toprakbilgi.com

Beğenileri gör

Verilen/alınan beğenileri gör


Beğendiğiniz iletiler

Sayfa: [1]
İleti bilgisi Beğeni sayısı
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Gübrenin içeriği nedir,  ne iş yapar? Ayrıca fiyat konusunda da bilgi verir misiniz?

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


Ekim 11, 2018, 15:45:19
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Aslı Hanım sitenizi inceledim. Bu içerikle siz hiçbir gübre kullanmadan bana buğdayda 500 kg/dekara verim verdirebileceğinizi iddia ediyorsanız doğru konuşmuyorsunuz derim. Bu siteyi başka sitelerle karıştırmayın. Bana bir tane buğday, bir tane ayçiçeği, bir tane domates, bir tane mısır üreticisi olarak referans telefonu verir misiniz? Kendim hepsiyle görüşücem. Dekar başına ürününüzün kullanma maliyeti nedir? 1 uygulamayı yaparken dekara kaç lt su ile verilmesi gerekiyor?
Ekim 11, 2018, 16:06:01
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Önüne gelen gübre üretiyor. Atıyor tutuyor. İçeriğini yazmıyor. Gizli formül diyor. Dünyada o kadar bilim adamı akademisyen hoca var onlar araştırıp bulamıyor. Ama Türkiyede bazı kişiler ne hikmetse özel formüller buluyor. Sözlerim kişi yada kuruluşa değil geneldir. Üzerine kim alınırsa artık.

Konuya dönecek olursak 3 lt bundan atın tohumda hasata kadar baska birsey istemez demek bebeğe bir damla bundan verin ölene kadar sut mama yemek vermeye gerek duymaz demek gibidir. bebek zaten bir kaç güne ölür açlıktan. Tohumunda bir farkı yok. Tohum gübre ve su ister. Gübrede en az 16 çeşit element ister. Bunları alamazsa aldığı kadar verir. hiç almazsa toprakta artık ne kadar varsa o kadar ürün verir yada vermez adamı batırır. Yazdıklarım bilgi maksatlıdır. Her ne kadar 2 üni bitirsemde bazı ilkokul mezunu mucit gübre üreticileri kadar bilgim yoktur kimine göre.. Saygılar...

Tarım bir bilimdir. Akla mantığa bilime uymayan hiçbirşey gerçek değildir.

Ekim 12, 2018, 12:06:45
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre %30 verim artışı diyor. 560 kg buğday aldığım tarladan hiç azot potasyum fosfor kalsiyum magnezyum demir çinko bakır mangan molibden kullanmadan ben 1 lt bu madde ile 728 kg bugday alacagım. Ne maddeymiş böylede gevurların hiç biri bilmiyor kullanmıyor. :)

Bu ara sanırım çok stresliyim o yuzden yazılarıma vurmuş olabilir. Arkadaşlar kusur bakmayın.

Ekim 12, 2018, 12:10:49
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre
Öncelikle merhaba

Orpex F06 ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır. Hümik madde ve organik madde açısından oldukça zengindir. Hayvan gübresi ve kompost karışımlarına göre 4-8 kat daha fazladır ve kesinlikle yabancı ot tohumu içermez. İçerisinde 158 çeşit yararlı bakteri bulundurur ve bu bakteriler toprakta çözünemeyen minerallerin çözünmesini sağlayarak toprağa eşit miktarda dağıtılmasını sağlar. Bitki ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alarak hızlı bir biçimde büyür.
Dekar başına sadece 3 litre kullanılan Orpex F06 sayesinde ekim süresinden, hasat zamanına kadar başka hiç bir ek gübre,kimyasal,vitamin veya minerale ihtiyaç duymaz. Bu sebeple çiftçilerimizin gübre maliyetini en az 1/3 oranında düşürür ve kimyasaldan arındırılmış %100 organik ürün elde edilmesini sağlar.

Kullanımı ise 2 şekilde tavsiye edilir.
** Topraktan 100 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak ve sulamanın son 5-10 dk verilir.
** Yapraktan 200 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak sırt pompası,fıskiye,holder vb. uygulamalar ile verilir.
Yazdığım karışımlar 1 dekar ( 1000m2) alan içindir.

İlk uygulamayı tohum yada fide ekim zamanı topraktan.
İkinci uygulamayı tomurcuklanma aşamasında topraktan veya yapraktan.
Üçüncü uygulama ise yapraktan yapılması tavsiye edilir.

