toprakbilgi.com

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Paylaşımlarımız / Ynt: Baraj Kenarında Ekim Yapıyoruz (Td-75d)
« Son İleti Gönderen: Cenap Bugün, 18:35:35 »
biraz kumar gibi olmuş
Bu kış doğa bıraktığı yerleri geri alabilir
Elinizde 20 dekar kalabilir
Kendiside endişeli ama ekti artık.
2
Köy Kahvesi / Ynt: Güvenlik sistemi tavsiyesi
« Son İleti Gönderen: sadesoda Bugün, 18:28:12 »
Merhabalar, konu üzerinden biraz zaman geçmiş fakat arayıp bu konuyu bulanlar için ben de tavsiye vermek isterim. Güvenlik sistemleri neticede güvenliği sağlamak için kurulurlar. Eğer tecrübeli insanlardan yardım alırsanız, örnek verecek olursam güvenlik kamerası sistemi kurmak istiyorsanız, hırsızların ve olası güvenlik problemlerinde ne sık yaşanan durumlar göz önünde bulundurularak, gereksinime göre fazlası veya azı olmadan uygun ürünle, sistemi kurulumu yapılacağı ortama göre bir kurulum yapılması mümkün olur ve bu sayede maksimum performans elde edersiniz. Fakat kişi, kendi kurmaya kalkar ise sadece kendi içini rahatlatır benim güvenlik sistemim var ve ben kurdum diye. Çünkü deneyim olmadığı için, olası güvenlik sorunlarının nelerden kaynaklandığını, hangi tip ürünün kullanılması gerektiğini bilmeden ya fazlaca gereksiz ürüne para verir maliyeti arttırırsınız, ya da gereksinime göre düşük bir ürün alıp arıza vb.. problem yaşandığında ise güvenlik sisteminin faydası olmayabilir. Aynı zamanda hatalı konumlandırmadan sebep sistemde açıklar olup sistem hiçbirşeyi önleyemeyebilir. Bu yüzden tavsiyem uzman birinden yardım almanız. Sizlere tavsiye edeceğim şirkete bu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.makrotek.com.tr/ Güvenli ve mutlu günler dilerim, umarım anlatabilmişimdir ve sizlere yardımcı olabilmişimdir.
Büyük baş yetiştiren çiftliklerle hiç calistiniz mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
3
 mısir için böyle bir çare düşünmüşler. Benim çok hoşuma gitti. Böyle bişi de uygulanabilir sanki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
4

bu videodaki yöntem gerçekten verimli mi sizce. Görünüşe göre mini sera mantığı olarak ele alabiliriz. Dahada geliştirilebilir diye düşünüyorum. Hatta buna ürün bitkisine göre fitilli sulama da ekleyebilirsek sulama konusu da çözülür.

Hangi bitkiler bu iş için uygun olabilir. Hatta bu pet şişeleri özel bir tasarımla yeniden üreterek hava girişine filitre koyarız ve böcek girmesi de engellenebilir.

Fitilli sulama: Toprağa gömülü olan bir pet sişenin ağzında mesela çokça bir kumaş bağlayıp onuda suya sokacaksın. Diğer ucunu ise bitki köküne gelecek şekilde toprağa vereceksin. Kumaş sürekli nemli kalacağı için bu nemi toprağa verir. sadece su bittikçe dolduracaksın ki en az 2 haftada bir demektir. Eskiden gaz lambalarının gazı alıp yakan fitili gibi düşünün.

Görüşlerinizi yazarsanız iyi bir paylaşım olacak diye düşünüyorum.
5
Abi çok geçmiş olsun bu sene genelde hemen hemen bütün çeşitlerde boy ortalamanın üstündeydi tabi O zamanda yatma kaçınılmaz bizde hasatlar bitti bitecek verimler her seneye oranla düşük 600 fao lar geççi çeşitlere göre daha verimli ve karlı oldu umarım bu gün ki   yağmurlardan önce mısırı ambarlara boşaltırsınız allah kolaylık versin

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkur ederim İsa bey verimler iyi sayılır bu yatma durumuna göre 1400 kg/da 19%rut
Kurutup depoya aldım sayılır bu sorunlu parcayı
6
dediğiniz gibi starmax,petlas vb. Şans işi 300  saat'te değiştiren var komşuda 2014 model tt65b var onda da starmax takılı 1500 saat'te daha yarılma olmadı bunlarda kalite tesadüfen denk geliyor
sanırım kullanımla alakalı
Bizde 2013 model td65b var hiç çatlama yok ama devamlı düz yerde kullanıldı 2015 model td4.65b var dolu römorkla sert zeminde yokuş yukarı geri geri  bastım ön lastik yanağı çatlama yaptı. Fazla yüke dayanmıyor
7
lastikler starmax da ondan
Tüm nh lerde aynı sorun var sanırım
dediğiniz gibi starmax,petlas vb. Şans işi 300  saat'te değiştiren var komşuda 2014 model tt65b var onda da starmax takılı 1500 saat'te daha yarılma olmadı bunlarda kalite tesadüfen denk geliyor
8
lastikler starmax da ondan
Tüm nh lerde aynı sorun var sanırım
2005 model üzerinde pirelliler le geldi dışler tam bitmeden yarıldığı için değiştirdik sonra petlas aldık tekrar aynı sorun  bitmeden yarıldılar şimdi dediğim ebatlarda özka veya bkt almayı düşünüyorum
9
Köy Kahvesi / Ynt: 10 Kasım'da Atatürk'ü Anlamak
« Son İleti Gönderen: yavuzcihanozyurt Bugün, 12:34:31 »
Böyle bir insanın bizim milletimizin içinden çıkmasıyla gurur duyuyorum. Sevgi ve saygıyla anıyorum.
10
Köy Kahvesi / Ynt: Petrol Bulan Çiftçi
« Son İleti Gönderen: yavuzcihanozyurt Bugün, 12:34:02 »
Şansa bakın :) Umarım tarım alanında yatırım yapar kazandıklarıyla.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10