toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Çiftlikbank Benzeri 11 Firma Daha Var  (Okunma sayısı 1154 defa)

Çevrimdışı Demir

Çiftlikbank Benzeri 11 Firma Daha Var
« : Ocak 18, 2018, 22:59:24 »
    Doha’da Katar-Türkiye İş Forumu’nu takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, uzun süredir Bakanlık markajında olan Çiftlik Bank’a benzer 11 organizasyonun daha olduğunu söyledi. Bu şirketlerle ilgili de inceleme başlatıldığını söyleyen Bakan Tüfenkci, “Saadet zinciri’ gibi çalışıyorlar. Somut mal alım-satımı olmadan yüksek kar vaadiyle bir anlamda kandırarak insanları sisteme dahil ediyorlar." dedi.

Katar’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi. Çiftlik Bank ile ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili soruyu cevaplayan Bakan Tüfenkci, "Bakanlığımıza gelen şikayetler doğrultusunda biz inceleme başlatmıştık. Müfettişlerimiz incelemelerini iki konuda bitirdi. Bir konuda çalışmaları son aşamaya geldi. Ayrıca reklamlarını 3 ay süreyle durdurma cezası vermiştik. Tüketicileri koruma adına bankalarda biraz daha hassas davranıyorlar. Bu sistemle çalışan sadece Çiftlik Bank yok. 11 tane daha, Türkiye'de çeşitli adlarla faaliyette bulunan organizasyonlar var" açıklamasında bulundu.

Bakan Tüfenkci, Çiftlik Bank benzeri bu 11 organizasyonu da müfettişlerin incelediğini belirterek bunlarınİzmir,Konya,İstanbul,Ankaragibi şehirlerde olduğunu söyledi. Tüfenkci, "Saadet zinciri’ gibi çalışıyorlar. Somut mal alım-satımı olmadan yüksek kar vaadiyle bir anlamda kandırarak insanları sisteme dahil ediyorlar. 3-4 ay ödeme yapıyorlar. Ondan sonra gerekçeler öne sürerek ödeme yapamayınca ortadan kayboluyorlar" ifadelerini kullandı. Tüfenkci, konuyla ilgili 11 müfettişin çalıştığını söyledi.

“VATANDAŞ DİKKATLİ OLMALI”

Vatandaşa bu tip organizasyonlarla ilgili uyarılarda da bulunan Tüfenkci, "Vatandaşlarımızın gerçek mal alım satımı olmayan organizasyonlara karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Belli bir süre gidiyor, sonra bu işe dahil olanların mağdur olduğunu görüyoruz. Vatandaşların bu tarz durumları iyi incelemeleri gerekiyor” dedi.

“HEDEF, ESNAFI TÜCCAR, TÜCCARI SANAYİCİ YAPMAK”

Yakın zamanda açıklanması beklenen Esnaf ve Sanatkarlar Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile ilgili de bilgi veren Tüfenkci, Eylem Planı'nın Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan, STK’lar ve esnafların katılacağı bir programla açıklanacağını söyledi. Tüfenkci bu konuda, “Esnafı büyütüp tüccar yapmak, tüccarı büyütüp sanayici yapmak, sanayiciyi büyütüp ihracatçı yapmak hedefimiz. Küçük esnafımızın sürekli yanındayız” diye konuştu.

“SENETE İTİBAR KAZANDIRACAĞIZ”

Karekodlu çek uygulamasının olumlu ilerlediğine dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Şimdi aynı şekilde senetler ve bono konusunda da piyasa bizden bir düzenleme bekliyor. Bununla ilgili bankalar birliğiyle beraber arkadaşlarımız çalışıyorlar. İnşallah 2018 içerisinde bunu da hayata geçirmek istiyoruz. Çalışmalarla senete itibar kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

“İHALELERDE TÜRK FİRMALARINA ÖNCELİK”

Katar'daki temaslarına ilişkin de bilgi veren Bakan Tüfenkci, Katar Başbakanı Abdullah bin Nasır es-Sani'nin 2022FİFADünya Kupasıihalelerinde Türk firmalarına öncelik verileceğini tekrarladığını ifade etti. Bakan Tüfenkci, "Türk firmalarının işi sıkı tutarak projelerle yakından ilgilenmesini bekliyoruz. Katarlı yatırımcı firmaların da Türkiye'ye ilgisi maksimum düzeye erişti. Doğru bir planlamayla bu yatırımları buluşturmak istiyoruz. Türkiyefırsatlar ülkesi ve bu fırsatlardan Katarlı kardeşlerimizde faydalansın istiyoruz. Ticaret hacmimiz 2017'de 9 milyon dolara erişti. 2018 yılında bu çok daha yüksek oranlara erişecek. Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu 5 milyar dolarlık hedefi yakalayacağız diye düşünüyorum" diye konuştu.

