toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Case İH JX75C Eskişehir Özen Dizel Pompa Ve LDA Ayarı  (Okunma sayısı 8774 defa)

Çevrimdışı Coyote26

15 NİSAN 2017 CUMARTESİ günü Case ih JX75C ( 600 saatte ) traktöürmüzün pompa ve LDA ünitelerini Eskişehir Özen Dizel firması vasıtasıyla ayarlattık...Pompayı cihaza bağladığımızda avansının kaçık ve ayarlarının normlardan düşük olduğunu tespit ettik.Gerekli ayarlamalar sonrasında pompayı traktörümüze taktık ve denemek için 4-13 ünlü egzantrik pulluğumuzu takıp tarlanın yolunu tuttuk.Tarlamız geçen sene Temmuz 2016 da kuraklıktan çizeli batıramadığım 2 tur atıp sonrasında ayıp olmasın yarım kalmasın diye 10-15 cm kesek cıkararak yüzeysel kaşıyarak sürdüğüm 11 dekar yerdir zaten çizel çekili felan diye düşünenler olabilir diye bu açıklamayı yapmakta fayda gördüm ...Traktörümüzün deposunu doldurup tarlaya vardık ve pulluğumuzu ayarladık.Daha önceden takviye 4 ile sürüm yapardık ve motoru zorlayan yerler olurdu motorda bayılmalar yaşanırdı.Pompa ve Lda ayarları sonrasında aynı pulluk aynı tarla aynı motor Seri 1 vites 15 gaz hiç bayılmadan zorlanmadan istenilen derinlikte sürüm yaptığını görmek şaşırtıcı oldu 600 saat motoru boşuna kullanmışız hissiyatine kapıldım...Garanti bitsin baktıralım yaptıralım diyorduk keşke garanti bitmeden bu uygulamayı yaptırsaydık diye düşündüm.Traktörümüzün pompasının gaz ayar kısmı ile hiç oynanmadı sadece pompa ve lda ayarlamaları bilgisayarlı tezgahlarda uygun şekilde ayarlandı.Tarlamızı sürdük ve yakıtımızı ölçtük .Yastık başlarını tarla alt üst baş sınırları ve şarampolden dolayı geniş tutmamıza rağmen 11.000m2 alanda 15 litre yakıt tüketimimiz oldu. Gerek yakıttan gerek uygulama sonrası performans değişiminden gayet memnun kaldık...Sizlere tavsiyem traktörlerinizin performansından şüphe duyuyorsanız , bayılma yaşıyorsanız bu tarz güvenilir bir firmada uygulamayı yaptırmanız olacaktır. Başarılı uygulamalarından dolayı ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL personeli Mümin ustaya ve Firma sahibi Cihan Beye teşekkür ederiz bu konudaki çalışmalarını destekleyip referans oluruz...

Gelelim uygulama ve denemelere ait fotoğraf ve videolara....

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Çevrimdışı FatihEFE

Ynt: CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI
« Yanıtla #1 : Nisan 24, 2017, 21:46:09 »
valla bende yaptırmayı düşünüyorum performans kaybımız var

Çevrimdışı Kubilay

Ynt: Case İH JX75C Eskişehir Özen Dizel Pompa Ve LDA Ayarı
« Yanıtla #2 : Nisan 24, 2017, 21:47:18 »
TD'ciler toplanıyor :D :D

Bende düşünüyorum abi az nakit toparlayayim gondericem pompayı

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #3 : Nisan 24, 2017, 21:50:40 »

