toprakbilgi.com

Gönderen Konu: 2 Adet Şeker Fabrikasının Satışı Gerçekleşti  (Okunma sayısı 664 defa)

Çevrimdışı sebazios

2 Adet Şeker Fabrikasının Satışı Gerçekleşti
« : Nisan 14, 2018, 20:47:06 »

Satılacak 14 fabrikadan 2 tanesinin satılı gerçekleşti.

Yozgat Şeker Fabrikası, 275 milyon liraya, Doğuş Çay’ın sahibi olan Doğuş Yiyecek İçecek A.Ş. tarafından,

Çorum Şeker Fabrikası, 528 milyon liraya Safi Katı Yakıt tarafından satın alındı.

En azından, 2 fabrikanın da yerli firmalar tarafından alınmış olması sevindirici.

Ayrıntılar:

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201804091032960527-corum-yozgat-seker-fabrikalari-satildi/

Çevrimiçi Demir

Ynt: 2 Adet Şeker Fabrikasının Satışı Gerçekleşti
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2018, 10:46:52 »
Satılan diğer 2 fabrikanın yeni sahipleri biraz sorunlu gibi. Tutgu gıda 5 yıl önce kurulan ve hiçbir faaliyeti olmayan bir firma. Diğeri ise kasımpaşada bir esnafken bu hükümet döneminde holding olan bir firma.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 220
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Nisan 15, 2018, 12:37:39 »
Oraların oy oranlarına baktım , kendi düşen ağlamaz , hepsini satsınlar ..

Çevrimdışı MERT CENGİZ

« Yanıtla #3 : Nisan 15, 2018, 17:38:05 »
Arkadaş Türkiye ne büyük devletmiş
Sat sat bitmiyor
Sonu ne olacak bu işin?

Çevrimdışı DeHLiZ

« Yanıtla #4 : Nisan 15, 2018, 19:21:30 »
Satılacak 14 fabrikadan 2 tanesinin satılı gerçekleşti.

Yozgat Şeker Fabrikası, 275 milyon liraya, Doğuş Çay’ın sahibi olan Doğuş Yiyecek İçecek A.Ş. tarafından,

Çorum Şeker Fabrikası, 528 milyon liraya Safi Katı Yakıt tarafından satın alındı.

En azından, 2 fabrikanın da yerli firmalar tarafından alınmış olması sevindirici.

Ayrıntılar:

https://www.google.com.tr/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/ekonomi/201804091032960527-corum-yozgat-seker-fabrikalari-satildi/

Zamanında Tekel satın alındığında da aynı şekilde sevinmiştik, Petrol Ofisi alındığında da :) Şimdi ikisi de yabancıların elinde ;)

Tekel satıldıktan sonra sigara içenlerin sayısı arttı ama ne hikmetse artık ülkede tütün eken kalmadı. Yakında o fabrikalar da satılır, şeker pancarı eken de kalmaz ;)

Çevrimdışı FEHİM

« Yanıtla #5 : Nisan 15, 2018, 20:18:57 »
Oraların oy oranlarına baktım , kendi düşen ağlamaz , hepsini satsınlar ..

dediklerine sonuna kadar katılıyorum da arada bizim Alpullu fabrikamız gitti. çünkü buraların oy oranları iktidara hiç oy vermediğinden bizde öbür türlü cezalandırılıyoruz.
     ha birde 2000 yılından bu yana bilerek bazı şeyler yaptı siyasilerimiz buda bir aşikar o parti bu parti demeden  üretim azaltıldıkça bir çok bir masa ve bir sandalye ilave yaparak fabrikayla oynadılar.

Çevrimiçi Demir

« Yanıtla #6 : Nisan 16, 2018, 09:51:44 »
Zamanında Tekel satın alındığında da aynı şekilde sevinmiştik, Petrol Ofisi alındığında da :) Şimdi ikisi de yabancıların elinde ;)

Tekel satıldıktan sonra sigara içenlerin sayısı arttı ama ne hikmetse artık ülkede tütün eken kalmadı. Yakında o fabrikalar da satılır, şeker pancarı eken de kalmaz ;)
Geçen biri tütün ekiyorum deyince şaşkınlığımı gizleyememiştim. :)

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 220
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Nisan 16, 2018, 16:26:12 »

Ztn amaç ülkede şeker pancarı eken kalmaması .. geçtiğimiz yıl abd şeker kamışındaki kotayı kaldırdı , yani cargill artık sınırsız şeker kamışından şeker üretecek  bu bilgi cepte . Şimdi bu üretilen şekerin dünyaya ihracı gerek pazar gerek sömürü gerek burdada bizim gibi 3. Dünya ülkeleri devreye giriyor ama bizde sıkıntı şeker kamışı şekeri değil pancar şekeri tüketmemiz , direk üreticiye üretme demektense önce fabrikalar özelleşicek , sonra üretim düşürülecek sonra üretim bitirilip üretmekten daha ucuz denilip kamışın suyunun şekeri sunulacak :)) şimdiden kamışınız sulu olsun , bol şekerler ..

Çevrimdışı DeHLiZ

« Yanıtla #8 : Nisan 16, 2018, 18:43:14 »
Ztn amaç ülkede şeker pancarı eken kalmaması .. geçtiğimiz yıl abd şeker kamışındaki kotayı kaldırdı , yani cargill artık sınırsız şeker kamışından şeker üretecek  bu bilgi cepte . Şimdi bu üretilen şekerin dünyaya ihracı gerek pazar gerek sömürü gerek burdada bizim gibi 3. Dünya ülkeleri devreye giriyor ama bizde sıkıntı şeker kamışı şekeri değil pancar şekeri tüketmemiz , direk üreticiye üretme demektense önce fabrikalar özelleşicek , sonra üretim düşürülecek sonra üretim bitirilip üretmekten daha ucuz denilip kamışın suyunun şekeri sunulacak :)) şimdiden kamışınız sulu olsun , bol şekerler ..
Kamışa su yürüyecek gibi. ABD Çin'e de vergi koyuyor hadi bakalım gelecek bizi bekler.

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #9 : Nisan 16, 2018, 21:56:02 »