toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Mazota Yine Zam Geldi  (Okunma sayısı 5907 defa)

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 245
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mazota Yine Zam Geldi
« Yanıtla #25 : Mayıs 16, 2018, 09:56:49 »
Ben 4.80 den nisan başında 2 tondan fazla aldım .. oda bitti .. bi yere kadar stok bu gece yine zam var

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #26 : Mayıs 16, 2018, 11:49:25 »
Ben 4.80 den nisan başında 2 tondan fazla aldım .. oda bitti .. bi yere kadar stok bu gece yine zam var

Bu gece 6krş var galiba..

Tkk dan zamdan önce geçen hafta mazot istedim. Merkesi arayıp haber verelim dediler. Aradıklarında ise şoförleri eğitime gönderdik haftaya gelir dediler. Bu hafta aradım hala vs belki bugün olmazsa bir sonraki güne gelir diyorlar.

Tkk alışmış yüksek kâr elde etmeye üyesine kuruş koklatmak istemiyor.

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #27 : Mayıs 18, 2018, 00:14:03 »
ÖTV düzenlemesi ile öyle bir şey yaptılar ki, kırk akıllı çözemez. Ama artık ne yama tutuyor,ne de dikiş. Sadece bizi daha zorlu günler bekliyor.

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #28 : Mayıs 18, 2018, 08:37:57 »
ÖTV düzenlemesi ile artık akaryakıta yapılan zam oranında ötv ye indirim yapılacak. Böylece akaryakıt fiyatları sabit kalacak.

En azından birkaç ay rahat ederiz. ÖTV nin sıfırlanması birkaç ay sürer.

Çevrimdışı DeHLiZ

« Yanıtla #29 : Mayıs 18, 2018, 21:11:51 »
ÖTV düzenlemesi ile artık akaryakıta yapılan zam oranında ötv ye indirim yapılacak. Böylece akaryakıt fiyatları sabit kalacak.

25 Haziran'a kadar :)

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #30 : Mayıs 19, 2018, 03:23:24 »
Bu gece 6krş var galiba..

Tkk dan zamdan önce geçen hafta mazot istedim. Merkesi arayıp haber verelim dediler. Aradıklarında ise şoförleri eğitime gönderdik haftaya gelir dediler. Bu hafta aradım hala vs belki bugün olmazsa bir sonraki güne gelir diyorlar.

Tkk alışmış yüksek kâr elde etmeye üyesine kuruş koklatmak istemiyor.
oda güzel tabi al stok yap zamlı fiyattan sat
Karaborsaya düştü mazot dolardan hızlı yükseliyor.
Varil fiyatına zam geliyor zam geliyor dolar artıyor yine zam geliyor. Faize borsaya değil mazota yatırım yapılmalı :)

yok öyle kolay sıfırlanacak bir ötv ödemiyoruz kullandığımız mazotun fiyatından fazla ödediğimiz vergi bilal gelse sıfırlayamaz :)

25 Haziran'a kadar :)

2. Tura kalırsa yazı çıkarırız stok da yaparız mahsülde inşallah :)

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #31 : Mayıs 22, 2018, 09:51:43 »
Bütçe giderini kısmayıp önemli bir geliri kısmanın sonucunu tahmin etmek zor değil.

Üstelik bu kalemde alınmayan vergi bir şekilde kasaya girmeli, girecekte zaten. Adı ÖTV olmazda ZÖTV olur.  Sonuçta gelinin harcı güveyden çıkarmış.

Bu durum, yıl sonunda yapılan bütçede öngörülmediği için hesaba katılmadı doğal olarak. Yani buradan hep aynı gelir gelecek diye hesap yapıldı. Eğer hatırlarsak asgari ücret zammı yine bir seçim esnasında ortaya çıkmış hesap dışı bir vaaddi ve bütçeyi denk getirmek için bu açık prim vb zamla kapatıldı. Bununda olacağı budur. Evren boşluk kabul etmiyor.

yok öyle kolay sıfırlanacak bir ötv ödemiyoruz kullandığımız mazotun fiyatından fazla ödediğimiz vergi bilal gelse sıfırlayamaz :)

Dün 32krş, bugün ise 23krş zam geldi. Bu karar alındığında mazottan alınan ÖTV miktarı 1,8₺
An itibariyle ÖTV 1,25₺ kaldı. Hala aynı fikirde misin? :)

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #32 : Mayıs 23, 2018, 01:38:34 »
Bütçe giderini kısmayıp önemli bir geliri kısmanın sonucunu tahmin etmek zor değil.

Üstelik bu kalemde alınmayan vergi bir şekilde kasaya girmeli, girecekte zaten. Adı ÖTV olmazda ZÖTV olur.  Sonuçta gelinin harcı güveyden çıkarmış.

Bu durum, yıl sonunda yapılan bütçede öngörülmediği için hesaba katılmadı doğal olarak. Yani buradan hep aynı gelir gelecek diye hesap yapıldı. Eğer hatırlarsak asgari ücret zammı yine bir seçim esnasında ortaya çıkmış hesap dışı bir vaaddi ve bütçeyi denk getirmek için bu açık prim vb zamla kapatıldı. Bununda olacağı budur. Evren boşluk kabul etmiyor.

Dün 32krş, bugün ise 23krş zam geldi. Bu karar alındığında mazottan alınan ÖTV miktarı 1,8₺
An itibariyle ÖTV 1,25₺ kaldı. Hala aynı fikirde misin? :)
ötv bitse kdv var merak etme
Seçime kadar rahatız
Sen asıl seçimden sonraki fiyatı düşün bu indirimler bizim kara kaşımıza kara gözümüze yapılmıyor seçim var diye oy toplamak için yapılıyor ama bu iş böyle gitmez seçimden sonra bu zamlar toplu olarak uygulanacak bunu bütçe kaldırmaz

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #33 : Mayıs 23, 2018, 09:19:37 »
Alınan karar ÖTV üzerine ama evet KDV de var. O da olmazsa fiyatlar sübvanse bile edilebilir.

Aynı fikirdeyim. Seçim sonuçlandığı günkü durumumuzu uzunca bir süre arayacağız. Kim gelirse gelsin kucağında hatta sırtında devasa bir yük bulacak.

Bir cisim yaklaşıyor...
Hemde bugüne kadar görülmemiş büyüklükte...