Orpex F06 yı doğru uyguladığınız takdirde ilk kullanımda bile en az %30 verim artışı garantisi vardır.

Yerel çiftçilerimizin telefon numaralarını izinleri olmadan bu platform da paylaşamayacağımdan ötürü, size ulaşabileceğim irtibat numarası verebilirseniz sevinirim yada aşağıdaki numaradan bana ulaşabilirsiniz.Telefon da gerekli bilgileri size vereceğim.
İlginiz için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Aslı Güryalçın
0-530 421 27 62
Orpex İç ve Dış Tic.


Öncelikle toprak-bilgi formuna hoşgeldiniz.
Gerçek anlamda bu ülkenin tarımını geliştirmek istiyorsanız, her türlü paylaşımı yapabilirsiniz. Fakat biz çiftçiler, tarım ve emek söz konusu olunca en ince çizgilere bile dikkat etmeye çalışırız.

Pekâlâ, "sizin gübreniz çok iyi ve mucizeler yaratıyor" varsayalım. Yalnız haklı olarak ben buna inanmıyorum. Bu sitedeki herkes benim gibi düşünüyor.

Bizi bu mucizeye inandırmak istiyorsanız, sitedeki iki-üç arkadaşa ücretsiz olarak gönderin, 5-6 dekarlık bir alanda denesinler ve daha sonra sonuçlara bakalım. Dediğiniz gibiyse kullanalım.

Ekim 12, 2018, 15:17:16
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre
%30 verim artışı diyor. 560 kg buğday aldığım tarladan hiç azot potasyum fosfor kalsiyum magnezyum demir çinko bakır mangan molibden kullanmadan ben 1 lt bu madde ile 728 kg bugday alacagım. Ne maddeymiş böylede gevurların hiç biri bilmiyor kullanmıyor. :)

Bu ara sanırım çok stresliyim o yuzden yazılarıma vurmuş olabilir. Arkadaşlar kusur bakmayın.
Bunu sen gübre kullanmadan aldığın verime %30 ekleyerek hesaplamalısın. Normal şartlarda gübre atmazsan 200 kg alırsın %30 fazla alsan 260 kg alırsın.


Bu arada Aslı Hanımdan 158 bakterinin listesini pdf olarak burada paylaşmasını bekliyorum. Çok iddalı konuşuyorsunuz somut bilgiler istiyoruz. Biz de mucize ürünler kullanmak isteriz.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


Ekim 12, 2018, 17:30:55
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Mucize kremden sonra mucize gübre hiçte şaşırtıcı gelmiyor bana.
Ekim 12, 2018, 19:16:53
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Aslı hanım telefon numaram 05367175101. En azından videolardaki üreticilerle görüşüp izin alarak referans numaralarını buraya mesaj da atabilirsiniz ya da adurak59@yahoo.com'a mail ile de gönderebilirsiniz.
Yanlış anlamadıysam bu ürünü 1 dekara 100 kg su ile vermemiz gerekiyor ve internette 20 lt'lik 1 bidon fiyatı 1.200,00 TL yazıyor doğru mudur?
Eğer böyleyse;
1) Ben bunu 100 dekar tarlama 600 Lt'lik holderle 17 seferde vermem gerekiyor. Su doldurmaya gitmek, gelmek, atmak abartısız 1 gün sürer.
2) Bidon fiyatınız 1.200,00 TL ise benim dekar maliyetim 180,00 TL olur. Eğer önceki yaptığım gübreleme programını uygulasam, gübre maliyetim (18 kg DAP, 30 kg ÜRE, 20 kg CAN) 143 TL.

Ekim 12, 2018, 21:24:35
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Gübre pahalandi çiftçiyi gaz gibi yolacak yer arıyorlar fındık para eder x gübre fındığa çok iyi geldi diye getirir ziraatci piyasa fiyatının 3 katına satar köşeyi döner ....Hanfendi sert kayaya çarptı ses yok tinnn
Ekim 12, 2018, 22:31:24
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Arkadaşlar ben konuyu şimdi gördüm ama yerden göğe kadar  haklısınız.
Ürün belki de iyi bir üründür ama malesef kötü reklam her zaman kötü sonuç getirir.
Bir ürünü tek başına mucize diye satıyorlarsa temkinli davranmakta çok haklısınız.
Bu site ne mucize sıvı abidik mucize elementel gubidikcileri harcadı.
Bakalım Aslı hanımdan elbet gizli formülünü açıklamasını beklemiyoruz ama gerçekten ürünlerine güveniyorlarsa göndersinler bizde onu bazı üyelerimize pay edelim bir çok farklı bölgede farklı deneme parselleri elde etmiş oluruz.
Daha sonra kendileriyle bizim gizli mucize ürün tanıtımı ve pazarlaması fikirlerimizi paylaşırız :) :) :)
Solucan gübresi yapanların reklam ve pazarlama konusunda eğitim almış birileriyle çalışması şart
Yoksa mucize ürünlerini dışarıdan yayın yapan telifsiz film yayınlayıp reklam aralarında 199 tl ye zamsung s9 mucize krem ve 5 kavanoz balın yanında pazarlamak zorunda kalacaklar  ;D ;D ;D

