toprakbilgi.com

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Orpex

Sayfa: [1]
1
Sn sebazios isimli kullanıcı,

Bize info@Orpex.net adresine Ad-Soyad, Adres ve telefon bilgilerinizi paylaşırsanız size 300m2'de denemeniz için 1 Lt ürün numune göndereceğiz.
Bu ürünü dediğimiz gibi 3 uygulama olarak belirttiğiniz alanda uygulayacağız.
Deneyimlerinizi de bu forumda siz paylaşırsınız.
Eş zamanlı olarak dilediğiniz gübreyi bizimle mukayese etmek amaçlı kullanabilirsiniz, bizim denememizde ise sadece bizim ürün kullanılacak.
300m2 alan için de min %30 olarak dilediğiniz taahhüdü veriyoruz.
İyi Çalışmalar


2
Merhaba,

Öncelikle ürünün fiyatı litresi 65 TL. İddia ettiğimiz üzere değil kanıtladığımız üzere dekara sadece 3 litre ile hasat mükemmel neticeler elde ediliyor. Köy TV'de yapılan programı izleyebildiyseniz orada çiftçilerin vs yorumlarını da görmüşsünüzdür.

Türk toplumunun en büyük hatası bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasıdır.
Aranızda bir kişi bile ver şu üründen bir numune 100m2'de deneyeyim dememiş. Saçma sapan yorumlar. Hele of@s nickname kullanan kullanıcı kellik ilacı gibi zeka yoksunu bir espri yapmış ki tarımı ne denli ciddiye aldığı ortada.
Yeniliklere kapalı olabilirsiniz, hakkıyla mesleğini yapan ziraat mühendislerini tenzih ederek, tüccarlık yapan ziraatçilara inanıyor olabilirsiniz bu ayrı bir konudur ama gereksiz seviyesiz anlamsız yorum yapmak ayrı bir konudur.

Tekrar yorum yazmamak üzere kendi adıma konuyu kapatıyorum. Size gübre maliyetini düşürmek,verimi artırmak adına bir yenilik sunduk ama anlamsız seviyesiz yorumlar aldık. Size kolay gelsin.

3
Öncelikle çekinceleriniz ve tereddütlerinizde çok haklı olduğunuzu söylemek isterim.

Fakat şöyle açıklama yapmak gerekirse,
Tarım açısından çok zengin ve elverişli topraklara sahibiz. Ayrıca 12 ay / 4 mevsim boyunca ekim yapabiliyoruz. Uzun seneler boyunca maalesef ki kullandığımız kimyasallar topraklarımızın büyük bir ölçüde doğal ve organik yapısından uzaklaşmasına sebep olmuştur.
Bu kimyasallar toprağa verildikten  sonra dolayısıyla meyve, sebzelere geçmektedir. Bizler de bu meyve , sebzeleri tüketmekteyiz. Bu sebeple maalesef ki bazı ciddi hastalıklara yakalanmaktayız.

Biz Orpex olarak Kimyasaldan arındırılmış, %100 organik tarımın tekrar ülkemize kazandırılması için yaklaşık 1,5 senedir çok fazla bölge ve ürün çeşidinde çalışmalar ve satışlar yaptık. Bu çalışmalardan aldığımız muhteşem sonuçlara dayanarak Orpex F06’nın iddiasını bu kadar yukarı seviyelere çıkarttık.

Tekrar etmek gerekirse organik madde açısından çok zengin olan Orpex F06 ürünümüzle dekar başına gübre maliyetinin sadece ve sadece 3 lt. olduğunu altını çizerek yinelemek isterim.
www.orpex.net sayfamızı ziyaret ederek tescil,lisans ve tarım bakanlığı tarafından yapılan değer analiz sonuçlarımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca verdiğim irtibat numaralarından bize ulaşabilir ve sizin bünyenizde de denemelere katılmamız için kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Herkesi 14.10.2018 Pazar Günü saat 18:00 de Köy TV de yayınlanacak olan Organik Tarım Dünyası adlı Tv programını izlemeye davet ediyorum.

ASLI GÜRYALÇIN
0-530 421 27 62
asli.guryalcin@Orpex.net


4
Öncelikle merhaba

Orpex F06 ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır. Hümik madde ve organik madde açısından oldukça zengindir. Hayvan gübresi ve kompost karışımlarına göre 4-8 kat daha fazladır ve kesinlikle yabancı ot tohumu içermez. İçerisinde 158 çeşit yararlı bakteri bulundurur ve bu bakteriler toprakta çözünemeyen minerallerin çözünmesini sağlayarak toprağa eşit miktarda dağıtılmasını sağlar. Bitki ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alarak hızlı bir biçimde büyür.
Dekar başına sadece 3 litre kullanılan Orpex F06 sayesinde ekim süresinden, hasat zamanına kadar başka hiç bir ek gübre,kimyasal,vitamin veya minerale ihtiyaç duymaz. Bu sebeple çiftçilerimizin gübre maliyetini en az 1/3 oranında düşürür ve kimyasaldan arındırılmış %100 organik ürün elde edilmesini sağlar.

Kullanımı ise 2 şekilde tavsiye edilir.
** Topraktan 100 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak ve sulamanın son 5-10 dk verilir.
** Yapraktan 200 lt suya 1 lt Orpex F06 karıştırılarak sırt pompası,fıskiye,holder vb. uygulamalar ile verilir.
Yazdığım karışımlar 1 dekar ( 1000m2) alan içindir.

İlk uygulamayı tohum yada fide ekim zamanı topraktan.
İkinci uygulamayı tomurcuklanma aşamasında topraktan veya yapraktan.
Üçüncü uygulama ise yapraktan yapılması tavsiye edilir.

Orpex F06 yı doğru uyguladığınız takdirde ilk kullanımda bile en az %30 verim artışı garantisi vardır.

Yerel çiftçilerimizin telefon numaralarını izinleri olmadan bu platform da paylaşamayacağımdan ötürü, size ulaşabileceğim irtibat numarası verebilirseniz sevinirim yada aşağıdaki numaradan bana ulaşabilirsiniz.Telefon da gerekli bilgileri size vereceğim.
İlginiz için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Aslı Güryalçın
0-530 421 27 62
Orpex İç ve Dış Tic.


5
İddia etmiyoruz, kanıtladık.
Türkiyenin en iyi gübresi F06'dır.
Tohumdan hasada kadar başka hiçbir gübre,vitamin vs kullanılmasına gerek yoktur.
Bütün hasat için dekar başı maliyeti sadece 3 Lt'dir.

Orpex F06 Kullanımı ile elde ettiğimiz neticeler:Çilek'de dekar verimi 2,2 misli arttı (Erdemli, Silifke)
Pamukta 20 gün erkencilik ve 1,8 misli verim artışı (Aydın)
Domatesde 2 misli verim artışı ve 12 gün erkencilik (Mersin)
Salatalıkda 1,5 misli verim artışı (Balıkesir,Aydın,Mersin,Erdemli)
Patatesde 3 misli verim artışı 15 gün erkencilik (Bolu)
Ayçiçeğinde 1,8 misli verim artışı (Çanakkale,Aydın)
İncirde 2,1 verim artışı (İncirliova)
Marul,Yonca,Ispanak vs 2 misli verim artışı
Cevizde tam doluluk, %60 verim artışı

asli.guryalcin@Orpex.net
www.orpex.net
0850 532 74 91

Sayfa: [1]