toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Güncel Tarım İlaçları Fiyatları  (Okunma sayısı 13833 defa)

Çevrimdışı drtek

Ynt: Güncel Tarım İlaçları Fiyatları
« Yanıtla #75 : Aralık 28, 2018, 11:55:05 »
Merhabalar şu sıralar coragen'in fiyatları ne durumda bilen var mı?

Çevrimdışı abdül34

« Yanıtla #76 : Ocak 19, 2019, 10:26:40 »

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Bayer firmasinin 2019 yili ilk fiyatlandirmasidir. Buradaki fiyatlar Kdv haric ve uzerine bayii kari koyulmamis fiyatlardir. Nereye gidiyoruz acaba?

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #77 : Ocak 20, 2019, 18:56:18 »

Bayer firmasinin 2019 yili ilk fiyatlandirmasidir. Buradaki fiyatlar Kdv haric ve uzerine bayii kari koyulmamis fiyatlardir. Nereye gidiyoruz acaba?
Bayerin fiyatlarinin cok yuksek olmasi farkli firmalarin muadil ilaclarina yonlenmemizi sagladi. Bayer yuksek fiyatlara devam ederse hayli musteri kaybedecek gibi gorunuyor.

Çevrimdışı Hacı Mehmet Coşkun

« Yanıtla #78 : Ocak 20, 2019, 20:18:21 »

Nohut için merlin flexx 564 tl mi yazıyor benmi yanlış okudum yoksam.
564 tl ise cıldırmış bunlar gecen yıl 195 tl den almıştım ben

Çevrimdışı abdül34

« Yanıtla #79 : Ocak 21, 2019, 01:07:08 »
Nohut için merlin flexx 564 tl mi yazıyor benmi yanlış okudum yoksam.
564 tl ise cıldırmış bunlar gecen yıl 195 tl den almıştım ben

Dogru okumussunuz ama 564 lira piyasada bayinin satacagi maksimum fiyat. Muhtemelen kimse o fiyata satamaz ama 400 den asagida pek olmayabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #80 : Şubat 04, 2019, 12:01:28 »
Operamax 470₺/5lt., Tocato 370₺/5lt., Gübretaş ÜRE 2₺/kg., Gübretaş 20.20.0 1,7 ₺/kg. fiyatları ile siparişlerimi verdim.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu tarihte Gübre fiyatlarının geri geleceğini söyleyen arkadaşlar bir kez daha yanıldılar. Mart ayında yeni bir artçı sarsıntı daha geliyor. Bu fiyatlar daha da nerelere gidecek bakalım. Allah, sonumuzu hayır eylesin!

Çevrimdışı Ahmet Durak

« Yanıtla #81 : Şubat 04, 2019, 21:13:49 »
2 büyükşehir muhalefete geçtiğinde seyreyle gümbürtüyü.

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #82 : Şubat 06, 2019, 11:39:52 »
2 büyükşehir muhalefete geçtiğinde seyreyle gümbürtüyü.
Gümbürtü olmaması için muhalefet kazanmaması mı gerekli. Gemi çoktan su almış dostum. Ekonomi bitmiş. Üretici kan ağlıyor. Muhalefet bunu günler önce dillendirdi. Birileri cebini dolduracak diye bu ülkeyi talan etmeye gerek varmıydı?

Çevrimdışı Ahmet Durak

« Yanıtla #83 : Şubat 06, 2019, 13:59:31 »
Gümbürtü olmaması için muhalefet kazanmaması mı gerekli. Gemi çoktan su almış dostum. Ekonomi bitmiş. Üretici kan ağlıyor. Muhalefet bunu günler önce dillendirdi. Birileri cebini dolduracak diye bu ülkeyi talan etmeye gerek varmıydı?

Olacakları söyledim. Muhalefetin kazanmaması gerektiği için değil. Kaçışan fareleri izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Köyümüzün ve belediyelerin gerçekten beka problemini çözeceğiz inşallah.

