toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Pistonlu orta kol  (Okunma sayısı 900 defa)

Çevrimdışı YAVUZ_13

Pistonlu orta kol
« : Mart 27, 2021, 00:53:53 »
Kaldırma kapasitesi kagıt üzerinde ortalama 6 ton olan Newholland tr6 serisi traktörler de pistonlu orta kol yok
Bunlara td serisinin yada tr5 serisinin orta kolu küçük mü gelir veya takılacaksa tam olarak nasıl bir pistonlu orta kol takılabilir

Çevrimdışı FEHİM

Ynt: Pistonlu orta kol
« Yanıtla #1 : Mart 27, 2021, 07:11:07 »
Normal olan kolun hem tam toplanıkken ölç , hem tam açıkken ölç pistonlu kolla karşılaştır aynısını veya çok yakınını al.

Çevrimdışı Yunus09

Ynt: Pistonlu orta kol
« Yanıtla #2 : Nisan 26, 2021, 00:47:24 »
2 ana kriter var bir ölçü diğeri hidrolik Ortakolun tonajı ölçüyü arkadaş hatırlatmış diğeri tonaj o büyüklükteki traktöre kullanacağı ekipmanlar açısından 11 ton ve üzeri orta kol kullanman fayda var zira diğer türlü başın ağrır ( terleme keçe patlatması ) 11 ton büyük gelebilir nihayetinde ekipman 1 1.5 ton gelse şeklinde düşünülebilir fakat çırpma gerilme ye karşı dayanımlı saydığım parametreler burada devreye giriyor bunu da kabaca orta kolun boru  kalınlığı , mil kalınlığı ve borunun et kalınlığı önemli . Ben mg 60 66 da 9 tonluk mf 5611 de 13 tonluk pompa kullanıyorum .yaklaşık 6 yıldır en ufak terleme dahil sorun yaşamadım. Dediğim gibi malzeme kalınlıkları da önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi