toprakbilgi.com

Beğenileri gör

Verilen/alınan beğenileri gör


Beğendiğiniz iletiler

Sayfa: [1]
İleti bilgisi Beğeni sayısı
Ynt: Traktor arkasi jenerator
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Yakup Abi, bu jeneratör 55 kw gücündeymiş. Adam sadece bunu kullanıyormuş sulama için.

Kullanıcı yorumu:

Alıntı
Arkadaşlar öncelikle traktör kuyruk mili devri çok önemli hüseyin beyin dediği gibi 13 14 gazda istenilen deviri aliyo fakat burada eksik olan 2 ci kademe kullanmadigimiz için o gazda istenilen devri aldi ancak jenarator le dalgic ara sina pano uygulaması yaparsaniz dalgicda 2 ci kademe de calisirsa hem yakit tasarrufu hem de su basinci daha fazla olur.Ayrica traktörünsüz gidebildiği her yerde elektrik ihtiyacini karsiliyor.

11 saatlik çalışmada bu traktör 10 lt yakmış.

Nisan 04, 2017, 00:31:01
1
Ynt: Traktor arkasi jenerator Yakup Abi jeneratör seçilirken çalıştırılacak motorun 3 katı güçte bir jeneratör seçilir.

60kw jeneratör 20 kw dalgıç çalıştırır.Sebebi ilk startta elektrikli aletlerin 3 kat güç çekmesi.

Bunun için bildiğim kadarıyla dalgıcı yıldız-üçgen yol verip panoya soft starter takıyorlar 3 kat yerine daha küçük jeneratörler kalkış yaptırabiliyor diye biliyorum.

Elektrik konusunda @Vatansever Cumhur Abi fazlasıyla yardımcı olur

Lakin 60kw alternatörü kaç kw/hp traktör çevirecek? Sanki 60Kw alterntörden verim alabilmek için 80 hp traktöre ihtiyaç var gibi?

Yada ilk kalkış anında o gereksinimi traktör tolare edip sonrasında dalgıcı rahatlıkla çalıştırır mı?

Nisan 04, 2017, 00:58:29
1
Ynt: Traktor arkasi jenerator
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-elektrik-enerji-jenerator-50-kva-dizel-2-yil-garanti-reduktorlu-traktor-altarnator-418242199/detay

Ustteki urunu 5 lik dalgic pompasini calistirmak icin kullanabilir miyim.
60 kw isimi gorecek sanirim. Tek sorun devrini tutturmada sorun yasar miyim?
Demoraj akımı motorun ilk enerjilendiği anda, nominal akimdan çok daha fazla akım çekmesidir.
Yani 55 kw bir motor normal çalışırken 100 amper civarı akim çeker. Ancak bu motor ilk çalıştırılırken 300 ampere kadar akım çekebilir. Bu nedenle büyük motorlar tek kontaktör ile değilde, 3 kontaktör ile önce yıldız sonra üçgen çalıştırılır. Burdaki amaç kalkış anındaki akımı düşük tutmaktır. Önce her sargıya bir faz verilir, ayarlanan süre sonunda (5-10 sn) üçgene geçilir yani her sargıya iki faz verilir. Ama bu durum bile bizi kurtarmaz, kalkış akımını 250 amperin altına düşüremeyiz. Bunun için soft starter veya inverter(sürücü) kullanılır. Bu soft starter adındanda anlaşılacağı gibi yumuşak yol verir, motor bir anda tam yol almaz, yavaş yavaş kalktığı içinde çok akım çekmez. Bu şartlar altında 55 kw bir pompa için x2 güçte bir jeneratör rahatça iş görür. Ancak soft starter ucuz bir alet degil, inverter dahada pahalı, ayrıca bu aletler elektronik oldukları için dış ortamdan çabuk etkilenirler. Bence yüzü astarını geçer.
Devir konusu sorun değil, frekans göstergesi mevcut, 50 hertz e ayarlarsınız.
Kubilay kardeşim sende işi kapmışsın, ancak yıldız üçgen ve soft starter aynı anda olan birşey değil. Yıldız üçgen ençok kullanılan ve düşük maliyetli yöntem, soft starter veya inverter genelde yavaş kalması istenen yerlerde veya motor devrinin istenildiği kadar ayarlanması gereken yerlerde kullanılır. Yavaş kalkışta kalkış akımının az olması bir avantaj olur.

