toprakbilgi.com

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
13.24.12.10 sülfat+demir+çinko   120 tl/torba  (2400 tl /ton).Bugün TKK den  peşin aldım.Geçen yıl bugünlerde 1440 tl/ton dan aldığıma göre yıllık artış    % 66 !
2
Ekim Makinaları & Ekipmanları / Pnömatik mibzer tavsiyesi
« Son İleti Gönderen: Saraylı çiftçi Dün, 22:21:53 »
Arkadaşlar sezon yaklaşıyor yeni makine alacağım kullandığınız tavsiye edeceğiniz artıları eksileri ile yorum yapabileceğiniz makine var mı ?
Makine sıfır olacak 4 sıra olacak
çok çok ağır olmayacak traktörüm büyük makineye müsait değil o bakımdan tavsiye bekliyorum
Zincirlesi var şaftlısı var plastik gübre kovalısı var metal var galveniz tarzı mı ne olan var vs vs

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
3
Rekabet kurulu 6 gubre sirketine ceza kesti ve cezayi biz odedik tabii. Onlarin cebinden cikan bi sey olmadi. Haksiz kazanclarinin bir kismini devlete harac olarak verdiler hepsi bu kadar..
4
Ure : 94 tl
3x15 : 93 tl
18 mart 2019
5
Biliyorsunuz ki satılıyor olması faydalı yada doğru uygulanıyor anlamına gelmiyor.
Biraz sodyum yada potasyum hidroksit(koh) alın farketmez. 5 bardak suyu yanyana koyun. Bu bardakların içine 10'ar gram kadar koh karıştırıp içlerine aldığınız Leonarditleri ayrı ayrı döküp sudaki renk değişimine bakın.
Diğer bir bardağa sadece su doldurup içine Leonardit ekleyip karıştırın. Bu daha doğru fikir verecektir.
Suyun ph sı muhtemelen tarladan yaklaşık 1 puan falan azdır. Koh+su ise daha yüksek ph sahiptir.

dediğiniz doğru. hümik asit yaparak kullanmak doğru. ama leonardit toprakta daha uzun sürede yavaş yavaş çözünüyor deniliyor. ben firmalara sordum özellikle siamad leonardit firması ürünü diğerlerine göre biraz palalı. ama adama itimat ettim küçük bir parti aldım. adam bir yılda toprakta benim ürünüm çözünüyor dedi. pahalı olduğu için test amaçlı aldım. hümik asitt yapımında onun leonarditini de deniyorum. fosil ürünü nü de orta halli olduğu için aldım. toprağa atacağım. paramız inşallah havaya gitmez. en azından denemiş olurum. sonuçlarını da paylaşırım. deneyen arkadaşlar varsa başkalarına faydası olur. 
6
değerli of@s sizin yorumunuza göre leonardit toprakta çözünmüyor öyle mi. dediğiniz doğru ise tarım marketlerde en çok satılan ürün leonardit olmaya başladı. herkez kamyonla leonarditi dükkanına yıktırıp çuval çuval satıyorlar. ben internetten bir ton leonartid sipariş ettim. arazime toprak üstüne uygulayıp karıştıracağım. sulama ile de yaptığım hümik asiti uygulayacağım. umarım karşılığını görürüm.
Biliyorsunuz ki satılıyor olması faydalı yada doğru uygulanıyor anlamına gelmiyor.
Biraz sodyum yada potasyum hidroksit(koh) alın farketmez. 5 bardak suyu yanyana koyun. Bu bardakların içine 10'ar gram kadar koh karıştırıp içlerine aldığınız Leonarditleri ayrı ayrı döküp sudaki renk değişimine bakın.
Diğer bir bardağa sadece su doldurup içine Leonardit ekleyip karıştırın. Bu daha doğru fikir verecektir.
Suyun ph sı muhtemelen tarladan yaklaşık 1 puan falan azdır. Koh+su ise daha yüksek ph sahiptir.
7
ayrıca yukarda yazdığım testin sonucunda hangisinden iyi sonuç alırsam seneye de o ürünü uygulayacağım kolay gelsin
8
değerli of@s sizin yorumunuza göre leonardit toprakta çözünmüyor öyle mi. dediğiniz doğru ise tarım marketlerde en çok satılan ürün leonardit olmaya başladı. herkez kamyonla leonarditi dükkanına yıktırıp çuval çuval satıyorlar. ben internetten bir ton leonartid sipariş ettim. arazime toprak üstüne uygulayıp karıştıracağım. sulama ile de yaptığım hümik asiti uygulayacağım. umarım karşılığını görürüm.
9
Tüm forum üyelerine merhaba diyerek ilk mesajımı atıyorum.
Sorum: Benim yöremde (kayseri)çokça kullanılan ester içeren herbisitllerden Bilinçli üretim yapanların özellikle uzak durmaları dikkatimi çekti ama bunun sebebini bulamadım.
Sizce niçin ester yerine çok daha pahalı diğerleri kullanılmalı.
Ayrıca ester ve amin arasında ne fark vardır ?.Teşekkürler.
10
Diğer / Ynt: Rotatillere Sonradan Ağır Tip Merdane Takılır Mı?
« Son İleti Gönderen: of@s Dün, 12:52:57 »
Merdanenin takılı olduğu kollar ve bilya aksamı değişmeden sadece merdane kısmını değiştirerek kullanmayı düşünüyorum.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10