“ŞİRKETLERİMİZİN BU PAZARI KAÇIRMAMASI LAZIM”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise geçen yıl aynı tarihlerde Katar’da düzenlenen KOBİ Forumu’na göre bu yıl düzenlenen iş forumunda daha fazla görüşme yapıldığına dikkat çekerek, “Anket yaptık. KOBİ Forumu’nda ortalama firma başına 1,5 görüşme yapıldığı tespit edilmişti. Şu anda yapılan ankette ise bu rakam yaklaşık 6 oldu. Bu Türkiye'ye gösterilen ilginin en somut göstergesi. Bine yakın ikili iş görüşmesi. Bu bize fırsatı gösteriyor" dedi.

Hisarcıklıoğlu, “Türk firmalarının işi sıkı tutarak projelerle yakından ilgilenmesini bekliyoruz. Her alanda fırsat var. Şirketlerimizin bu pazarı kaçırmaması lazım” diye konuştu.

“11 ŞİRKET İÇİNDE KİMLER VAR?”

Edinilen bilgilere göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına gelen şikayetler çerçevesinde Çiftlik Bank uygulamasına benzer faaliyette bulunmaları nedeniyle, piramit satış sistemi olarak nitelendirilen şüpheli ticari işlemleri bulunan 11 şirket şöyle:

“Çılgın Tavuklar, Maden.İm, Çiftlikmania, Ukash İnternet Hizmetleri Limited Şirketi, Skp Teknoloji Sanal Market Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Cashçiftlik, Elit Çiftlik, Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Çiftlikshop, Bizim Tavuklar, Ekolium Bilişim Yazılım Tarım Hayvancılık Otomotiv Turizm Gıda Lokantacılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi.”

Çevrimdışı DeHLiZ

Ynt: Çiftlikbank Benzeri 11 Firma Daha Var
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2018, 09:01:29 »
Bakınız Jet Fadıl'ın 10 kez aynı kişileri dolandırması. Sonuç yeni yeni dolandırıcılar.

Bununla ilgili meşhur dolandırıcı Sülün Osman'ın bir sözü var, "Ben hiçbir zaman dürüst insanı dolandırmadım, dolandıramadım. Her zaman kolay yoldan zengin olmaya çalışanlar bana geldi."

Bunu da şöyle örneklendiriyor: "Bir gün akşam üzeri dükkanının kepenklerini indiren bir kuyumcuya elimde sahte bileziklerle giderek ' karım hasta ameliyata girecek acil para istediler, şimdi yatırmazsam çok geç olacak, elimdeki bilezikleri 300 liraya alır mısın' diye sordum. Oysa ki elimdeki bilezikler altın olsa değeri 1000 lira idi, kuyumcu dükkanı kapatıyorum şimdi olmaz diyerek başından savdı önce beni, oradan yardımcım gelerek '250 liraya bırakırsan alırım' deyince kuyumcu telaşa düştü 300 liraya elindeki 10 lira etmeyen bilezikleri aldı. Ben hiçbir zaman dürüst adam dolandırmadım ben her zaman beni dolandırmaya çalışanları dolandırdım" 

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2018, 19:05:55 »
Devletin de bu tur durumlarda vatandasini korumak icin onlemler almasi lazim. En azindan bu tipten olusumlarin kurulmasi asamasindaki guvence bedellerinin yuksek tutulmasi gibi bazi onlem alinabilir.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2018, 01:07:38 »

O takın altına dev bir ayna koymadıkları için gelenler sağılanları göremiyor

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2018, 11:27:07 »
İçimizde bu işe elini kaptıran var mıdır bilmiyorum ama eğer varsa, bu söylediklerim onu daha da üzecek.

1-) Siz çiftçisiniz ya da hayvancılık yapıyorsunuz. Reel olarak, fiilen kendiniz çalışırken çiftçilik ve hayvancılığın ne kadar kazandırdığı ortada.

Çiftlikbank’ta, araya bir de komisyoncu giriyor. Bu halde iken, sırf para yatırarak, reelde kazandığınızı 2 katını kazanmanızın imkanı var mı?

Yok.

