toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Axial 050 Kalitesizlikte üstüne yok  (Okunma sayısı 1302 defa)

Çevrimdışı Vural Velat

Axial 050 Kalitesizlikte üstüne yok
« : Nisan 02, 2020, 23:37:27 »
Merhaba forum sakinleri bu yıl buğdaylardaki yabani yulaf için axial 050 ec i kullandık. Yulaf boyu 5 - 8 cm. Boyda iken bile hiç bir zarar vermedi. Firma mühendisi ile görüştük adamın beyanı biz malımıza güveniyoruz yani anladığım almazsan alma çok umrumda hesabı sizlerle bu durumu paylaşmak istedim. Axiali hatta sygentayı beynimde bitirdim bütün çiftçi dostlarıma da kullanmamaları          konusunda tavsiyelerde bulundum. Siz forum sakinlerinin de bilgilerine sunuyorum.

Çevrimdışı Özgür

Ynt: Axial 050 Kalitesizlikte üstüne yok
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2020, 23:46:26 »
Bende axial kullandım buğday ve arpalarda.Yabani yulaf ve karaçimi 15 gün içinde kuruttu.Acaba sizin ilaçtamı bir sıkıntı vardı.Bence çok etkili buğdayı bile durduruyor..Ben dönüme 90 gr kulnmıştım.

Çevrimdışı Vural Velat

« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2020, 23:58:38 »
Yani öyle yada böyle tabi sahtedir veya değil diyemem ancak bir alternatif sunmaları beklenirken hala bana ilacın reklamını yapmaları saçmalık. Şöyle ki bu kadar ilaç firması ve ilaç varken kendilerini dev aynasında görmeleri onlar için bir hüsran olabilir

Çevrimdışı Vural Velat

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2020, 23:59:53 »
Akabinde Bayer sigma ile yaptığım uygulamada otları bertaraf ettik

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #4 : Nisan 03, 2020, 21:55:37 »
Gecmis olsun Vural kardesim. Bende bugday yabanci ot ilacinin calismamasi nedeniyle bu yil safa tarimi protesto ettim hatta konuda actim.
Karacim ve yabani yulafi oldurmedi.
Corteva muhendisi ile gorustum tarzec ege bolgesi icin uygun degil mikado uygulamak gerekir dedi. Onu da otlar kartlastigi icin bu asamada kesin cozum garantisi veremeyiz dedi.
Axiali onerdiler fakat dedigim gibi otlar cok gelistigi icin bende atmaktan vazgectim.
Ilk arastirmamda sorun istemiyorsaniz bayer kesin cozum dendi. Seneye corteva veya bayer kullanacagim nasipse.

Çevrimdışı Mustafa

« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2020, 12:07:47 »
Bizdede axial çalıştı lancolet kaçırma yaptı hardallar çiçekte şuan

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #6 : Nisan 04, 2020, 16:11:18 »
Bu ot ilaclarinin tolere orani cok yuksek anladigim kadari ile. Soguk havayi pek sevmiyor. Fazla su ile atilmayi da pek sevmiyor diye soyledi muhendisin biri onu da ben kabul etmiyorum. Dekara 35 40 lt su arasi ideal bence.

SM-M307FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi