toprakbilgi.com

Gönderen Konu: TÜRK TRAKTÖR DD300 MİBZER  (Okunma sayısı 749 defa)

Çevrimdışı fake222

TÜRK TRAKTÖR DD300 MİBZER
« : Mayıs 24, 2020, 02:39:12 »
İrtemin Türk Traktör için ürettiği çekili üniversal hububat Ekim mibzeri neden tutulmadı. İncelendiğinde çok teknolojik gözükmesine rağmen pek satışı olmadı. Aslına bakarsanız gayet donanımlı bir makina. Almayı düşünüyordum. Maalesef artık üretimi ve satışı yok herhalde. Bu konuda bilgi ve tecrübelerini paylaşmak isteyen üyelerimizin yorumlarını merak ediyorum. İRTEM KENDİ MARKASIYLA YURTDIŞINDA AYNI MAKİNAYI PAZARLIYOR.

Çevrimdışı newharun

Ynt: TÜRK TRAKTÖR DD300 MİBZER
« Yanıtla #1 : Mayıs 24, 2020, 11:00:15 »
En küçük modeli 2,⁵m biliyorum. Yani benim gibi ülkemiz çiftçisini aşıyor.
Halk çiftçi diye bi tabir kullanmak istiyorum kullandığı makina 14-16-18'li.

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ersin

« Yanıtla #2 : Ağustos 28, 2020, 16:11:00 »
merhabalar konuyu górüp dahil olmak istedim. bizde DD250 modeli var hidrolik markorlu, ekipman sonderece  kusursuz işcilikle yapilmis avrupa  standartlarinda  kullanilan makinedir  eski kara duzen mibzerlerden ayirmak gerekir  bunu en ufak tohuma kadar ekebilme özelligine  sahiptir.Tek sorun makinenin buyuk olmasi  heybetli bir ekipmandir 😁 bulundugunuz arazi yollari buna  uygun olmak zorundadir. uc metre dıştan dışa  uzunlugu vardir. erzincan gibi bir arazi ve yollariniz varsa sıkıntı😕

Çevrimdışı fake222

« Yanıtla #3 : Ağustos 28, 2020, 16:25:29 »
Sormak isterim. Ekim yaparken nelere dikkat ediyorsunuz. Örneğin arazinizi dönerek mi, git-gel yaparak mı ekiyorsunuz? Tohum ve gübre ayarı yaptığınızda elde ettiğiniz sonuç, arazi koşullarında da aynı oranda da oluyor mu? Araziniz taşlı mı? Makineyi hangi tip arazilerde kullandınız?
Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Bulabilirsem DD300 modelini almayı planlıyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı ersin

« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2020, 20:14:12 »
ileti kutunuza bakiniz numara attim ararsaniz detayli konusurz

Çevrimdışı meraklı

« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2020, 22:55:24 »
ileti kutunuza bakiniz numara attim ararsaniz detayli konusurz
Merhaba Ersin bey bu makina hakkında bende kullanıcı yorumu arıyorum başka bir sitede kullanıcısı hiç memnun kalmadığını söyledi memnuniyetsizliği tavlı toprakta tıkanma yaptığından çok şikayetçi idi sizde durum nedir bizim burada hep balta ayak kullanılır bendede çok eski balta ayak var diskli merak ediyorum sebebide bi kaç yıldır tarlaları sürmeden ekim yapıyorum tarla yüzeyi batık oluyor ekim yapamıyorum balta ayak ile o yüzden diskli mibzere merak duyuyorum