Eğer bu düşünce ile hareket etti iseniz, kendi yaptığınız çiftçiliğe/hayvancılığa güveniniz yok, başkasının aynı şartlarda sizden daha çok daha fazla kazanabileceğine inanıyorsunuz ki bu çok üzücü.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2018, 20:00:04 »
İçimizde bu işe elini kaptıran var mıdır bilmiyorum ama eğer varsa, bu söylediklerim onu daha da üzecek.

1-) Siz çiftçisiniz ya da hayvancılık yapıyorsunuz. Reel olarak, fiilen kendiniz çalışırken çiftçilik ve hayvancılığın ne kadar kazandırdığı ortada.

Çiftlikbank’ta, araya bir de komisyoncu giriyor. Bu halde iken, sırf para yatırarak, reelde kazandığınızı 2 katını kazanmanızın imkanı var mı?

Yok.

Eğer bu düşünce ile hareket etti iseniz, kendi yaptığınız çiftçiliğe/hayvancılığa güveniniz yok, başkasının aynı şartlarda sizden daha çok daha fazla kazanabileceğine inanıyorsunuz ki bu çok üzücü.
İnsanlar nasıl neden gibi soruları sormayı pek sevmiyorlar Yılmaz
Bizim insanımız sonuç odaklı düşünüyor.
Sonuç ne aldığım tavuklar yumurtlayacak inekler sağılacak tosunlar kesilecek parası hesabıma yatacak.
Bu bitcoin madenciliği içinde geçerli
İnsanlar Alaaddin'in sihirli lambası gibi takıyorsun fişe aletler kazım yapıyor bir nevi sanal madencilik abi deyip anakartlara ekran kartlarına öyle bir hücum ettiler ki sadece bu madencilik için geçerli teknoloji ürünleri yok sattı piyasaya mal yetişmedi üstelik tüm dünyada belki de sırf bu yüzden büyüyen bir cari açık meydana geldi
Ben bu işi yapabilir miyim teknik donanımım buna yeterli mi altından kalkabilir miyim sorularına  hiç takılmadılar bile
direkt ayda ne kadar kazanırım odaklı baktılar
yine bu tutum devlet hibeleri ile hayvancılık işlerinde de aynı şekilde işledi
İnsanlar şunu yapmak istiyor aslında

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #6 : Mart 13, 2018, 01:34:45 »
https://m.sabah.com.tr/yasam/2018/03/12/ciftlik-bank-magdurlari-ciftligi-basti
Çiftlikbanka yatırım amaçlı hayvanlarını veren çiftçilerde varmış
Çiftlikbankı basıp hayvanları araçlara yüklemeye çalışmışlar.
E be kardeşim hayvanın hepsi seninken kazandığın para ortada çiftlikbanka devredip ortak olarak daha çok kazanacağını düşünmen neden

Çevrimdışı DeHLiZ

« Yanıtla #7 : Mart 14, 2018, 10:36:03 »
https://m.sabah.com.tr/yasam/2018/03/12/ciftlik-bank-magdurlari-ciftligi-basti
Çiftlikbanka yatırım amaçlı hayvanlarını veren çiftçilerde varmış
Çiftlikbankı basıp hayvanları araçlara yüklemeye çalışmışlar.
E be kardeşim hayvanın hepsi seninken kazandığın para ortada çiftlikbanka devredip ortak olarak daha çok kazanacağını düşünmen neden

Ben yine diyorum aha da çağımızın Sülün Osman'ına para kaptıran kuyumcu gibi bunlar :)

Çevrimdışı beyfendi

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #9 : Mart 15, 2018, 15:07:28 »
Çiftlikbanktan mağdur olan kişiler hesabima 500 lira yatirin ben paranızı kurtarırım  :)

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz
Dolandırıcı zinciri oldu iş
Buna kaptırılan 500 lirayı 200 liraya kurtaran da çıkar yakında

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #10 : Mart 15, 2018, 20:49:07 »
http://m.milliyet.com.tr/sila-aydin-her-seyi-anlatti-ilk-gundem-2628015/
Eşinin ifadesine göre çocuk ilk 2 ay kendisi de bu kadar büyüyeceğini düşünmemiş günü birlik olarak yemiş paraları

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #11 : Mart 21, 2018, 08:38:22 »

Çevrimdışı Çiftçi Adayı

« Yanıtla #12 : Mart 21, 2018, 10:37:52 »
Şimdi de AnadoluFarm patlamış...200 milyon çarpmış 44 bin üyeden.

Bu hayvanılıkta baya para varmış...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #13 : Mart 25, 2018, 23:13:04 »