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #84 : Şubat 06, 2019, 15:03:47 »
Olacakları söyledim. Muhalefetin kazanmaması gerektiği için değil. Kaçışan fareleri izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Köyümüzün ve belediyelerin gerçekten beka problemini çözeceğiz inşallah.
Bence problem; fare ve beka problemi değil, sadece ve sadece "zekâ problemi" dir.  Hal böyle olunca ekonomiyi, üretimi görecek durum kalmadığından seril sefil durumdayız. Eğer ki konu beka ise önce ekonomiden başlasınlar. Sözü ona düne kadar IMF'ye borç veriyorduk. Şimdi ise IMF'den borç alacağız. Bizlerde mazotu, gübreyi, vs. tüm üretim girdileri rayiç rakamlara alıp dünya devleri ile rekabet edeceğiz. Bırakın bu partizanlığı Allah aşkına. Bu ülke bu kadar ucuz kazanılmadı. Biraz geniş açıdan bakin lütfen. Saman dedik hayvan hakkıdır ithal ettiler. Soğan dedik insan hakkıdır dediler ithal ettiler. Diğerlerini saymıyorum( Buğday, ayçiçek vs.) Bu ülkenin çiftçinin elini, belini kırdılar. Bize bizden fayda başkasından değil. Bu ülke maalesef çok kötü yol alıyor. Ve bir gün gelip çattığı vakit çok geç kalınmış olacak. Altı üstü yerel yönetime oy vereceğiz. Her ne hikmet ise bu fare oldu, beka oldu, hatta ağa oldu. Nerde yaşıyoruz hemşerim. Ağalık biteli çok oldu. Allah'a emanet olun. Yazdıkça ve de düşündükçe psikolojim bozuluyor. Sizden ricam lütfen en azından bu temiz platformları bari siyasete alet etmeyelim. Şurada güzel bilgiler paylaşıyoruz. Eleştiriyor ve de paylaşıyoruz. Ama partizanca değil. Emekçi üretici olarak...

Çevrimdışı Ahmet Durak

« Yanıtla #85 : Şubat 08, 2019, 00:57:26 »
Bence problem; fare ve beka problemi değil, sadece ve sadece "zekâ problemi" dir.  Hal böyle olunca ekonomiyi, üretimi görecek durum kalmadığından seril sefil durumdayız. Eğer ki konu beka ise önce ekonomiden başlasınlar. Sözü ona düne kadar IMF'ye borç veriyorduk. Şimdi ise IMF'den borç alacağız. Bizlerde mazotu, gübreyi, vs. tüm üretim girdileri rayiç rakamlara alıp dünya devleri ile rekabet edeceğiz. Bırakın bu partizanlığı Allah aşkına. Bu ülke bu kadar ucuz kazanılmadı. Biraz geniş açıdan bakin lütfen. Saman dedik hayvan hakkıdır ithal ettiler. Soğan dedik insan hakkıdır dediler ithal ettiler. Diğerlerini saymıyorum( Buğday, ayçiçek vs.) Bu ülkenin çiftçinin elini, belini kırdılar. Bize bizden fayda başkasından değil. Bu ülke maalesef çok kötü yol alıyor. Ve bir gün gelip çattığı vakit çok geç kalınmış olacak. Altı üstü yerel yönetime oy vereceğiz. Her ne hikmet ise bu fare oldu, beka oldu, hatta ağa oldu. Nerde yaşıyoruz hemşerim. Ağalık biteli çok oldu. Allah'a emanet olun. Yazdıkça ve de düşündükçe psikolojim bozuluyor. Sizden ricam lütfen en azından bu temiz platformları bari siyasete alet etmeyelim. Şurada güzel bilgiler paylaşıyoruz. Eleştiriyor ve de paylaşıyoruz. Ama partizanca değil. Emekçi üretici olarak...

Yaşar abi ben muhalefeti kötülemek için yazmadım. Ben zaten ezeli muhalifim. Eleştiri amaçlı üstü kapalı yazdım siyaseti buralarda yapmak zaten bana göre değil yeri de burası da değil zaten.

Çevrimdışı Yaşar

« Yanıtla #86 : Şubat 08, 2019, 08:04:51 »
Yaşar abi ben muhalefeti kötülemek için yazmadım. Ben zaten ezeli muhalifim. Eleştiri amaçlı üstü kapalı yazdım siyaseti buralarda yapmak zaten bana göre değil yeri de burası da değil zaten.
Ahmet kardeşim; Amacım seni eleştirmek değildi. Senin bu yazın vesile oldu.  Ben, ortaya konuştum. Bu forumu temiz tutalım arkadaşlar. Siyaseti alet etmeyelim derken ortaya konuştum. Bizler çiftçi olarak birbirimize sarılmaz, siyasetçinin yanında yer alırsak, onun değirmenine şu taşırsak bir gün o değirmen taşında bizler un ufak oluruz. Bizi yok ederler. Zaten yok olmanın eşiğinde varolma mücadelesi veriyoruz. O sebeple öncede yazdım şimdide yazıyorum. Bize bizden fayda başkasından değil. Eğer ki seni  kırmış isem özür dilerim. Hakkını helal et kardeşim. Amacım sadece ortaya konusmakti, sen buna vesile oldun. Allah'a emanet olun!

