toprakbilgi.com

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Gürcan Koç

Sayfa: [1] 2 3
1
F2 ek kafan rahat olsun Gürcan. Dekalb diğer çeşitlere verimde fark atıyor.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekürler abi öyle yapacağız impression aldım


2
Yağlık Bitkiler & Endüstri Bitkileri / Kanolada tohum seçimi
« : Eylül 05, 2019, 20:18:52 »
Kanola ekimine az bir süre kaldı hangi çeşitleri ekmeliyiz, yurtdışından getirilip ekilen intervixli çeşitlerden biçilen, f2 tohumlar tercih edilebilir mi? f1 tohum ile f2 tohum arasında ne kadar verim farkı olur.herkese bereketli sezonlar dilerim.


3
Toprak İşleme Ekipmanları / Ynt: 3 sıralı tiller çekimi
« : Nisan 05, 2019, 22:25:29 »
Kolay gelsin Ümit abi hayırlı işler.


4
Yılmaz abi konu için çok teşekkürler. konunun aynısı Trakya kanola Facebook grubunda da paylaşıldı. Allah nasip kısmet ederse seneye bizimde kanolada deneyimimiz olucak, hafif asidik phlı tarlalara f2 intervixli tohum kanola ekeceğim.
Ayrıca GAl uygulaması Android için uyumlu değil play storede yok, yada ben bulamadım.

5
Toprak İşleme Ekipmanları / Ynt: Pulluk ayaklı kültivatör
« : Kasım 29, 2018, 13:21:39 »
Bence bu ekipman traktörü sağa çeker hafif işlem yapılsa bile.


6
Diğer / Ynt: Buğday ekimi sonrası merdane çekimi
« : Kasım 13, 2018, 22:04:46 »
Çektim valla güzel oldu birle çektim önler hep bağlıydı bi dönüşler kastı okadar


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler. butonuna bastım7
Bereketli olsun taşlı yerlerde balta ayaklı mibzerin performansı nasıl?

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


8
Diğer / Ynt: Buğday ekimi sonrası merdane çekimi
« : Kasım 13, 2018, 21:55:11 »
Kolay gelsin abi işçilik iyi olmuş, bayır yerlere de çekebiliyormusun ağır geliyormu merdane


9
Köy Kahvesi / Ynt: Hayaller Gerçekler..
« : Kasım 13, 2018, 21:46:09 »
Hayalim kendi kendine yetebilen, ne yapacağını çok iyi bilen, tam anlamıyla bilinçli bir çiftçi olmak.


10

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

100 ml/dekar intervix sonrası 6. gün hardalların durumu
Yılmaz abi konu ve bilgiler için çok teşekkürler. Kanolalarin maşallahı var benim 2 sorum ayçiçeği arkasında kanola ekilse iyi oluyor mu ikiside kazık köklü bitki, çevremde hafif yağışlarla Ciguli + 2 disk tiller ile işleyip ekilen kanolaların çıkışları çok güzel oldu ve pulluk veya çizelle derin işlemeden hazırladığı için kök gelişimi ve sağlığı açısından verimde etkisi olurmu? malum kurakta derin işlem yapılınca kesekleri eritmek çok zor oluyor.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


11
Buğday güzel Görkem, renk tonu gayet iyi yağmur da iyi gelmiş bu şekilde 450yi öldürmez gibi.

12
Aynen yıkanmıştır Gürcan. Erken dönem tocata, duet , çiçek dökümünden sonra acantoplus düşünmüştüm ama yine senin tavsiyenide gözden geçireyim teşekkür ederim tavsiyen için :) abd deki liquid fertilizer  dedikleri olayı araştırıyorum normal geleneksel gübrelere ekstra uygulama olarak, yapacam demeklede olmuyor allah nasip ederse seneye 3 pas birde bu liquid fertilizerin kuru tarımda dozu düşürülmüş olarak uygulamayı planlıyorum inşallah:)
Liquid'e nasıl ulaşıcaksın Türkiye de bayisi filan varmı, pahalı birşey olabilir. Eskişehir soğuk iklim, kıştan çıkan buğdaylara kök boğaza karşı 1uygulamanı kök boğaza karşı yap Tocata yada input. ikiside çok kaliteli 2.uygulamada septorya rastlıyorsan  Soligor yada duett (duet erken dönemde değil nisan gibi uygulanmalı)
 3. uygulamadada opera max yada madison  bu fungusitler kalitede zirve kıraç arazide olsa bakım bakımdır, en iyi verim yapan buğday hastalıksız yetişen buğday tmo da protein gluten değerleri çok iyi gelir. İlaçların maliyet açısından karşılaştırıp alabilirsin acantoplusu araştırmadım. :)

13
10dakika kısa süre muhtemelen yıkanmıştır Görkem, 3 fungal uygulama yapıcaksan,  İnput, duett, madison öneririm mart nisan mayıs 1ay arayla at hastalık mastalık olmaz en son kuvvetli yağış ta yakalarsan yapıştır 20kg %33lük nitratı bak tc nin tabla doluyor mu sımsıkı :)


14
Sulama Ekipmanları / Ynt: Sulama başlangıç
« : Mayıs 08, 2018, 23:37:03 »
Sağolasin kardeşim 398 şu anda saat sildikten sonra 2000 saat oldu daha rektefe olmadı sadece debriyaj plakası ve pompa enjektör yaptirdik

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizim abide de var 398 9500saat oldu rektefe istemiyor daha bu traktör balatadan başka birşey istemiyor balata çaktırdımı 3000saat garanti çok gaddar, kral traktör.


