toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Güncel Tarım İlaçları Fiyatları  (Okunma sayısı 29301 defa)

Çevrimdışı sebazios

Ynt: Güncel Tarım İlaçları Fiyatları
« Yanıtla #50 : Ekim 28, 2018, 20:39:51 »
Hayatımda ilaç piyasasının bu kadar dengesiz olduğu bir zaman daha hatırlamıyorum.

Hayrabolu’da karşılıklı iki satıcıya “Select Super” sordum.

1’inde 85 lira, diğerinde 150 lira.

Birinden alıp ötekine satsam para bırakır mı acaba diye düşündüm bir an.

Bir de ekleme. Padlock 240EC 1 litre 120 lira.

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #51 : Ekim 28, 2018, 20:42:49 »
Yılmaz abi sadece ilaç piyasasi değil hemen hemen bütün piyasalar böyle oldu mısır tablosuna parça aldım edirneden 250 liraya aynı parça Babaeski de 100 lira

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Mustafa

« Yanıtla #52 : Ekim 28, 2018, 20:46:52 »
Hayatımda ilaç piyasasının bu kadar dengesiz olduğu bir zaman daha hatırlamıyorum.

Hayrabolu’da karşılıklı iki satıcıya “Select Super” sordum.

1’inde 85 lira, diğerinde 150 lira.

Birinden alıp ötekine satsam para bırakır mı acaba diye düşündüm bir an.

Bir de ekleme. Padlock 240EC 1 litre 120 lira.

Çorlu ziraat odasında select süper 135tl
Tekirdağ uzman tarım formula süper 45tl
Köydeki bayiden aramo 45 leri 120 liraya harman vadeli aldım.

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #53 : Ekim 28, 2018, 21:27:00 »
Axial ve korflora'nın fiyatını bilen var mı?

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #54 : Aralık 14, 2018, 16:24:32 »
Arkadaşlar güncel tarım ilaçları ve dekar maliyetleri ile ilgili yapmış olduğum bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer ki, sizler de bana destek verirseniz bu listeyi daha da güncel hale getirelim ve piyasanın nabzını canlı tutalım. Fikirleri olan varsa her fikre açığım. Saygılarımla...
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı triticum

« Yanıtla #55 : Aralık 14, 2018, 18:30:23 »
Orijinal Granstar 40 tl
Tamada 50 tl
Baytore 40 sl 70 tl
Select Super 120 tl

Çevrimdışı Unsal

« Yanıtla #56 : Aralık 14, 2018, 19:07:28 »
Arkadaşlar güncel tarım ilaçları ve dekar maliyetleri ile ilgili yapmış olduğum bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer ki, sizler de bana destek verirseniz bu listeyi daha da güncel hale getirelim ve piyasanın nabzını canlı tutalım. Fikirleri olan varsa her fikre açığım. Saygılarımla...

Yasar bey tesekkurler calısma için 2019 fungisit kısmındaki fiyatlar güncel mi??

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #57 : Aralık 14, 2018, 19:53:57 »
2019 yılı hiçbir fiyat güncel değildir. Ayrıca excell formatındaki orjinal dosyayı ekleyemedim. Tapatalk desteklemiyormuş bu tur dosyalari. Eklemiş olsaydım herkez daha güzel görebilirdi.  Güncelleme konusunda sizlerin yardımını bekliyorum. Herkez bölgesindeki edinebildiği ilaç fiyatlarini paylaşırsa güncel fiyatlar ve dekar maliyetleri sürekli canlı kalabilir. Böylece herkez fikir edinmiş olacaktır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı abdül34

« Yanıtla #58 : Aralık 15, 2018, 09:54:42 »

BASF son fiyat listesi ama ocak ayi icinde yeniden belirlenecegi soylendi. Bunlar bayii fiyatlari degil gelis fiyatlari ve KDV’siz fiyatlar. Opera max icin ornek vermek gerekirse bayii dolasan bir muhendisi dekar maliyetinin 22-24 lira civarlarinda beklendigini soyledi

Çevrimdışı muhammet6347

« Yanıtla #59 : Aralık 15, 2018, 17:23:00 »
Fiyatlar baya yüksekmiş

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #60 : Aralık 19, 2018, 10:21:41 »
Bugün itibariyle Tocatoyu 405₺'ye buldum uygunmudur arkadaşlar. 16,2₺/da. Maliyeti çıkar.

