toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Zarar Eden Çiftçiden Vergi Alınıyor!  (Okunma sayısı 1319 defa)

Çevrimdışı Demir

Zarar Eden Çiftçiden Vergi Alınıyor!
« : Ocak 16, 2018, 22:36:43 »
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis grup toplantısında konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Bir çiftçi düşünün zarar etmiş. Zarardan vergi alınıyor. Zarardan vergi alma hangi demokraside var? Sanayici zarar ederse, vergi vermez. Tüccar zarar ederse vergi vermez. Ama çiftçi ciro üzerinden yüzde 4 vergi kesilir. Haber yapılıyor mu bu? Yapılmıyor. E benzin alıyorsunuz, zam geldi. Gelecek tabi, memleketi böyle yönetirseniz zam da gelecek tabi. Depoyu doldurduğunuzda ödediğiniz bedelin yüzde 58'i vergi. Niye medya bunu yazmıyor? Havuz medyası niye yazmıyor? Otomobil alan adama mı güveniyorsun sen devleti yönetmek için? Bizler bunların tamamını düzelteceğiz. Hakkı hukuku ve adaleti vergide de getireceğiz, medyada da getireceğiz. Herkes özgürce yazacak ama devletten beslenmeyecek. Besleme basın olmayacak.

TARIMDANHABER

Çevrimdışı FEHİM

Ynt: Zarar Eden Çiftçiden Vergi Alınıyor!
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2018, 06:35:37 »
bu günkü milli gazetenin haberine göre de Türkiye şeker den zarar ediyormuş diye başlayıp amerikan şirketi cargill in raporuna göre  nbt arttırılmalıymış.

Çevrimdışı Demir

Ynt: Zarar Eden Çiftçiden Vergi Alınıyor!
« Yanıtla #2 : Ocak 21, 2018, 19:36:04 »
NBŞ satışı ve ithalatı yapan şirketler, türk çiftçisinin önündeki en büyük düşmandır. Pancar stratejik bir ürün. Üretimini kotaya bağlamak bile yanlış. Kota yerine sınırsız üretim izni olsa bırak ithalatı, ihracat bile yapılabilir.

 Nbş nin sağlığa olan zararı ortaya çıkarıldı. Ben şahsen dışarıdan aldığım ürünleri seçerken pancar şekeri kullanılan ürünleri tercih ediyorum. Torkunun ürünler pancar şekerinden üretiliyor. Bütün migroslarda da bulunuyor.