toprakbilgi.com

Gönderen Konu: ET alamıyorsanız Külçe Altın yiyin...  (Okunma sayısı 634 defa)

Çevrimdışı Hermiyas

ET alamıyorsanız Külçe Altın yiyin...
« : Ekim 21, 2017, 10:46:55 »
 Eti 50 TL’den yedirmeyiz...’21.10.2017 02:30 | Son Güncelleme: 21.10.2017-8:46

EKONOMİ SERVİSİ

‘Eti 50 TL’den yedirmeyiz...’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Eti 50 liradan yemeyeceksiniz. Yüzde 40 düşük fiyata yiyeceksiniz” dedi.
Bakan Fakıbaba, çeşitli açılışlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Van’da, Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek kente gelen İranlı turistlerle sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Bakan Fakıbaba, bu sırada bir esnafın, “Hayvancılık bölgesinde yaşıyoruz ama etin kilosunu 50 liradan yiyoruz. Fiyatların düşürülmesi konusunda sizlerden destek bekliyoruz” demesi üzerine şunları kaydetti:
“Eti 50 liradan yemeyeceksiniz. Yüzde 40 düşük fiyata yiyeceksiniz. Yeter ki altın fiyatları da yüzde 40 düşsün. Etin fiyatı da altın fiyatlarına paralel olarak düşer. Bakanlık olarak kısa zamanda et fiyatlarıyla ilgili çalışma yapacağız. Türkiye’de hayvancılığın artırılmasına yönelik çalışmalarımız var. Van’da hayvancılığa özellikle büyük destek vereceğiz. Bakanlık olarak et fiyatlarında kısa vadeli çözüm değil, kalıcı çözümler arıyoruz.”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak Van’a ayrı bir önem verdiğini bütün Vanlıların bilmesi gerektiğini ifade eden Fakıbaba, kentin hayvancılık konusunda eskiden beri çok önemli bir il olduğunu, eski şanına layık şekilde hayvancılığına devam edeceğine inandığını söyledi.

Çevrimdışı FatihEFE

Ynt: ET alamıyorsanız Külçe Altın yiyin...
« Yanıtla #1 : Ekim 21, 2017, 11:36:55 »
Dolar ile pazarlarında alışverişin bırakılıp dolar yakıldığı gibi altın ile alışverişinde bırakılıp altınların pazarda eritilmesi lazım
Tabi Hayvan alışverişini külçe altınla yaparsak et pahalanır

Çevrimdışı Demir

Ynt: ET alamıyorsanız Külçe Altın yiyin...
« Yanıtla #2 : Ekim 21, 2017, 21:59:38 »
Gelen gideni aratır sözünün canlı örneği bu adam.

Vallahi de billahi de tarım ve hayvancılıktan anlamıyor.

Nasıl ucuza yedireceksin? İthal ederek mi?

En fazla 10 gün yedirirsin ve ardından fiyat 50 liraysa 55 lira olur. Çünkü senin ucuz et yedirdiğin 10 günde onlarca besici iflas edebilir.

Çevrimdışı Vatansever

Ynt: ET alamıyorsanız Külçe Altın yiyin...
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2017, 11:25:36 »
Fasafisoyla et fiyatlarının düşmeyeceğini anladı artık bu millet. 10 senedir düşürecekler hesapta.
Müslümanız diye 15 senedir seçim kazananlar, müslümanların kellelerinden tepeler yapan sırplardan et ithal ediyorlar. Bu et helal kesim mi diye soran bir babayiğit müslüman da göremedik ortalıkta.
Getirirsiniz 300-500 bin ton, oda biter, o arada yerli üretimde biter. Bugünleri arar olursunuz.
Bende besiciliğe girmek istiyorum ama devletten destek alabilmek için müteahhit, yapi denetim zart zurt kafadan 30-40 bin ek maliyet getiriyor. Küçük üreticilerin ilk kurulumda destek alabilmesi imkansız gibi birşey. Şöyle destek böyle destek hepsi hikaye... Millet bir umut gidip danışmanlık firmalarına para döküyor.
Ayrıca yarın fiyatının ne olacağını bilmediğim bir sektöre girerken çekimser kalıyorum ister istemez. Ürettiğin ürünün ederinin yarın ne olacağı belirsizken kimse gidip parayı oraya gömmek istemez.