toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Sütçü ithal simental  (Okunma sayısı 139333 defa)

Çevrimdışı Sedat59

Sütçü ithal simental
« : Şubat 12, 2020, 09:03:58 »
Merhaba arkadaşlar hayvancılık işine kaldığım yerden devam etmek istediğim için ilk etapta damızlık değeri yüksek 6-12 ay civarı sadece Alman ve Avusturya menşeli hayvanlardan olan düvelere ihtiyacım var. Kendisinde ve bir tanıdığında olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Çevrimdışı mehmetcagdas

Ynt: Sütçü ithal simental
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2020, 10:05:55 »
Biz düve topluyoruz satıyoruz dediğin kriterdeki hayvan için bütçen nedir
15000 fiyat çeken insanlar var gerçi bugün ithal düve için 18000 e mal olduğunu söylüyorlar sen ne Aralık'ta nasıl bişey bakiyorsun

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sedat59

« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2020, 22:50:29 »
Güzel demişşinizde bugün için simental 5-8 ay arası gebe düve 2000 Euro. Ben gebe olmayan hayvan düşünüyorum piyasa belli. O 18 -15 isteyenler biraz zor satar. Malına göre bütçem var 6ve 12 ay aralığında olması tercihim.

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2020, 23:17:11 »
Simental pismanliktir.. Jersey daha akilci olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2020, 08:11:27 »

Neden Emre? Sütçü simentalleri beğeniyorlar?

Çevrimdışı mehmetcagdas

« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2020, 08:35:34 »

Jerseyin danası büyümüyor günlük canlı ağırlık artışı karasigir kadar onun dışında herşeyi güzel somatik hücresi süt yagi protein i ama et olmadan nasil olacak mesela Amerika'da bi çiftlik te 300 baş inek vardı adamlar sürüyü 100 başlık ayirmislar holstein  montofon filekvl diye 3e ayırmış önce kendi tohumlarını atmışlar montofon a montofon holstein a holstein 2.yil kırmışlar sürüyü hepsine Angus atıp doganlari komple besilik ayirmislar sonra tekrar kendi arasında melezleme yapmışlar bu şekilde sağlıklı bir sürü oluşturmaya çalışıyorlarmış

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2020, 08:41:03 »
Bu hayvanlarin bize uygun olmamasinin bi kaç sebebi var:

Duveleri ve inekleri acaip kolay yaglanip ogur tutmaz.

Duveleri genclikte birbirlerini emmeye çok meyillidir . Emincede emilen  meme korelir.

Süt vermeme hadisesi zaten malum.

Istah holsteina göre muazzam yüksek doymak bilmiyor. 

Çevrimdışı Sedat59

« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2020, 09:12:52 »
Evet haklı olabilirsiniz bazı konularda ama iyi genetik gerçekten de simentalde üzmez benim komşumda var 28 kg ortalama süt alıyor simentalde 305 günde ortalama 20 kg ortalamayı yakalıyor buda demek 300*20=6000 ve daha fazla süt üretebiliyor iyi genetik olan bir simental yanında eti de cabas. Bu arada genetik olarak en iyisi Alman ve Avusturya diğer ülkelerden gelenler bana göre bi alt genetik . Bu yüzden bende Alman ve Avusturya menşeli olacak diye özellikle belirttim

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2020, 21:47:52 »
Simental muthis bencil bir irktir. En ufak hatada kendini hemen korumaya alır. Sizn verim hedeflerinizi tamamen yok eder

Çevrimdışı Sedat59

« Yanıtla #9 : Şubat 21, 2020, 22:44:19 »
Dediğiniz doğru aslında hiç rüya görmenin manası yok en temizi holstein.

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2020, 12:25:39 »
Sütü kendiniz pazarlarsaniz muthis bi ticaret olur. Sayet sutten ürün mamul ederseniz muthis muthis bisi olur. O zaman simental ve digerleri çok karlı hale gelir

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #11 : Şubat 22, 2020, 13:29:39 »
Sütü kendiniz pazarlarsaniz muthis bi ticaret olur. Sayet sutten ürün mamul ederseniz muthis muthis bisi olur. O zaman simental ve digerleri çok karlı hale gelir

İzmir aslında kendi ürününü üretip pazarlamak için çok uygun bir yer. Eğer gıda üretim şartlarına uyarsan büyükşehir belediyesi pazarlama konusunda destek oluyor. Hele bir de kooperatif olursa bu destek daha da artıyor.

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #12 : Şubat 22, 2020, 18:07:15 »
İzmir aslında kendi ürününü üretip pazarlamak için çok uygun bir yer. Eğer gıda üretim şartlarına uyarsan büyükşehir belediyesi pazarlama konusunda destek oluyor. Hele bir de kooperatif olursa bu destek daha da artıyor.

Jersey simental kiymetli ve pazar degeri olan sutler. Her sehirde kendine çok rahat pazar bulabiliyor

Çevrimdışı Sedat59

« Yanıtla #13 : Şubat 22, 2020, 22:39:22 »
Ama bakarsanız etrafa köylerde 20 ineği 10 tavuğu olan sayfa açıyor bu ara meşhur oldu. Bunu tam profesyonel şekilde yapmak lazım oda koperatifleşme ile olur. Mesela benim bulunduğum yerde kopreratif var ama yem satmaktan başka bi icraat yok halk bilinçsiz insanlar araştırmıyor.

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #14 : Şubat 23, 2020, 10:04:40 »
Ama bakarsanız etrafa köylerde 20 ineği 10 tavuğu olan sayfa açıyor bu ara meşhur oldu. Bunu tam profesyonel şekilde yapmak lazım oda koperatifleşme ile olur. Mesela benim bulunduğum yerde kopreratif var ama yem satmaktan başka bi icraat yok halk bilinçsiz insanlar araştırmıyor.
Kooperatifleşme sayesinde ürününüzü daha iyi pazarlama şansınız oluyor. Örneğin Koop sayesinde sütü 2.3₺ den satabiliyoruz. Yoksa tüccarlar 2.1₺ den süt alıyordu. Kooperatiflerin diğer faydası ise kesif yem temininde yaşanıyor. İsteyen kooperatife yem yazdırıp daha hesaplı yem alabiliyor. Aynı marka yemde 8-9₺ kadar fark olabiliyor.