toprakbilgi.com

Beğenileri gör

Verilen/alınan beğenileri gör


Beğendiğiniz iletiler

Sayfa: [1]
İleti bilgisi Beğeni sayısı
Ynt: Silajlık Mısır Tohumu Seçimi Hido için ikinci ekime ( odemis bolgesi için haziran ortasi gibi) daha uygun dedi saha mühendisi. Geç ekimde de kurt sorunu patliyor basimiza


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mayıs 21, 2019, 00:50:31
1
Ynt: Silajlık Mısır Tohumu Seçimi
Ben kendi hayvanlarıma yediriyorum geçen yıl Hido ektim verim olarak memnun kaldım sıra üzeri bira sık oldu 17 cm sıra arası 70cm kuru madde 30,5 nişasta 32 geldi tonajda 6,5 7 ton civarı. Bu yıl kws kalumet deneyesim var geçen yıl yine dekalp 7240 denedim sömek ince gibi geldi yalnız Hido sanki daha serin iklim istiyor bildigimden söylemiyorum fakat geniş yapraklı sıcaklık stresine fazla maruz kalır diye düşünüyorum bölgesel olarak dik yapraklı çeşit deneyesim var gördüğüm kadarıyla ege bölgesinden benim gibi deneme seven arkadaşlar var önerilerinizi ve tecrübelerinizi kalumet icin yada diğer çeşitler icin dikkate almaya hazırım. Arkadaşın biri torro yu çok övmüş  muhtemelen denemelerin sonucu daha fazla kriterde değerlendirme yaparak tecrübelerini paylaşırsa sevinirim henüz tohum siparasi vermedim. Benim kendi hayvanlarıma yedireceğimi dikkate alarak yazarsanız sevinirim. Bu arada dışardan aldığım c955 35 kuru madde de 36 nişasta geldi. Hido ise kendim haşlamalik yediğimde şeker oranı pioneer g98 den daha lezzetliydi daha oncede pioneer 3167 ektim yıllarca artık üretim kalmadığından ve pahalı olduğundan  değiştirdim. Haslamalik kendim yediğimde Hido 3167 yi aratmaz benim tecrübelerim bunlar.
Kalumet susuzluğa çok iyi dayanan bir çeşit. Ben tam sulayamama rağmen hasat etme şansı buldum. 3.5 ton verdi. Kuru maddesi de oldukça yüksekti.

Bu yıl Truva, 31y43 ve Macha ekiyorum.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


Mayıs 21, 2019, 01:00:05
1
Ynt: Silajlık Mısır Tohumu Seçimi Bolgeden bölgeye çok degisen birsey bu " gün" mevzusu  bırakin bölgeyi aynı bölgede bile senesinden seneye tutmuyor. Ha bana sorsaniz ilk ürünün yerini hiç bisi tutmaz da. Mecbur yerden birseyler cikarmak zorundayiz. 


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mayıs 21, 2019, 01:14:31
1