toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Ayda 2,5 ton solucan gübresi üretiyor  (Okunma sayısı 980 defa)

Çevrimdışı Hermiyas

Ayda 2,5 ton solucan gübresi üretiyor
« : Ekim 25, 2016, 17:57:53 »
Milliyet.com.tr » Gündem » Haber » 25.10.2016-15:09
Ayda 2,5 ton solucan gübresi üretiyor
Bilecik'de İşletme Fakültesi mezunu Sedat Mutlu, ayda 2.5 ton solucan gübresi üretiyor. Solucan gübresinin toprağın verimini arttırdığını belirten Mutlu, ayda 10 bin ton solucan gübresi üretmeyi hedeflediğini söyledi.


Cafer ELMAS/ BİLECİK,(DHA)

Merkeze bağlı Bekdemir Köyü'nde solucan gübresi üretimi yapan Sedat Mutlu, kimyasal gübrelerin toprağa büyük zararlarının olduğunu anlattı. Verimliliği düşen toprakların solucan gübresi ile kurtarılabileceğini ifade eden Mutlu, aylık 2.5 ton solucan gübresi üretimi yaptıklarını hedeflerinin ise aylık 10 ton üretmek ve bu gübreyi çiftçilere tanıtmak olduğunu söyledi.

Bu işte her solucanın kullanılmadığını, kırmızı Kaliforniya solucanı olması gerektiğini kaydeden Mutlu, "Bu solucanın en önemli özelliği çok kısa sürede üremeleridir. 1.5 yıl önce 100 bin solucanla işe başladık. Şimdi 2 milyon solucanımız var" dedi.

Çevrimdışı forzi

Ynt: Ayda 2,5 ton solucan gübresi üretiyor
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2018, 14:30:47 »
Konya'da solucan gübresi ekibi olarak Kırmızı kaliforniya solucanı ve solucan gübresi üretimi yapmaktayız. Aklınıza takılan sorularınız, gübre temini ve nasıl yapılacağına dair bilgiler için tesisimizi ziyaret edebilirsiniz. Tarım sektörüne her geçen gün ilgi ve eğilim artmakta ve bundan dolayı organik gübre talebide artış göstermekte. Kırmızı Kaliforniya solucanı ve gübre üretimine başlamak için gerekli bilgilere http://www.cicavuk.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca 05062304695 irtibat numaramızdan ve destek@cicavuk.com kurumsal mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.