toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Caselli römork için akıllıca çözümler  (Okunma sayısı 2105 defa)

Çevrimdışı DuSTeRo

Caselli römork için akıllıca çözümler
« : Şubat 04, 2021, 00:09:08 »
Arkadaşlar merhaba burada size Caselli römorkumda yaşadığım aksaklıkları ve çözümlerini sunacağım.

Römorkun balkon teras sepet artık herneyse oldukça büyük bir açıdan güzel fakat bu durum beraberinde bir olumsuzlukta getirdi. Traktöre oldukça yakın olduğu için keskin dönüşlerde sürtme yapıyordu ve en sonunda lastiğe takılıp yamuldu bende akabinde köşelerini kestirdim güzel bir işçilikle orjinal görüntüsünü korumaya ediyor.

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Bu kısımda da römork kablosu sağa dönüşlerle krikoya takılıyordu ona da fabrikanın soketi ortadan vermek gibi düşünemediği daha doğrusu neden düşünmediği bir uygulama yaptım.

Çevrimdışı Murat1919

Ynt: Caselli römork için akıllıca çözümler
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2021, 12:24:52 »
Burası türkiye önce yapıp sonra düzeltiyolar nede olsa çiftçi geri dönüş yapıyo kendileri test etmez niye maliyet var işin içinde ben paraya bu kadar tapan bi millet tanımadım neyse her şeyin hayırlısı

Çevrimdışı DuSTeRo

« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2021, 13:01:40 »
Burası türkiye önce yapıp sonra düzeltiyolar nede olsa çiftçi geri dönüş yapıyo kendileri test etmez niye maliyet var işin içinde ben paraya bu kadar tapan bi millet tanımadım neyse her şeyin hayırlısı

Bedava arge yapıyoruz resmen 😊 işin ilginç olanı bu yeni tip römorku en önce alıp deneyenlerden biriyim  fabrikaya geri dönüş yapmama rağmen bir iyileştirme yapmamaları ilginç.

Çevrimdışı Kamuran85

« Yanıtla #3 : Şubat 04, 2021, 13:04:22 »
Bedava arge yapıyoruz resmen işin ilginç olanı bu yeni tip römorku en önce alıp deneyenlerden biriyim  fabrikaya geri dönüş yapmama rağmen bir iyileştirme yapmamaları ilginç.
Mf lerin çekiler içerde kalıyo keskin dönüşler sıkınti
Global yapsın ustalar

Çevrimdışı DuSTeRo

« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2021, 13:14:38 »
Mf lerin çekiler içerde kalıyo keskin dönüşler sıkınti
Global yapsın ustalar

Bir bakıma doğru ama çokta içeride sayılmaz
L95 e de taksam sürtüyordu 😊 geri geri gelirken römork çivinin boşluğunda daha da traktöre yaklaştığı için sepet lastiğe takılıp yamuldu 😠

Çevrimdışı Kamuran85

« Yanıtla #5 : Şubat 04, 2021, 13:18:13 »
Bir bakıma doğru ama çokta içeride sayılmaz
L95 e de taksam sürtüyordu geri geri gelirken römork çivinin boşluğunda daha da traktöre yaklaştığı için sepet lastiğe takılıp yamuldu
Bendede 3105 var tek oklu makinalarda sıkıntı yaşıyorum o çok az fark sıkıntı yapıo
Valtra nında dışarda dön dur

Çevrimdışı DuSTeRo

« Yanıtla #6 : Şubat 04, 2021, 13:23:54 »
Bendede 3105 var tek oklu makinalarda sıkıntı yaşıyorum o çok az fark sıkıntı yapıo
Valtra nında dışarda dön dur

Tandem römork çekerken iyi oluyor ama çekinin içeride olması vuruntuyu azaltıyor 😊 105 e iyi bak sakın satma yaptır yaptır koş çekişte de yakıtta da yerini dolduramazın biraz kafa yapıyor ama okadar da olsun😊

Çevrimdışı Kamuran85

« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2021, 13:28:37 »
Tandem römork çekerken iyi oluyor ama çekinin içeride olması vuruntuyu azaltıyor 105 e iyi bak sakın satma yaptır yaptır koş çekişte de yakıtta da yerini dolduramazın biraz kafa yapıyor ama okadar da olsun
Aynen Hocam hem şahlanma problemi olmuyor çeki gücünü artırıyor
Bendeki klasik kasa kabin içinde desibel rekorları kırıyoruz
12 bin saate geliyor satıcaktım makas çok açıldı malum kıyamadım kullancam durdam

Çevrimdışı DuSTeRo

« Yanıtla #8 : Şubat 04, 2021, 13:54:52 »
Aynen Hocam hem şahlanma problemi olmuyor çeki gücünü artırıyor
Bendeki klasik kasa kabin içinde desibel rekorları kırıyoruz
12 bin saate geliyor satıcaktım makas çok açıldı malum kıyamadım kullancam durdam