Çevrimdışı Ahmet Durak

« Yanıtla #87 : Şubat 08, 2019, 17:13:21 »
Ahmet kardeşim; Amacım seni eleştirmek değildi. Senin bu yazın vesile oldu.  Ben, ortaya konuştum. Bu forumu temiz tutalım arkadaşlar. Siyaseti alet etmeyelim derken ortaya konuştum. Bizler çiftçi olarak birbirimize sarılmaz, siyasetçinin yanında yer alırsak, onun değirmenine şu taşırsak bir gün o değirmen taşında bizler un ufak oluruz. Bizi yok ederler. Zaten yok olmanın eşiğinde varolma mücadelesi veriyoruz. O sebeple öncede yazdım şimdide yazıyorum. Bize bizden fayda başkasından değil. Eğer ki seni  kırmış isem özür dilerim. Hakkını helal et kardeşim. Amacım sadece ortaya konusmakti, sen buna vesile oldun. Allah'a emanet olun!

Estağfurullah abi. Ben de dediklerine katılıyorum. Yanlışı kim yaparsa yapsın  söyleyeceğiz. İşimiz particilik değil çiftçimizin bekası 😂

Çevrimdışı kangalli84

« Yanıtla #88 : Şubat 08, 2019, 19:31:47 »
Mustang 5 litrelik paketlerin güncel fiyatını bilen var mı ?

Çevrimdışı Şuayip Bahçevan

« Yanıtla #89 : Şubat 11, 2019, 19:54:33 »
Mustang 5 litrelik paketlerin güncel fiyatını bilen var mı ?
200-250 TL arasında.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Özgür

« Yanıtla #90 : Şubat 12, 2019, 03:54:06 »
200-250 TL arasında.

Ciddimisin.Mustangın mudaili olmasın?Bu ilaç geçen sene 5 litre fiyatı 320 tl idi.

Fiyatı nerden aldınız?

Çevrimdışı Özgür

« Yanıtla #91 : Şubat 12, 2019, 03:54:41 »
Ralon superin fiyatını bilen varmı acaba

« Yanıtla #92 : Şubat 12, 2019, 21:03:17 »
Ciddimisin.Mustangın mudaili olmasın?Bu ilaç geçen sene 5 litre fiyatı 320 tl idi.

Fiyatı nerden aldınız?
Geçen sene aldığım fiyat .Sizin adınıza üzüldüm.

Bunlar da bu yıl aldıklarım.5lt si 200 TL.

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #93 : Şubat 14, 2019, 19:54:13 »
Mısır çıkış öncesi ot ilacı, UPL firmasının Fist 330 ec 5lt mısır hasat vadeli 205tl.

Çevrimdışı MuratYılmaz

« Yanıtla #94 : Şubat 15, 2019, 22:59:50 »
Geçen sene aldığım fiyat .Sizin adınıza üzüldüm.

Bunlar da bu yıl aldıklarım.5lt si 200 TL.
Şuayip abi iyi akşamlar. Sakıncası yoksa Mustang’ı nerden aldınız. Biz de oradan alalım.

« Yanıtla #95 : Şubat 15, 2019, 23:16:43 »
Şuayip abi iyi akşamlar. Sakıncası yoksa Mustang’ı nerden aldınız. Biz de oradan alalım.

İyi akşamlar Murat , Koray kimya dan aldım 1 ayı geçti.Fiyat aynı mıdır bilmiyorum.

Çevrimdışı MuratYılmaz

« Yanıtla #96 : Şubat 15, 2019, 23:20:55 »
İyi akşamlar Murat , Koray kimya dan aldım 1 ayı geçti.Fiyat aynı mıdır bilmiyorum.

Teşekkür ederim

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #97 : Şubat 16, 2019, 18:06:21 »
Arrat 800 Gr herbisit 320 TL ye satıyoruz.
Kalson 50 TL

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Vatansever

« Yanıtla #98 : Şubat 20, 2019, 13:27:38 »
Zucradur 100, 1 litre 60 TL. 100 ml uygulanması belirtiliyor ama tecrübe etmiş birisi 125 uygulama mı tavsiye etti.

Orjinali lontrel extra için dekar maliyeti x2 gibi geliyor.

ASUS_Z00UD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı triticum

« Yanıtla #99 : Şubat 20, 2019, 21:57:48 »
Zucradur 100, 1 litre 60 TL. 100 ml uygulanması belirtiliyor ama tecrübe etmiş birisi 125 uygulama mı tavsiye etti.

Orjinali lontrel extra için dekar maliyeti x2 gibi geliyor.

ASUS_Z00UD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Papatya çok varsa orijinal kullanmanızı tavsiye ederim.