toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Havalı Silahlar  (Okunma sayısı 9132 defa)

Çevrimdışı FatihEFE

Ynt: Havalı Silahlar
« Yanıtla #25 : Eylül 06, 2018, 21:13:52 »
Sec begen al
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz
Bunlar ne yakup abi vukuatlı silah sanki bunlar üzerlerinde iple bağlı kağıt falan var.

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #26 : Eylül 07, 2018, 17:13:58 »
Bunlar ne yakup abi vukuatlı silah sanki bunlar üzerlerinde iple bağlı kağıt falan var.
Sanirim oyle hepsininde namlusu egri ayrica.

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #27 : Eylül 07, 2018, 18:26:29 »
Ben de eskiden ara sıra yaban avına çıkardım. Yalnız son yıllarda çevremde artan bilinçsiz avcıların katliamları bende hassas bir izlenim uyandırdı. Gece yarısı bile o hayvanları yatağında acımasızca avlıyorlar. Ondan sonra helal kesilen evcil hayvanların durumu bile beni düşündürmeye başladı. Keşke onu da yapmasak.

Dediğim gibi bu benim kişisel fikrimdir ve bana artık iğrenç gelmeye başladı.

Yanlış anlaşılmasın. Ben de avlanmıyorum. Hatta öyle ki bir bölgede bir av hayvanı gördüğümde, hayvan yaşamını sürdürebilsin diye ne kimseye bahsederim, ne de tekrar o tarafa giderim. Özetle zaten yok olmak üzere olan yaban hayatını daha da kötüye götürecek, ekosistemi bozacak avcılık gibi faaliyetleri ben de tavsiye etmiyorum.

Bu tüfeklere olan merakım tamamen sportif atıcılık. Yani cansız hedefe atıyoruz.

Ha bu noktada 2 şey var:

1. Vejeteryan olmadan sadece av hayvanları üzerinden yapılan duyarlılık vaazları çok samimi gelmiyor. Yani körpe bir kuzuyu yeyip tavsana, kekliğe acımak mantıksız. İkisi de can.

2. Bir şey tasvip etmemek ayrı, iğrenç bulmak ayrı. Bu faaliyeti yürüten başka arkadaşlar olabilir. Kızabilir, hatta alınabilirler.

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #28 : Eylül 07, 2018, 18:30:02 »

Gördüğüm kadarı ile bu tüfeklerin ortak özellikleri namlularının yamultulmuş olması. Ya kriminal olaylara karşıtıkları için müsadere edilen silahlar, ya da üretim hatalı tüfekler.

Yazık yazık. Namluları keser keser kullanırdık.

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #29 : Eylül 07, 2018, 19:30:26 »
Yanlış anlaşılmasın. Ben de avlanmıyorum. Hatta öyle ki bir bölgede bir av hayvanı gördüğümde, hayvan yaşamını sürdürebilsin diye ne kimseye bahsederim, ne de tekrar o tarafa giderim. Özetle zaten yok olmak üzere olan yaban hayatını daha da kötüye götürecek, ekosistemi bozacak avcılık gibi faaliyetleri ben de tavsiye etmiyorum.

Bu tüfeklere olan merakım tamamen sportif atıcılık. Yani cansız hedefe atıyoruz.

Ha bu noktada 2 şey var:

1. Vejeteryan olmadan sadece av hayvanları üzerinden yapılan duyarlılık vaazları çok samimi gelmiyor. Yani körpe bir kuzuyu yeyip tavsana, kekliğe acımak mantıksız. İkisi de can.

2. Bir şey tasvip etmemek ayrı, iğrenç bulmak ayrı. Bu faaliyeti yürüten başka arkadaşlar olabilir. Kızabilir, hatta alınabilirler.

Maksadımı aşmişsam özür dilerim. Aslında avcılik iğrenç bir şey değil ama çevremde bu işi iğrenç bir şekilde yapan insanlar olduğu için o yazıyı yazdım. Yoksa yıl içerisinde birkaç kez yabana çıkıp stres atmak o kadarda kötü değil.

İğrenç kelimesi için tekrardan özür dilerim. Avcılık işini yapanların derin anlayışı beni anlayacağını umarım.

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #30 : Eylül 07, 2018, 19:51:35 »
Gördüğüm kadarı ile bu tüfeklerin ortak özellikleri namlularının yamultulmuş olması. Ya kriminal olaylara karşıtıkları için müsadere edilen silahlar, ya da üretim hatalı tüfekler.

Aynisini ilk gordugumde bende dusunmustum.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #31 : Eylül 08, 2018, 00:33:22 »

namlusu kesilmiş tüfek çok tehlikelidir
Benim aklıma tüfeği çekenin elinden alınıp kanırtmak suretiyle yamultulmuş olma ihtimali geldi :)

Çevrimdışı sebazios

« Yanıtla #32 : Eylül 08, 2018, 02:13:11 »
namlusu kesilmiş tüfek çok tehlikelidir
Benim aklıma tüfeği çekenin elinden alınıp kanırtmak suretiyle yamultulmuş olma ihtimali geldi :)

Çok ilginç fantezilerin var Fatih.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #33 : Eylül 08, 2018, 02:18:42 »
Çok ilginç fantezilerin var Fatih.
fantezi demeyelim de
Silah çekecek adamın işi zor diyelim :)

Çevrimdışı osmanbey

« Yanıtla #34 : Mayıs 23, 2020, 19:27:20 »
Havalı silahlar içinde havalı tabancalar da çok tercih ediliyor. Özellikle benim favorim modelim olan glock havalı tabanca modelidir. Çok kullanışlı ve özellikle görüntüsü harika bir tabanca. Blowback özelliği çok ilgi çekici oluyor. Daha fazla gerçeklik hissi veriyor.              https://www.kampseti.com/kategori/havali-tabanca