ben izmir civarında hallederim heralde

Çevrimdışı KüreLee

« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2017, 23:35:18 »
15 NİSAN 2017 CUMARTESİ günü Case ih JX75C ( 600 saatte ) traktöürmüzün pompa ve LDA ünitelerini Eskişehir Özen Dizel firması vasıtasıyla ayarlattık...Pompayı cihaza bağladığımızda avansının kaçık ve ayarlarının normlardan düşük olduğunu tespit ettik.Gerekli ayarlamalar sonrasında pompayı traktörümüze taktık ve denemek için 4-13 ünlü egzantrik pulluğumuzu takıp tarlanın yolunu tuttuk.Tarlamız geçen sene Temmuz 2016 da kuraklıktan çizeli batıramadığım 2 tur atıp sonrasında ayıp olmasın yarım kalmasın diye 10-15 cm kesek cıkararak yüzeysel kaşıyarak sürdüğüm 11 dekar yerdir zaten çizel çekili felan diye düşünenler olabilir diye bu açıklamayı yapmakta fayda gördüm ...Traktörümüzün deposunu doldurup tarlaya vardık ve pulluğumuzu ayarladık.Daha önceden takviye 4 ile sürüm yapardık ve motoru zorlayan yerler olurdu motorda bayılmalar yaşanırdı.Pompa ve Lda ayarları sonrasında aynı pulluk aynı tarla aynı motor Seri 1 vites 15 gaz hiç bayılmadan zorlanmadan istenilen derinlikte sürüm yaptığını görmek şaşırtıcı oldu 600 saat motoru boşuna kullanmışız hissiyatine kapıldım...Garanti bitsin baktıralım yaptıralım diyorduk keşke garanti bitmeden bu uygulamayı yaptırsaydık diye düşündüm.Traktörümüzün pompasının gaz ayar kısmı ile hiç oynanmadı sadece pompa ve lda ayarlamaları bilgisayarlı tezgahlarda uygun şekilde ayarlandı.Tarlamızı sürdük ve yakıtımızı ölçtük .Yastık başlarını tarla alt üst baş sınırları ve şarampolden dolayı geniş tutmamıza rağmen 11.000m2 alanda 15 litre yakıt tüketimimiz oldu. Gerek yakıttan gerek uygulama sonrası performans değişiminden gayet memnun kaldık...Sizlere tavsiyem traktörlerinizin performansından şüphe duyuyorsanız , bayılma yaşıyorsanız bu tarz güvenilir bir firmada uygulamayı yaptırmanız olacaktır. Başarılı uygulamalarından dolayı ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL personeli Mümin ustaya ve Firma sahibi Cihan Beye teşekkür ederiz bu konudaki çalışmalarını destekleyip referans oluruz...

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Özen dizelin yaptığı işlerden tanıdıklarım da memnun.

Çevrimdışı İsmail Pelit

« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2017, 23:55:05 »
Hayırlı olsun hocam performans güzel bu lda pompanın üzerindemi oluyor?

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Coyote26

Ynt: CASE İH JX 75C ESKİŞEHİR ÖZEN DİZEL POMPA VE LDA AYARI
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2017, 11:21:38 »

şiddetle öneririm performanstan şüphe duyanlar ve motoru bayılma yapanları motora aşık edecek uygulama :)

beklıyoruz kardeşim gönder gelsin :D

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Özen dizelin yaptığı işlerden tanıdıklarım da memnun.

kesinlikle haftasonu görev yaptıgım ilçedeki köy muhtarları ile sohbet esnasında bu konu açıldı uygulamayı özen dizele yaptırıp memnun olan çok

Hayırlı olsun hocam performans güzel bu lda pompanın üzerindemi oluyor?

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet lda pompanın üzerindeki küçük parça oluyor bazı eski model motorlarda yok bu onlara sonradan takılıyor ama yeni nesilde var tabikide...

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #7 : Nisan 26, 2017, 15:42:47 »
Abi iyi bir yer bul da bize de lazım olursa aramayalım. :)

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2017, 19:23:03 »
Bu gün itibarı ile traktörü tamirciye bıraktım
Pompa sökülüp lda ve pompa ayarı yapılacak
İnşallah bende memnun kalırım

Çevrimdışı Coyote26

« Yanıtla #9 : Ekim 28, 2017, 21:26:32 »

sonuc nasıl acaba fark ? memnunıyet?

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #10 : Ekim 28, 2017, 23:27:53 »
sonuc nasıl acaba fark ? memnunıyet?
Valla traktörü teslim aldık ama deneme şansımız olmadı daha
Malum zeytinciyiz ve zeytin hasat sezonu
Artık toprak işleme işlemini ne zaman yaparız bilinmez
Yanlız yolda römorkla test etme fırsatım oldu sadece
Yaptırmadan önce 3 4 le 5.5 ton yükle baygın giden traktör aynı tonaj aynı römork la aynı vitesde 15 gaz çok rahat gitti

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #11 : Ekim 29, 2017, 00:02:03 »

Fatih sonucu ben de merak ettim.

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #12 : Ekim 29, 2017, 13:40:56 »
Pompacilarin gunahi da sevabi da coktur derim. Cunku isterlerse ihya ediyor,  istemezse de rezil ediyorlar.
O derece onemli bir konu yakit pompasi ayari. Yeni nesil pompalar delphi bosch teknoloji harikasi ama masraf cikarincada buyuk yara aciyor maalesef.
Gule gule kullan Emrah ayar cok guzel gorunuyor.

Çevrimdışı Coyote26

« Yanıtla #13 : Ekim 30, 2017, 14:24:51 »
Pompacilarin gunahi da sevabi da coktur derim. Cunku isterlerse ihya ediyor,  istemezse de rezil ediyorlar.
O derece onemli bir konu yakit pompasi ayari. Yeni nesil pompalar delphi bosch teknoloji harikasi ama masraf cikarincada buyuk yara aciyor maalesef.
Gule gule kullan Emrah ayar cok guzel gorunuyor.

acıkcası ben ayardan cok memnunum tırmık ve kazayagında serı 1 gıdıyordum artık serı 2 hem iş kacıyor hem yakıt tasarrufu oluyor halıyle