O ses phantom larda da var ona yapacak birşey yok şanzıman sesi ayrı bir yerden motor sesi yüke girince ayrı bir yerden 2. Vites zırlar durur 😊 geçen kış açtırdım 3 parçaya bölündü traktör 2. Vites dişlisi ve tavşan Topağa dişlileri değişti rendelenmişler resmen topladık 4500 liraya bakım da oldu paraya bak bedava😊 şimdi ses falan eskisine nazaran muazzam derecede azaldı biryek yükte motor sesi geliyor

Çevrimdışı Kamuran85

« Yanıtla #9 : Şubat 04, 2021, 16:51:28 »
O ses phantom larda da var ona yapacak birşey yok şanzıman sesi ayrı bir yerden motor sesi yüke girince ayrı bir yerden 2. Vites zırlar durur geçen kış açtırdım 3 parçaya bölündü traktör 2. Vites dişlisi ve tavşan Topağa dişlileri değişti rendelenmişler resmen topladık 4500 liraya bakım da oldu paraya bak bedava şimdi ses falan eskisine nazaran muazzam derecede azaldı biryek yükte motor sesi geliyor
Aynen Hocam  benimde tavşan kaplumbağa açılacak  ötmeye başladı
Başkada bi sıkıntı yok dediğin gibi bakkaldan al yaptır bi 10bin daha koşak bakalım müzelik olsun
Romork konusunu mf3000 ne çevirdik kusura bakma birbirmizi bulunca
Tutucuyuz

Çevrimdışı DuSTeRo

« Yanıtla #10 : Şubat 04, 2021, 18:18:06 »
Aynen Hocam  benimde tavşan kaplumbağa açılacak  ötmeye başladı
Başkada bi sıkıntı yok dediğin gibi bakkaldan al yaptır bi 10bin daha koşak bakalım müzelik olsun
Romork konusunu mf3000 ne çevirdik kusura bakma birbirmizi bulunca
Tutucuyuz

Estağfurullah 😊 makina canavar 7000 oldu daha bir okadar gider😊 fabrikanın kapanması kötü oldu bunlar kadar kalite kontrole önem veren bir firma yoktu yerli üretimde de rekabeti temsil ediyordu. Bunları kullanmayan kıymetini bilemez gerçekten gelmiş geçmiş en iyi yerli üretim makina bunlar

Çevrimdışı Kamuran85

« Yanıtla #11 : Şubat 04, 2021, 19:11:09 »
Estağfurullah makina canavar 7000 oldu daha bir okadar gider fabrikanın kapanması kötü oldu bunlar kadar kalite kontrole önem veren bir firma yoktu yerli üretimde de rekabeti temsil ediyordu. Bunları kullanmayan kıymetini bilemez gerçekten gelmiş geçmiş en iyi yerli üretim makina bunlar
Gider Hocam bendeki 12 bine yaklaştı yağ yakma falan yok
Arkıdaşta var 14 binde
Bide çakmaları çıkıyo sağolsun bizi yaşatıyolar
Keşke kapanmayaydı ama işte

Çevrimdışı Mustafa

« Yanıtla #12 : Şubat 04, 2021, 22:43:02 »
Güzel olmuş eline sağlık. Römorkun orta babaları kaynaklımı hala. Piyasada düzgün römork yapan kalmadı malzemeden çalıp duruyorlar.   

Çevrimdışı DuSTeRo

« Yanıtla #13 : Şubat 04, 2021, 22:50:00 »
Güzel olmuş eline sağlık. Römorkun orta babaları kaynaklımı hala. Piyasada düzgün römork yapan kalmadı malzemeden çalıp duruyorlar.   

Teşekkür ederim. Babaların içinde esnemesin diye profil var babaları çıkarmak zor haliyle römork beton gibi. Şasi karoser sağlam ama makaslar biraz daha kuvvetli olabilirdi.

Çevrimdışı Mustafa

« Yanıtla #14 : Şubat 04, 2021, 23:00:04 »
Profil fikri iyiymiş benim palazoğlunda ilaveler fazla oynuyor bir çözüm gerekli. Gürsah iyiydi geliştirmedi arabaları 

Çevrimdışı DuSTeRo

« Yanıtla #15 : Şubat 04, 2021, 23:26:48 »
Profil fikri iyiymiş benim palazoğlunda ilaveler fazla oynuyor bir çözüm gerekli. Gürsah iyiydi geliştirmedi arabaları 

Bende 2013 var o öndeki ilaveler maalesef gıcık. Baba yok sallanıp duruyor ilave takmadan kullanamıyorsun römorku. Lastiklerde birbirine çok yakın ve arka tarafta kalıyor buyüzden traktöre vuruyor. Palazoğlu'nun bir sevdiğim yanı var o da istesende deviremiyorsun :) Geniş basıyor alçak şasi arkana bakmadan yürü. 2400kg Palazoğlu 2830kg Caselli arada malzeme olarak belirgin bir fark var da keşke Caselli makasları daha sağlam tutsaymış Caselli'nin de tek eksik yanı o.