toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Buğdayda Azimut (ADAMA) Kullanımı Nasıl Olur  (Okunma sayısı 1282 defa)

Çevrimdışı Cenap

Buğdayda Azimut (ADAMA) Kullanımı Nasıl Olur
« : Mart 15, 2021, 11:56:45 »
Hafta sonu buğdaylara azimut kullandım. Yaprak uçlarında yanma ve buna bağlı olarak sararmalar vardı. 30 dönüm buğday için 2 kg azimut ilacını 500 liraya aldım. Bu pahalı ilaç umarım işe yarar.

Çevrimdışı MEHMET ÇAKIR

Ynt: Buğdayda Azimut (ADAMA) Kullanımı Nasıl Olur
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2021, 15:33:08 »
Hafta sonu buğdaylara azimut kullandım. Yaprak uçlarında yanma ve buna bağlı olarak sararmalar vardı. 30 dönüm buğday için 2 kg azimut ilacını 500 liraya aldım. Bu pahalı ilaç umarım işe yarar.
Hocam evet ciddi pahalıymış bunun yerine daha ucuz bir ilaç girebilirdin. fungusitler yaprak uçlarında birazcık yanma yapabilir bu durumdan asla bir zarar gelmez gelişimi geriletmez aksine fayda sağlar gelişim duracağı için hastalık sporları o ilacın etkisiyle yok olur bende geçen hafta FMC topguard eq uygulamadım en az 5 cm yanıktır yaprak uçları ama ilaç çok güzel etki göstermeye başladı. fungusit ilaçlarının hepsine aminoasitle atılmasını tavsiye ederler çünkü bitki uç yanıklığını erken tedavi etsin üzerine yağmur yağmazsa hep öyle kalmasın müşteri şikayet etmesin diye

Çevrimdışı Ahkem

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2021, 15:51:05 »

@Cenap hocam gülleci bulamacı işe yaramaz mıydı? (Mantari hastalıklara faydası oluyordu diye biliyorum, farklı bir durumsa birşey diyemem tabi)

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #3 : Mart 15, 2021, 23:50:26 »
@Cenap hocam gülleci bulamacı işe yaramaz mıydı? (Mantari hastalıklara faydası oluyordu diye biliyorum, farklı bir durumsa birşey diyemem tabi)
Gülleci bulamacını hiç denemedim ayrıca ne kadar doz kullanılır bilmiyorum.

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #4 : Mart 15, 2021, 23:52:29 »
Hocam evet ciddi pahalıymış bunun yerine daha ucuz bir ilaç girebilirdin. fungusitler yaprak uçlarında birazcık yanma yapabilir bu durumdan asla bir zarar gelmez gelişimi geriletmez aksine fayda sağlar gelişim duracağı için hastalık sporları o ilacın etkisiyle yok olur bende geçen hafta FMC topguard eq uygulamadım en az 5 cm yanıktır yaprak uçları ama ilaç çok güzel etki göstermeye başladı. fungusit ilaçlarının hepsine aminoasitle atılmasını tavsiye ederler çünkü bitki uç yanıklığını erken tedavi etsin üzerine yağmur yağmazsa hep öyle kalmasın müşteri şikayet etmesin diye
Valla bilseydim ben de biraz amonio asit katardım. Cumartasi günü uygulamayı yaptım bugün de yağmur yağdı. Fayda sağlamasını bekliyorum.

Çevrimdışı YAVUZ_13

« Yanıtla #5 : Mart 16, 2021, 00:21:21 »
Ben üç yıldır kullanıyorum buğday ve Mısır’a
Bende kilosunu 250den aldım geçen yıla göre epey zam gelmiş operamax ve azimut dışında pas ilacı yok kaliteli ama ikiside çok pahalı

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #6 : Mart 16, 2021, 09:10:32 »
Ben üç yıldır kullanıyorum buğday ve Mısır’a
Bende kilosunu 250den aldım geçen yıla göre epey zam gelmiş operamax ve azimut dışında pas ilacı yok kaliteli ama ikiside çok pahalı
Operamax kaç lira?

Çevrimdışı Ahkem

« Yanıtla #7 : Mart 16, 2021, 23:06:46 »
Gülleci bulamacını hiç denemedim ayrıca ne kadar doz kullanılır bilmiyorum.

Cenap hocam burada senin tarif vardı, sanırım başka iş için kullandınız.  :)
http://forum.toprakbilgi.com/index.php?topic=2497.msg25969;topicseen#msg25969