toprakbilgi.com

Gönderen Konu: hardox tır dorsesi  (Okunma sayısı 14479 defa)

Çevrimdışı mehmetcagdas

hardox tır dorsesi
« : Ocak 23, 2020, 23:45:43 »
arkadaşlar malumunuz kamyonlar ucuz olsa bile yıllık sigorta k belgesi vs derken her yıl 10 000tlden fazla masrafı oluyor foruma daha önce foto atmıştım ben rulo balyalarımı kamyon römorku ile çekiyorum şimdi ise işi biraz daha ileri götürüp piyasada bol bulunan ve gayet te (a b c marka bilmem kaçtonluk römorktan ) hesaplı olan hardox damperli dorseler baya ilgimi çekiyor fiyatları 15000 lerden başlıyor acaba bu dorseleri gübre silaj işleri için traktörlerde kullana bilirmiyiz
ne gibi sorunlarla karşılaşırız
nasıl sorunların üstesiden geliriz
kaç hp traktör gerekir
ne gibi değişiklikler yapmalıyız
3 tonluk sıradan bir römorkun 8000tl ve 10m3lük bir römorkun yaklaşık 30 000tl olduğunu hatırlatırım bu dorseler  20m3 civarı şimdiden teşekkürler

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı YılmazÖzşirvan

hardox tır dorsesi
« Yanıtla #1 : Ocak 23, 2020, 23:59:38 »
hardox römork taşımak için dolly trailer bağlantı aparatından gerekmez mi? ayrıca havalı-hidrolik valf girişleride lazım olucak.

ve bu aparatı taktıktan sonra tarlada 130 hp altı yürüyebilceğini sanmıyorum.
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Çevrimdışı sadesoda

Ynt: hardox tır dorsesi
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2020, 00:39:59 »
hardox römork taşımak için dolly trailer bağlantı aparatından gerekmez mi? ayrıca havalı-hidrolik valf girişleride lazım olucak.

ve bu aparatı taktıktan sonra tarlada 130 hp altı yürüyebilceğini sanmıyorum.
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz
Katilmakla beraber hakkiyla cekmek icin 200 hp diyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mehmetcagdas

« Yanıtla #3 : Ocak 24, 2020, 15:36:56 »
Katilmakla beraber hakkiyla cekmek icin 200 hp diyorum

bunların kuyruk miliyle çalışanları var hindistanda adamlar şeker kamışı çıkarıyor tarladan tabi böyle profesyönel değil ancak teker hızı olan kuyruk mili vitesinde gayet başarılı şekilde tarladan çıkıyor hemde tekçeker belarus traktörle şimdi bulamadım videoyu ama eğer kuyruk milli olursa 100hp bi traktör gayet başarılı şekilde çeker gibi geliyor tarladan silaj çekimi hariç

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 348
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Ocak 24, 2020, 15:43:31 »
bende 2 inci bi tane daha alacam benimde kafama bu hardoxlardan almak yatıyor .. benim motor bunu kıvırır .. arkada frenle kombine çalışan yağ çıkışı var balya makinasına bağladıgımda ben frene bastıgımda balya makinasıda frenliyor .. öyle bi sistemle çalışanını bulsam çok rahat olucak hava işi teferruat .

Çevrimdışı mehmetcagdas

« Yanıtla #5 : Ocak 24, 2020, 15:47:09 »
bende 2 inci bi tane daha alacam benimde kafama bu hardoxlardan almak yatıyor .. benim motor bunu kıvırır .. arkada frenle kombine çalışan yağ çıkışı var balya makinasına bağladıgımda ben frene bastıgımda balya makinasıda frenliyor .. öyle bi sistemle çalışanını bulsam çok rahat olucak hava işi teferruat .
izmirde çok var 15000den başlıyor ben ciddi ciddi bakıyorum 4.sanayide römorkçu var onunla konuşucam önümüzdeki günlerde size haber veririm sonuçlarıyla ilgi  sizin bi çalışmanız olursa yazar sanız sevinirim

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Ocak 24, 2020, 15:51:02 »
valla mehmet bana çok elzem değil ama alacam .. tarım tipi römorka 12-13 bin veriyorsun 3 tonluk komik bişi .. bunlar sıkıntısız kısa mesafe kullanılır bence ..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-dorse-2011-model-kuscuoglu-havuz-damper-dorse-782363072/detay

Çevrimdışı YılmazÖzşirvan

« Yanıtla #7 : Ocak 25, 2020, 15:43:33 »
youtubede denk geldi,çok dev durmuyor ama bu sistem iyi gibi

garibim td110 römorkun önünde gömülmüş :D

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Ocak 25, 2020, 18:24:27 »
youtubede denk geldi,çok dev durmuyor ama bu sistem iyi gibi

garibim td110 römorkun önünde gömülmüş :D
Sistem iyide tarımsal römork olduğunda 50 bin derler o römorka , bunun aynısı tır dorsrsi oldumu 15-20 bin ki bence bundan daha sağlam

Çevrimdışı beyfendi

« Yanıtla #9 : Ocak 30, 2020, 18:45:03 »
Şu remork çok hoşuma gitti dorseden büyük mübarek

Çevrimdışı mehmetcagdas

« Yanıtla #10 : Ocak 30, 2020, 18:58:29 »
Şu remork çok hoşuma gitti dorseden büyük mübarek

güzelmiş ama bunu çekecek traktör yokki bizde ben biraz daha piyasa işi 100hp bile rahatlıkla çekebilecek bişey düşünüyorum bakalım sonuçlarını görecez

Çevrimdışı beyfendi

« Yanıtla #11 : Ocak 30, 2020, 19:47:37 »
Bizde az yükleriz ilaveleri alırız :) Bu tandem tip remorklar traktore çok  yük bindirir mi ? Mesela remorkta 30 ton yuk olsa remork darasida 5 ton olsa ne kadar agirlik traktore basar ?

Çevrimdışı mehmetcagdas

« Yanıtla #12 : Ocak 30, 2020, 20:37:27 »
aslında tamda bunun hesabı var yeni bir römork yapılıyorken lastiklerin konumu oka olan uzaklık okun yatay açısı ok uzunluğu hesaplanır traktörün arkasına yada römorkun arkasına ağırlık basmadan en uygun şekilde konumlandırılır ege ziraat te okuyan bi arkadaşı bu konuyu hocaya sor diye yönlendirmiştim ozaman ki projem 50nc şasisinden balya römorku yapmaktı hoca çocoğa al buda senin biterme projen olsundemiş ogünden beri bitiremedi okulu adamın hayatını kararttık artık beraber yapıcaz projeyi

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #13 : Ocak 30, 2020, 23:07:09 »
Benim bildiğim avrupada oka binecek kg 3500 le limitli geri kalanını römorkun kendisi tasiyor