toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Toprak alti gubre makinesi  (Okunma sayısı 14506 defa)

Çevrimiçi ydincbayram

Toprak alti gubre makinesi
« : Şubat 01, 2020, 06:59:39 »

Çevrimiçi ydincbayram

Ynt: Toprak alti gubre makinesi
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2020, 08:19:25 »

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2020, 14:22:31 »

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2020, 20:45:25 »

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2020, 20:46:06 »

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2020, 21:02:12 »
Bence yan köklere zarar veriyor. Geçen sene ikinci el Yüksan marka aldım. Pişman oldum. Mısırda kullandım, bağda da kullanırım diyordum ama kullanmayacağım. Bence homojen atamıyor. Örneğin 20 dekara, 400kg atacaksın. Tarla bittiğinde bir bakmışsın 500kg gitmiş yada 350kg. Diyelik ki 500kg... hemen 500/20=25kg/da gibi hesaba ulaşsanda işin aslı o bile değil. Ayakların eşit attığı, devire, hıza göre değişmeyen bir akışın olduğuna hiç inanmıyorum.
ilk videoda zaten düzgün atmadığı dikkatli bakınca belli oluyor. ikinci videoda ise gübreyi toprak üzerine bırakıyor. arkadan üzerine toprak atıyor. gübre nerede, kök nerede? Fosfor köke nasıl gidecek?
Bence sulama sistemi varsa kesinlikle damlama üzerinden gübre vermek daha avantajlı ve ekonomik.

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #6 : Şubat 01, 2020, 21:26:18 »
Bence yan köklere zarar veriyor. Geçen sene ikinci el Yüksan marka aldım. Pişman oldum. Mısırda kullandım, bağda da kullanırım diyordum ama kullanmayacağım. Bence homojen atamıyor. Örneğin 20 dekara, 400kg atacaksın. Tarla bittiğinde bir bakmışsın 500kg gitmiş yada 350kg. Diyelik ki 500kg... hemen 500/20=25kg/da gibi hesaba ulaşsanda işin aslı o bile değil. Ayakların eşit attığı, devire, hıza göre değişmeyen bir akışın olduğuna hiç inanmıyorum.
ilk videoda zaten düzgün atmadığı dikkatli bakınca belli oluyor. ikinci videoda ise gübreyi toprak üzerine bırakıyor. arkadan üzerine toprak atıyor. gübre nerede, kök nerede? Fosfor köke nasıl gidecek?
Bence sulama sistemi varsa kesinlikle damlama üzerinden gübre vermek daha avantajlı ve ekonomik.
Homojen atma konusunda benim tereddutlerim var. Kis gubresinden vazgecmedigimiz icin bu makinelerden daha basitini kullaniyorum. Fakat yetersiz oldugu icin daha verimli bir makine ariyorum

Çevrimiçi ydincbayram