toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Kriz yılında tarım: Ürün fiyatı düşüyor girdiler yükseliyor  (Okunma sayısı 2365 defa)

Çevrimdışı Cimender

Bu ekonomi ve tarım politikaları yanlış oldukça hiç birşey ileriye gitmez

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cimender

Şu an için bizim açımızdan yapılabilecek hiç bir şey yok diye düşünüyorum.Amaç farklı hizmet çok farklı.Çiftçi ve büyük baş hayvancıyı zora sokan bu anlayış uzun yılaar tarımı ve hayvancılı toparlamaya yetmeyecek.Malasef artık çok fazla yol aldılar ve şu zamandan sonra tarımdan geçinmek çok zor olacak.Çevremde herkez gübresiz ekim yaptı parasılzıktan yoksulluktan.Gübreyi alsa ne olacak bu sene yine malını komik rakamlara satacak. Arkadaşlar bu iş artık bitmiştir.Tarlaları satıp başka işe yönelelim diyoruz ama şu saatten sonra tarlayı kim ne yapsın.Tarla ekecekte para kazanacak.kimse tarlaya yatırım yapmaz artık.Yani artık devlet siz üretim yapmayacaksınız sizden çok çok büyük firmalar bu  işi yapacak.Şu saatten sonra kimse demesin her şey düzelecek.Çok karamasarım artık bu işte gelecek yok malasef.Tarımı bitirmek için ellerinden geleni yaptılar çiftçi direndi direndi ama son nokta galiba.
Uygulamalar yanlış .katılıyorum her sözünüze sadece kazanmıyor satalım düşüncesi yanlış bence.cunku onlarında istediği bu zaten insanları bıktırıp ellerinden toprağı alıp yabancı sermayeye vermek.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi