toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Tarım Kredi Kooperatifleri Tarafından Verilen 10 adet Simental  (Okunma sayısı 2095 defa)

Çevrimdışı barbarian

Ynt: Tarım Kredi Kooperatifleri Tarafından Verilen 10 adet Simental
« Yanıtla #25 : Ocak 02, 2017, 15:56:25 »
iyi fikir aslında.bunun uzerıne şöyle yaptım. kuzenim ziraat bankasında çalışıyor :) onunla gorustum.1 dogurmus yada 6-7 ay gebe duveye 5,5 bın tl kredı werıyormuş banka.sayı sınırlaması da yok.tareks 10 tane alıcan ve simental alıcan diyo ılla.ziraatin 5,5 bın tl kredısını 10 hayvan ıcın hesap ettıgımde , 55 bin e (sigorta içinde ) 70-75 bin geri odemeli imkan tanıyor.7,5 bın e tanesını alsam 20 bın nakıtte ben harcıyorum bana 95 bin e gelıyor 10 hayvan ve dilediğim cins alabilirim :)
ödeme secenekleri de senelık odenıyor tareksle aynı.tareks pahalıya gelıyor.illada simental demıyorum artık.o konuda da şöyle dusunuyorum benım kısa vadede para kazanmam lazım.bunun için süt üretimi daha mantıklı gelıyor.yani holşteyn :) (hazır sezon sonu indirim warken )ticari tohumlama ile pandaları alıp dewam edilebilir :)
Sözkonusu arkadaşın çevresi çok geniş, ürettiği sütün epey bir kısmını 5 litrelik pet şişede parekende satıyor. Belirtmek istedim.

bence doğum ışı bıraz sans ışı hayvan ters gelır butun hayaller alt ust olur doğum yapan  nın çatısı açılır kendını toplayamaz ama herşey hep boyle olmaz ben hoşteyn besledım yıllarca basımıza çok olay geldı hatta ölen hayvanlarımız bıle oldu  rısk herzaman vardır hayvancılıkta bunu goze almak gerek
Çiftçilik zaten kimine göre kumar, kimine göre kısmet işi. Bana sorarsan risk yönetimi derim. Yani olabilecek durumların farkına varıp hesabını buna göre yap, önlemini al sigortanı yap. Tabi bizde belirsizlik çok fazla. Avrupalı tavla oynuyorsa biz zar atıyoruz.

Çevrimdışı jamiryo

« Yanıtla #26 : Ocak 25, 2017, 21:32:29 »
dolar kuru nedeni ile hayvanların adet fiyatı 16 bin tl olarak öngöruluyor :) o paraya antepte 3 adet insan satıyorlar :(

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #27 : Ocak 25, 2017, 21:36:44 »
dolar kuru nedeni ile hayvanların adet fiyatı 16 bin tl olarak öngöruluyor :) o paraya antepte 3 adet insan satıyorlar :(

Tespit budur. Müsade olursa çalıyorum.

Çevrimdışı jamiryo

« Yanıtla #28 : Ocak 25, 2017, 21:41:08 »
elbette buyrun.

Çevrimdışı jamiryo

« Yanıtla #29 : Ocak 25, 2017, 21:47:55 »
yanlış anlaşılma olmasın,ben satanıda,alanıda tanımıyorum :)

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #30 : Ocak 25, 2017, 21:58:55 »
yanlış anlaşılma olmasın,ben satanıda,alanıda tanımıyorum :)

Valla orası muallak :)

Piyasaya nasıl bu kadar hakim olunuyorsa artık..

Çevrimdışı jamiryo

« Yanıtla #31 : Ocak 25, 2017, 22:21:03 »
şirketimiz bünyesinde ucuz iş gücü sebebi ile göçmen arkadaslarla çalışıyoruz.haliyle bi takım bilgilerden uzulerek haberdar oluyoruz.(ben,bizim konuyla alakasız bir sektord2e istanbulda yasıyorum.inşaat sektoru diyebilirim.dış cephe urunleri üretıyoruz)

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #32 : Ocak 26, 2017, 00:10:15 »
şirketimiz bünyesinde ucuz iş gücü sebebi ile göçmen arkadaslarla çalışıyoruz.haliyle bi takım bilgilerden uzulerek haberdar oluyoruz.(ben,bizim konuyla alakasız bir sektord2e istanbulda yasıyorum.inşaat sektoru diyebilirim.dış cephe urunleri üretıyoruz)

Bizimki latife.

Ancak 21. Yüzyılda hala bir "insan" piyasasından söz edilmesi, tüm insanlık için utanç verici. Bu piyasanın inek piyasasından ucuz olması daha utanç verici.