toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Nişasta Bazlı Şeker Üreticisi ABD'li Cargill'e %70 Vergi İndirimi!  (Okunma sayısı 1372 defa)

Çevrimdışı Yılmaz Özşirvan

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde etkili olduğu iddia edilen ABD merkezli Cargill şirketine yüzde 70 vergi indirimi uygulanmasına yönelik karar Resmi Gazete'de yayınlandı. Karara göre şirketin KDV ve gümrük vergisinden istisnası sağlanacak ve şirketin 44 milyon 659 bin 79 liralık yatırımına devlet katkısı sunulacak.

Türkiye'de de gıda, yem ve endüstriyel ürünler alanlarında faaliyet gösteren şirket fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinde 14 işçisini sendika üyesi olduğu için işte çıkartarak gündeme gelmişti.  17 Nisan 2020'de Cargill işçilerinin direnişinin ikinci yılına girildi. Bu süre zarfında şirket işçileri işe almak için herhangi bir adım atmadı.

Ayrıca şirket, Amazonlarda ormansızlaştırmaya yol açtığı ve kullandığı endüstriyel tarım yöntemleri sebebiyle çokça eleştiriliyor ve protesto ediliyor.


https://t24.com.tr/haber/seker-fabrikalarinin-ozellestirme-kararinda-etkili-oldugu-iddia-edilen-cargill-e-vergi-indirimi,874806

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/abdli-sirkete-buyuk-torpil-yuzde-70-vergi-indirimi-276305h.htm


Çevrimdışı Yılmaz Özşirvan

muz cumhuriyeti

Çevrimdışı Demir

Bunları yapanların vatana ihanetle yargılanması lazım ama yargı mensuplarının da aynı suçtan yargılanması lazım. Dolayısıyla kimse yargılanmayacak.

Çevrimdışı FatihEFE

Sanki kapitülasyonlar geri döndü ha ne dersiniz arkadaşlar
Yakında önümüze sevri koyacaklar bu gidişle

Çevrimdışı Yılmaz Özşirvan

Sanki kapitülasyonlar geri döndü ha ne dersiniz arkadaşlar
Yakında önümüze sevri koyacaklar bu gidişle

lafa gelince bunlar en büyük abd-israil düşmanları ama cargill firmasına peşkeş çekicek kadar ne yaşadılar bilmiyorum.

Daha da kötüsü halk ve çiftçiler olarak çok pasif kalıyoruz.Traktörümüzü alıp eylem yapmayı bilmeliyiz,kimse eleştirmiyor bile. eleştiren de ağır cezalara tabii tutuluyor.

koskocaman türk tarımı desteklemelerle,ithatlatla sürdülüyor.

aklıma bu video geldi nedense.


Çevrimdışı dvrzener

Türkiyede tarım sözlüğü anlamında çok eksik kalıyoruz. Yani demek istediğim çoğu çiftçi herhangi bir ziraat bilgisine sahip olmadan gelişi güzel çiftçilik yapıyor. Ziraat anlamında gelişmek için teknolojik gelişmelere ayak uydurmak zorundayız.  https://www.zirai.net/ sitesinde mühendisler toplanıp fikir beyan ediyor.