15
Sulama Ekipmanları / Ynt: Sulama başlangıç
« : Mayıs 08, 2018, 20:35:39 »
Kolay gelsin bereketli olsun Emre abi.  Zamanında fabrika 398i balya bağlamak için yaratmış mübarek tam balya bağlama traktörü.


16
Anladım abi teşekkür ederim güzel fikir edindim.

17
Merhaba Cumhur abi, konuyu biraz hortlatıyorum ama
Kullandığın gübre Hexaferm 12.15.5 mi? Tonu ne kadar?
Son zamanlarda yoğun olarak araştırıyorum hexaferimi klasik taban gübreleri 20.20.0 a göre azot oranı düşük ama organik madde hümik fulvik asit iz element olarak oldukça iyi görünüyor.
Son olarak buğdayların durumu nedir bi farkındalık yarattı mı.
Trakyada hexaferm bayisi nerelerde var
Ve gözlemlediğim araştırmacı bilgi bilinçli çiftçiler taban gübresini 12.15.8 kullanıyor bu iş tiyosu ney merak ediyorum doğrusu. Teşekkürler.

18
Kolay gelsin Emre abi bereketli olsun.


19
Yılmaz hocam bu süne mücadelesi için ziraatçilerin tavrını anlamıyorum pas ilaçlarıyla birlikte karıştır fıçıya at diyor. Ben o kadar basit bir mücadele olduğunu düşünmüyorum.  Ayrı olarak atılması gerektiğini düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz.?   Ayrıca çevremizde hayrabolu zirai market sahiplerinden hoşlanmıyorum iş ticarete dönmüş durumda çiftçiye kazık atmayı hazırda bekliyorlar. Geçen gün ayçiçeğinde mildiyö problemini mahsus sordum (işin özünü çok iyi biliyordum).  Beni ve babamı yanlış bilgilendirdi, kendini ayştayn zannetti herhalde , kendimi zor tuttum salak yazıyor alnımızda cahil zannetti beni, üçkağıtçı çakal.

20
Çok teşekkür ederim Yılmaz abi, iyi çalışmalar.

21
Yılmaz hocam merhabalar.  Bu yıl ki yağış rejimi malum, önder çiftçi derneği Ocaktan bu zamana 3aylık sürede 400kg küsür yağış ölçmüş. Ekimin 20sinde 25kg tohum ile 20kg 20.20.0 gübre ile ektik esperialarımızı. Şubatın başında 15kg üre atabildik bir daha ilaç gübre atamadık tarlalara giremedik. Önümüzde nisanın 10una kadar ciddi bir yağış görünmuyor havaların açmasıyla nasıl bir gübreleme ilaçlama programı izlemek gerekli. Şimdiden teşekkürler.

22
Kardeşim bu daha çok kökboğaz a uygun ilaç pas ta zayıf kalır.Bence tercih etme. Yukarıdaki tablo da etken madenlerine bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah abi çok teşekkür ederim


23


Gürcan merhaba kardeşim. Firmanın sitesinde böyle bir fungusit bulamadım.Resmini atarsan eğer elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba abi, ismi.  Empolı.  firma Ertar kimya.

24
Bugün ilaç bayisindeydim,1. pas olarak Bayer soligor aldım 2.pas ta duett süper istedim hektas Altis vereyim diyor .Duett çok eski diyor eski olduğu kötü anlamına gelmez deyip bu performans tablosunu gösterdiğim de bu hangi ülkenin, orası Avrupa gibi yaklaşım da bulunuyor.Ben de İngiltere de bu denemede yüksek puan alan Trakya da haydi haydi iş yapar dediğim de ikna olmuyor.Sonuc olarak bayiler araştırmacı çiftçi istemiyor elinde en çok hangi mal varsa onu satmak istiyor.2.pas ilaçlarını almadım beklemedeyim.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şuayip abi ertar kimyanın EMPOLİ pas ilacını tavsiye edermisin yada bilgin varmı etkili midir.

25
Diğer / Ynt: Traktör Ön Hidrolik Sistemi
« : Mart 19, 2018, 21:19:33 »
Hayırlı olsun Emre abi çok güzel olmuş elinden her iş geliyor maşallah

Sayfa: [1] 2 3