü: hedef verimi 400-500 kg./da olan 300 dekar arpa tarımı için 25.000 lira hesap yaptım. Sizin ürününüzü kullansam 58.000 lira ile masraf iki kat artıyor. Nerde kaldı maliyetsiz ekim ile yüksek verim?

Başta belirttiğim gibi, bu ülkenin tarımını geliştirmek istiyorsanız başımız gözümüz üstüne. Ama böyle saçmasapan şeylerle insanlarla dalga geçmeyin.

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #21 : Ekim 15, 2018, 11:13:51 »
Dalgamı geçiyorsun dekara maliyet 3 TL diyorsun. Sonra  3 litre atın diyorsun litresi 65 liraysa en az  65 tl * 3 : 195 TL eder. Nerede 3 Tl nerede 195 Tl. Birde 195 Tl ye ne kadar gübre atarım biliyor musun? Bence dolandırıcısınız boşuna konuşmayın. Dedikleriniz uyuşmuyor. Köy tv ye para veren herkese program yapıyorlar. Orası tescil kurumu değil. O kadar güveniyorsanız tarafsız bir üniversiteden rapor alın.

Dekar maliyeti sadece 3lt yazıyor.
3tl değil.
Ama maliyet diye başlayıp uygulama dozunu yazınca cümle yanlış anlaşılmaya müsait bir hal alıyor.
Son ana kadar litre fiyatından bahsedilmedi.

Çevrimdışı Stronger

« Yanıtla #22 : Ekim 15, 2018, 11:22:30 »
Abicim ürün sıvı solucan gübresi. Normalde piyasada 5 - 6 tl satanlar var. Ancak fiyat kazanç oranı o zaman bile tarla için ekonomik değil. Kaldı ki 65 tl ye satılan solucan gübresi hiç ekonomik değil. Maliyet konusuna girmiş firma. bu gübreden 195 tl  lik gübre atın başka birşey atmanıza gerek yok diyerek gübresin övüyor. İyi ama azot fosfor potasyum ve iz element vermeden bitki bu ihtiyacını nereden alacak. Bu 3 lt nin içinde bunlar varsa iyide 3 litrenin içinde ne kadar azot fosfor potasyum ve iz element var ki 500 kg urun almamı saglayacak. Diyelim topraktakını çözüyor. İyi de kac sene bu topraktakı maddeler yetecek. Yani vermeden almak Allaha mahsustur.Siz bitkinin istediğini vermezseniz alamazsınız. Bu ürün faydalı olabilir. Ancak 195 TL ya alacağım fayda tartışılır. Piyasada bol miktarda benzeri ürün üreten çıktı. maliyetleri çok düşük. Kanun zaten yetersiz. Suyun içine az miktar element katan gübre diye satıyor. Anlata anlata bitiremiyor. Geçen bir firma ile telefonda görüştüm. Bembeyaz bir sıvı. Demir gübresiymiş dedim bunun içinde yüzde kaç demir var dedim. adam bana %90 demir var dedi. Yuh dedim ya kimya bilmiyor yada dayak yememiş. Bildiğin su. İçinde %1 bile demir yok %90 diyor. Yani atan atana. Hedef kitle gerizekalı diye mi düşünüyorlar nedir?

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #23 : Ekim 15, 2018, 11:50:44 »
Abicim ürün sıvı solucan gübresi. Normalde piyasada 5 - 6 tl satanlar var. Ancak fiyat kazanç oranı o zaman bile tarla için ekonomik değil. Kaldı ki 65 tl ye satılan solucan gübresi hiç ekonomik değil. Maliyet konusuna girmiş firma. bu gübreden 195 tl  lik gübre atın başka birşey atmanıza gerek yok diyerek gübresin övüyor. İyi ama azot fosfor potasyum ve iz element vermeden bitki bu ihtiyacını nereden alacak. Bu 3 lt nin içinde bunlar varsa iyide 3 litrenin içinde ne kadar azot fosfor potasyum ve iz element var ki 500 kg urun almamı saglayacak. Diyelim topraktakını çözüyor. İyi de kac sene bu topraktakı maddeler yetecek. Yani vermeden almak Allaha mahsustur.Siz bitkinin istediğini vermezseniz alamazsınız. Bu ürün faydalı olabilir. Ancak 195 TL ya alacağım fayda tartışılır. Piyasada bol miktarda benzeri ürün üreten çıktı. maliyetleri çok düşük. Kanun zaten yetersiz. Suyun içine az miktar element katan gübre diye satıyor. Anlata anlata bitiremiyor. Geçen bir firma ile telefonda görüştüm. Bembeyaz bir sıvı. Demir gübresiymiş dedim bunun içinde yüzde kaç demir var dedim. adam bana %90 demir var dedi. Yuh dedim ya kimya bilmiyor yada dayak yememiş. Bildiğin su. İçinde %1 bile demir yok %90 diyor. Yani atan atana. Hedef kitle gerizekalı diye mi düşünüyorlar nedir?
Bir ürün yapmış ve ben bu paraya satarım diyor.
Bence buna hakkı var.
Ama iş bilimden ahlaktan uzak olursa eleştiride o dozda olur.
Bunu göze almalı.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #24 : Ekim 15, 2018, 12:09:28 »
Sıradan bir sıvı solucan gübresi değil bu işin mucizesi mikro element takviyeli olması
Aslı hanımın bahsettiği mucizelik de buradan geliyor
İlk yıl kullanımda toprakta biriken makro elementleri çözdüğü ve mikro element takviyesi yaptığı için ilk yıl verim artışı görmeniz muhtemel bir seneye mahsus bu ürünü başka gübre kullanmadan kullanabilirsiniz aslında