toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Yem destegi !  (Okunma sayısı 710 defa)

Çevrimdışı Ersenacar22

Ynt: Yem destegi !
« Yanıtla #25 : Şubat 07, 2021, 23:57:48 »
Karakterini örtmek zorunda hissedenlerden korkacaksın zaten.

CPH2125 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Korkmak demeyelim, uzak durmak, kaale almamak yada insan olarak var saymamak diyelim bence. Gerçekler acıdır amma. Karakteri olan akışa göre belirleyen insanlar, işin özünde karaktersizlik abidesidir. ;)

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #26 : Şubat 08, 2021, 00:01:48 »
Şikayet en sevdiğimi şey, hakkımızı söke söke alırız. Almazsak bizden mahrum bırakırız :) üzüm suyu seven iktidar varsa halk mutludur ;) üzüm ve türevlerini tüketen insandan çevreye zarar gelmez.
Üzümü üretenden zarar gelebilir belki.
Kork benden @Demir  😎

Çevrimdışı Ersenacar22

« Yanıtla #27 : Şubat 08, 2021, 00:04:50 »
Üzümü üretenden zarar gelebilir belki.
Kork benden @Demir 
Üzüm tarlalarında kilit yok, gel istediğn kadar tüket ;)

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #28 : Şubat 08, 2021, 00:09:34 »
Üzüm tarlalarında kilit yok, gel istediğn kadar tüket ;)
O tarafa gelirsem uğramaya çalışırım.
Bizde de var. Dikmez olaydık 500 kök kadar vardır. Yapacakmış gibi telli terbiye vs...atsan atılmaz satsan satılmaz.
Bakamıyoruz dağ oluyor.

Çevrimdışı Jitem 48

« Yanıtla #29 : Şubat 08, 2021, 00:52:04 »
Simdi ben eti ha kasaba 38 e satmisim ha dijital satmisim,care bu mudur yani,hayvan basi 65 tl de 20 baş ustu,demekki cogu isletmeler 20 nin altina dusmus

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende 10 tane var bende aldım

Çevrimdışı Göktürk

« Yanıtla #30 : Şubat 08, 2021, 00:57:29 »
O tarafa gelirsem uğramaya çalışırım.
Bizde de var. Dikmez olaydık 500 kök kadar vardır. Yapacakmış gibi telli terbiye vs...atsan atılmaz satsan satılmaz.
Bakamıyoruz dağ oluyor.

Yalnız değilmişim.Ali Saraç ve Yakup Dinçbayram'ın da yardımıyla , emprenye ahşap direkli,telli terbiyeli en modern bağlardan birini kurdum.İki yıldır başım 'Drosophila suzukii'ile belada.Bu sene bol paylaşım yapayım bağdan,bir işe yarasın.

Çevrimdışı Ersenacar22

« Yanıtla #31 : Şubat 08, 2021, 01:04:42 »
Yalnız değilmişim.Ali Saraç ve Yakup Dinçbayram'ın da yardımıyla , emprenye ahşap direkli,telli terbiyeli en modern bağlardan birini kurdum.İki yıldır başım 'Drosophila suzukii'ile belada.Bu sene bol paylaşım yapayım bağdan,bir işe yarasın.
Abim, bu sineklere etkili ilaç ta yokmuş diye duymuştum. İlaç vs araştırdın mı hiç?

Çevrimdışı Murat1919

« Yanıtla #32 : Şubat 08, 2021, 16:55:17 »
Üzüm suyu deyince Çorumun meşhur boğma rakısı gelir akla biz erenler ona aslan sütü deriz

Çevrimdışı Göktürk

« Yanıtla #33 : Şubat 09, 2021, 02:48:41 »
Abim, bu sineklere etkili ilaç ta yokmuş diye duymuştum. İlaç vs araştırdın mı hiç?

Var.Spinosad etken maddeli.Onu attım.Sipermethrin attım.Sistemik ilaçlar ama yaprak çok olunca etki yeterli olmadı.Bu yıl yeşil aksamı bayağı kelleyecem.

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz[/url][/img]

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #34 : Şubat 09, 2021, 07:27:46 »
Ah şu Manisa'lılar... :)
Beni bu işe bulaştıran bir Manisa'lı. :)
Geçmiş olsun.
Bizde böyle bir problem yok. Şimdilik.

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #35 : Şubat 09, 2021, 18:53:45 »
Yardimci olalim tekrar sana Cemal abi. Yolun dusuyor mu bu tarafa?
Sikintini fotograflar ile destekleyip anlatabilir misin?