Ekim 13, 2018, 03:14:42
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Baştan sona saçmalık.
Hangi tarafını tutsanız elinizde kalır.

Topraktan uygulamada 100lt/da su tavsiye edilmiş.
Yapraktan uygulamada 200lt/da su...

Bu uygulama şeklindeki absürtlüğü anlatmaya gerek bile yok.

Minik bir tavsiye. Elde kalan ürünleri 10ml'lik ampullerin içine koyup "Kelliğe son!!!" reklamları yaparak satabilirsiniz.

Hayırlı işler.

Ekim 13, 2018, 05:39:35
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre
Ben halen dekar maliyetinin 3 lira oldugunu anlayamadım. Bu urunun litresi kac lira kac litrelik olarak kaca satiyorsunuz? Oyle 200 litre donume su ile hic birsey attiniz mi? Gizli gormul bakteri 159 çeşit bilmemne gecin bunlari. Gelen ciftciyi giden ciftciyi. Oldu baska. Birde edebiyat yapmis yok topraklarimizin organik maddesi dusukmus yok ya. Iyide bu gubre 1 2 litre ile tonlarca olan topraga gokten organik madde mi yagdiriyor. Organik madde nedir biliyor musunuz? Ya neyse sabah sabah.
Yalnız dekar maliyeti 3 litre demiş. Önemli olan litre fiyatı.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


Ekim 14, 2018, 11:59:50
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre Sıradan bir sıvı solucan gübresi değil bu işin mucizesi mikro element takviyeli olması
Aslı hanımın bahsettiği mucizelik de buradan geliyor
İlk yıl kullanımda toprakta biriken makro elementleri çözdüğü ve mikro element takviyesi yaptığı için ilk yıl verim artışı görmeniz muhtemel bir seneye mahsus bu ürünü başka gübre kullanmadan kullanabilirsiniz aslında

Ekim 15, 2018, 12:09:28
1
Ynt: Orpex F06 Zenginleştirilmiş Organik Gübre

Dekar başına sadece 3 litre kullanılan Orpex F06 sayesinde ekim süresinden, hasat zamanına kadar başka hiç bir ek gübre,kimyasal,vitamin veya minerale ihtiyaç duymaz.


Bazı iddialarda bulunmamak, bulunmaktan daha iyi sonuçlar doğurabilir.

Yani şu iddiada bulunmasaymışsınız, ürüne yaklaşım daha farklı olabilirdi.


Orpex F06 yı doğru uyguladığınız takdirde ilk kullanımda bile en az %30 verim artışı garantisi vardır.


Son olarak bu öneriyi birlikte test edelim istiyorum. Bu yıl kanoladan 600 bin civarı gelir bekleyen arkadaşlar var.

Aynı tarla içerisinde orpex kullanılmamış kontrol parseli oluşturarak ürününüzü kullanmak istiyoruz.

Önerdiğiniz gibi % 30 verim artışı “garantisi” ile tabiki.

Eğer verimde kontrol parseline oranla %30 artış sağlanmaz ise, ya da verimse düşüş gerçekleşir ise aradaki farkı sizden tahsil edeceğiz.

Bu deneme tek çiftçi için yaklaşık 200 bin lira demek oluyor ki denemek isteyen 3 çiftçi var.

“Doğru kullanılırsa” çıkışını kapatmak için uygulama sırasında sizin de bulunmanız zaruri. Hatta uygulamayı doğrudan siz yapabilirsiniz.

Her şey protokol çerçevesinde tasdikli ve şahitli gerçekleştirilecek.

Not: kullanılan Orpex adlı ürünlerin bedelini de peşin ödeyeceğiz.

Bu teklif, tamamen ciddi bir öneridir. Haber bekliyoruz.


Ekim 16, 2018, 12:18:23
1