Olaki yıldız üçgen bir sistemi soft starter a çevirmek isterseniz mutlaka profesyonel bir yardım alın çünkü yıldız üçgende motor klemenslerinde köprü yoktur ancak inverter veya soft starterde üçgen köprü olması gerekir, ayrıca enerji tek kablodan gidecekse kablonun akım taşıma kapasitesine dikkat etmek gerekir. Yıldız üçgende motora iki kablo gittiği için her ikiside akım taşır.
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-elektrik-enerji-jenerator-50-kva-dizel-2-yil-garanti-reduktorlu-traktor-altarnator-418242199/detay

Ustteki urunu 5 lik dalgic pompasini calistirmak icin kullanabilir miyim.
60 kw isimi gorecek sanirim. Tek sorun devrini tutturmada sorun yasar miyim?

Nisan 04, 2017, 13:09:29
1
Mikro Granul gübre / toz insektisit aplikatörü
Mekanik olarak montaj tamamlandı. Kalibrasyon ayarları kaldı.  Mikro granul aparatı servo motor ile calısıyor. Aküden beslemeli  mibzere ek olarak tohum akıs sensoru de monte edildi. İrtem ekranında hem tohum akıs sensorunü kontrol edebiliyoruz hemde mikro granul akıs miktarını ayarlayabiliyoruz. Salı veya carsamba pamuk ekimi planlıyorum. @sebazios beye tesekkurler destekleri için.
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Ünsal Hocam destek konusu sorun değil. Siz ilk üniversal kit verilen kişi oldunuzdan bir takım beklenmedik durumlar ile karılaşılabilir. Amaç baştan da belirtildiği gibi, gerçek makine üzerinde kesme / biçme yapmadan monte edilebilen üniversal bir ürün elde edebilmek. Sonuç alalım da, gerisi önemli değil.

Nisan 22, 2018, 14:26:30
1
Ynt: Ülkecek batıyoruz Farkındamıyız? Ülke artık tepetaklak iflasa doğru gidiyor. Bazılarına göre her şey güllük gülistanlık. Bu kurlardaki artış dış mihrapların oyunu vs.

Bizim kurtuluşumuzun tek yolu üretim. Üretimi artırmak için de yapılacaklar belli zaten.

Daha dün İzmir'deki delphi otomotiv 3000 işçiyi çıkarıp fabrikayı Fas'a taşımaya başlamış. Ben bunun gibi durumların ilerleyen günlerde daha çok olacağını ön görüyorum.

Onlar gider biz kalırız, biz de elimizden geldiğince üretiriz. Yine savaşmaya biz devam ederiz. Aslında biz üretmeye mecburuz. Çiftçiliği bıraksak iş bulamayız, iş bulsak maaş alamayız. En iyi çözüm üretmek. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Mayıs 24, 2018, 11:37:50
1
Ynt: Ülkecek batıyoruz Farkındamıyız? Yol yaptılar , çalıyorlar ama çalışıyorlar , laiklik elden gideyah  .. doğalgaz yoksa tezek yakarık .. argumanlarını  sonuna gelindi film bitti .. kimseye kızmak yok bizi yönetenleri biz seçiyoruz takım tutar gibi değil mantıkla adam seçmek lazım , işini görene seni kayırana değil gerçekten vatana millete hayırlısını seçmek lazım türk kürt laz çerkes ayırt etmeden , dinine diline bakmadan .. halkın yanlış yaptığında seni ordan indireceğinin korkusunu hep yaşamalı iktidar , muhalefet herşeye muhalefetten öte iktidarı düzelten olmalı durmadan çelme takan değil .. ama dediğim gibi en başta biz kendimizi düzeltmeliyiz , tüm bunlar olduğunda doların kaç tl olduğunun bir önemi olmıycak çünkü üreten olucaz bunlar olmadıktan sonra şuan dolar 1 tl olsa özgürlük olmasa ne fayda ..
Mayıs 24, 2018, 14:23:38
1