Çevrimiçi m.aygün 10

« Yanıtla #61 : Aralık 19, 2018, 12:10:56 »
Tubitak bu ilac isinide bakip.Yerli ilaç üretebilmeli

Çevrimdışı sacit_efe

« Yanıtla #62 : Aralık 19, 2018, 22:07:06 »
Bugün itibariyle Tocatoyu 405₺'ye buldum uygunmudur arkadaşlar. 16,2₺/da. Maliyeti çıkar.

Fiyat oldukça iyi ancak son kullanma tarihi nasıl acaba?

Çevrimdışı abdül34

« Yanıtla #63 : Aralık 19, 2018, 22:43:27 »
Fiyat oldukça iyi ancak son kullanma tarihi nasıl acaba?
Onemli olan uretim tarihi. Ulkemizdeki yasal zorunluktan dolayi son kullanim tarihini 2 yil ile sinirlandiriyorlar. Ama normal gunes gormeyen depoda saklandiginda 5 yil sonra dahi rahatlikla kullanabilirsiniz. Uretim tarihi 2015 sezonundan once degilse rahatlikla kullanilabilir.

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #64 : Aralık 19, 2018, 23:51:19 »
Ekipp'in 3 lu seti için 250 TL kaba fiyat aldım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Cimender

« Yanıtla #65 : Aralık 20, 2018, 15:42:23 »
Fungusit sormak için dün gittim.
Altis premier. Vardı 1kg lik ambalaj 75 tl dedi. Dekar maliyet 15 tl .
Adam dediki alacaksan şimdi al bu fiyat eski dedi

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #66 : Aralık 26, 2018, 11:16:10 »
Operamax 470₺/5lt., Tocato 370₺/5lt., Gübretaş ÜRE 2₺/kg., Gübretaş 20.20.0 1,7 ₺/kg. fiyatları ile siparişlerimi verdim.

Çevrimdışı valmet

« Yanıtla #67 : Aralık 26, 2018, 13:41:45 »
Operamax 470₺/5lt., Tocato 370₺/5lt., Gübretaş ÜRE 2₺/kg., Gübretaş 20.20.0 1,7 ₺/kg. fiyatları ile siparişlerimi verdim.

tekirdağda hangi bayi bu?

Çevrimdışı drtek

« Yanıtla #68 : Aralık 26, 2018, 14:34:53 »

Tarım krediden mi aldınız bu gübreleri (gübretaş) ?  Bizim Adana'daki tarım krediler bizleri söğüşlüyor üyelerimize kampanya yaptık adı altında 1750 TL'ye gübre verelim diyorlar, biz gidince ise kampanya bitti o bir furya idi kaçırdınız, ama zaten siz üye değilsiniz diye bize 1950 TL fiyat sallıyorlar :) Tabi ben de kahkaha atıyorum, dalgamı geçiyorum.

Biz de piyasadan 1750 TL'ye alıyoruz Toros gübrenin malını.

Tarım kredi vb kuruluşlardan bir kere kurtulmuşuz bir daha elimizi kaptırır mıyız?

Ama bu fiyatı gördüğümüz iyi oldu, demek ki gübre fiyatları daha da düşecek.  İyi ki varsın toprakbilgi  :))

Not : Aynı tarım kredi de üre 2160 TL

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #69 : Aralık 26, 2018, 14:47:27 »
Tarım Kredi ile benim de isim olmaz. Ama gübre fiyatları konusunda sizinle aynı görüşte değilim. Gönul ister ki, inşallah fiyatlar geri gelir. Şöyle ki;
1. Haftaya 2019 yılına girecegiz. Yeni yıl demek zam demek,
2. Trakyada 1.gübre atım zamanı 15 Ocak-  5 Şubat düşünülürse bu zaman zarfında fiyatların gevşemesi mümkün değil,
3. Şubat sonu mart 15 gibi 2. Gübre gelecek,
4. Önümüz seçim. Seçim öncesi ve sonrası ekonomiyi, dövizi kestirebilmek pek mümkün gözükmüyor. Hal böyle olunca bana göre bu fiyatlar daha da geri gelmez. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun!

