toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Galvanizli boru çürümüş( Bakımlar tamam )  (Okunma sayısı 573 defa)

Çevrimdışı yenikentli123

Galvanizli boru çürümüş( Bakımlar tamam )
« : Mart 11, 2018, 21:57:48 »
Holderin bakımlarını yaptım kısmet ise yarın ot ilaçı yapacagım.Galvanizli boru özelliğini yitirdigi için küflenmiş tıkanmalara sebeb oluyordu 20lik şebeke hortumu kullanarak yeni hat cektim gayet başarılı oldu maliyet memeler hariç 60 tl... Dolum özelligi olmadıgından dolumu sintine pompası ile yapacagım...

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

https://www.youtube.com/watch?v=-D8YO4GSnNI&feature=youtu.be

Çevrimiçi of@s

Ynt: Galvanizli boru çürümüş( Bakımlar tamam )
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2018, 22:18:51 »
Kolay gelsin.
Pprc daha avantajlı. Esnek, kolay tamir, ömür boyu paslanmazlık garantisi vs.

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #2 : Mart 12, 2018, 01:19:58 »
Kolay gelsin. Makine orijinal bir şeye benziyor. Kaç model?

Çevrimdışı yenikentli123

« Yanıtla #3 : Mart 12, 2018, 20:54:46 »
Kolay gelsin. Makine orijinal bir şeye benziyor. Kaç model?

Bu sorunun cevabı için babama danistim 25 yıllık var en az dedi anneme bı sorun dedi sordum Sen varmiydi yokmuydun deden aliydi 100 liraya yanında 9 tanede kazayağı bıçağı vardı dedi ...

Pompası sağlam ancak pik olan bı dirsek var kaynak tutmuyor onun için değiştirdim pompasinida garajda duruyor

Başka birşey uyduramadim bulursam geri takacağım orijinal pompasını ...

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #4 : Mart 12, 2018, 23:56:21 »
Kolay gelsin makina gerçekten orjinal böylesini görmedim hiç

Çevrimiçi of@s

« Yanıtla #5 : Mart 13, 2018, 11:41:33 »
Öyle anlaşılıyor ki Ege ve Trakya, iç Anadolu dan 10 yıl önce. Bende de vardı bu makineden. Burada kullanılıyor.
Çiftçiliğe başladığımız 1996 yılında almıştık. 400 lt fiberglas depolular çok lükstü o zamanlar yok denecek kadar da az.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #6 : Mart 13, 2018, 12:58:59 »
Öyle anlaşılıyor ki Ege ve Trakya, iç Anadolu dan 10 yıl önce. Bende de vardı bu makineden. Burada kullanılıyor.
Çiftçiliğe başladığımız 1996 yılında almıştık. 400 lt fiberglas depolular çok lükstü o zamanlar yok denecek kadar da az.
O yıllarda önallar makina 400lt vardı bizde hatta 2 3 yıl önce bozulduğunda deposu hala sağlamdı.

Çevrimiçi of@s

« Yanıtla #7 : Mart 13, 2018, 13:17:08 »
O yıllarda önallar makina 400lt vardı bizde hatta 2 3 yıl önce bozulduğunda deposu hala sağlamdı.
Evet geriden geliyormuşuz, yada en azından ben.

Bende 2002 yılında almıştım öntar marka. Hatta absürt bir yerde sökmeye çalıştığım bir sırada makine öne geldi ve orta kol depoyu demişti. Yapıştırıcı 502 + sigara külü halleder dediler. Sigara kullanmadığım icin alternatif araştırdım ve karbonat ile deliği kapatmıştım. Galiba başına iş gelmezse en uzun ömürlü tarafı depoları oluyor.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #8 : Mart 13, 2018, 13:33:27 »
Evet geriden geliyormuşuz, yada en azından ben.

Bende 2002 yılında almıştım öntar marka. Hatta absürt bir yerde sökmeye çalıştığım bir sırada makine öne geldi ve orta kol depoyu demişti. Yapıştırıcı 502 + sigara külü halleder dediler. Sigara kullanmadığım icin alternatif araştırdım ve karbonat ile deliği kapatmıştım. Galiba başına iş gelmezse en uzun ömürlü tarafı depoları oluyor.
kollarda sağlam duruyor.
En çok pompa ile ilgili sorunlar yaşanıyor membran su kaçırır içine su gider oda ilk donda patlardı yada membran su kaçırır basınç düşerdi.