Çevrimdışı cemilAltan

« Yanıtla #70 : Aralık 26, 2018, 17:49:45 »
Tarım krediden mi aldınız bu gübreleri (gübretaş) ?  Bizim Adana'daki tarım krediler bizleri söğüşlüyor üyelerimize kampanya yaptık adı altında 1750 TL'ye gübre verelim diyorlar, biz gidince ise kampanya bitti o bir furya idi kaçırdınız, ama zaten siz üye değilsiniz diye bize 1950 TL fiyat sallıyorlar :) Tabi ben de kahkaha atıyorum, dalgamı geçiyorum.

Biz de piyasadan 1750 TL'ye alıyoruz Toros gübrenin malını.

Tarım kredi vb kuruluşlardan bir kere kurtulmuşuz bir daha elimizi kaptırır mıyız?

Ama bu fiyatı gördüğümüz iyi oldu, demek ki gübre fiyatları daha da düşecek.  İyi ki varsın toprakbilgi  :))

Not : Aynı tarım kredi de üre 2160 TL

Drtek kardeş, adana da nereden temin ediyorsunuz toros ürünlerini...
1,750 cazip bir fiyat...

Çevrimdışı drtek

« Yanıtla #71 : Aralık 26, 2018, 20:35:25 »
Tarım Kredi ile benim de isim olmaz. Ama gübre fiyatları konusunda sizinle aynı görüşte değilim. Gönul ister ki, inşallah fiyatlar geri gelir. Şöyle ki;
1. Haftaya 2019 yılına girecegiz. Yeni yıl demek zam demek,
2. Trakyada 1.gübre atım zamanı 15 Ocak-  5 Şubat düşünülürse bu zaman zarfında fiyatların gevşemesi mümkün değil,
3. Şubat sonu mart 15 gibi 2. Gübre gelecek,
4. Önümüz seçim. Seçim öncesi ve sonrası ekonomiyi, dövizi kestirebilmek pek mümkün gözükmüyor. Hal böyle olunca bana göre bu fiyatlar daha da geri gelmez. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun!

Benim görüşüm ise tam tersi seçim öncesi yatırım amaçlı gübre fiyatları daha da düşecek gibi geliyor ama sizin görüşlerinize de katılmamak elde değil.

Gübretaşın gübrelerini nereden temin ediyorsunuz

Çevrimdışı drtek

« Yanıtla #72 : Aralık 26, 2018, 20:38:41 »
Drtek kardeş, adana da nereden temin ediyorsunuz toros ürünlerini...
1,750 cazip bir fiyat...

Adana'da toros gübrenin Hatayda da alp ateşin üretim tesisi olduğu için genellikle toros ve alp ateş gübre kullanılır ve bütün bayilerde var.

Gübretaşın bile fiyatları bu ise(ki gübretaş diğer firmalara göre pahalıdır) benim görüşüm bence pahalı.

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #73 : Aralık 26, 2018, 20:53:35 »
Adana'da toros gübrenin Hatayda da alp ateşin üretim tesisi olduğu için genellikle toros ve alp ateş gübre kullanılır ve bütün bayilerde var.

Gübretaşın bile fiyatları bu ise(ki gübretaş diğer firmalara göre pahalıdır) benim görüşüm bence pahalı.
Adana'da üretim yapmak ve de Toros gübrenin komşusu olmak otomatikmen navlunu ortadan kaldırıyor. Bu da 1-0 önde başlıyorsunuz demektir. Nakliyenin veya navlunun ortadan kalkması ile 0,25-0,40₺/kg. Kazanıyorsunuz demektir. Kaliteye gelince tabiki arada kalite farkı olacaktır. Gübretaş ile serbest piyasa kalite farkı mutlaka vardır. Nihayetinde Gübretaş Tarım Kredi Koop. Kuruluşu oluğu için kaliteden ödün vermez.

Çevrimdışı triticum

« Yanıtla #74 : Aralık 28, 2018, 11:06:53 »
Kires Ultra 65 tl