toprakbilgi.com

Gönderen Konu: 2018 yilinin ekonomik degerlendirilmesi 2019 icin secenekler  (Okunma sayısı 1425 defa)

Çevrimdışı ydincbayram

Ynt: 2018 yilinin ekonomik degerlendirilmesi 2019 icin secenekler
« Yanıtla #50 : Eylül 10, 2018, 11:22:12 »
1- yazımın hiç bir yerinde ırkçılık yok.
2- ırkçı değilim.
3- bence tedavisi olmayan tek hastalık cahilliktir.
4- tek niyetim, düşüncem ve amacım bu topraklardaki 1000 yıllık Türk egemenliğini-hakimiyetini-hegomanyasını devam ettirmek ve bunu hiç bir unsurla paylaşmamak-bölüşmemek-üleşmemektir. tüm yazılarım da buna matuftur. Eğer sen  diyorsan ki, "ben Türk hakimiyetini kabul ediyorum, Türk egemenliğine isyan etmiyorum, baş kaldırmıyorum" o zaman hiç bir sorunumuz yok. Ortak devletten söz etmek, önünde sonunda bölünmeyi getirir. her şeyde olduğu gibi ortak devletteki ortaklar da zamanı geldiğinde payımı alıp çekilirim diyebilirler. ortak devlette, ortak egemenlikte bölünme sadece bir zaman ve konjönktür meselesi olur. eğer bu devletin birliğini ve devamını istiyorsan, egemenlikten pay almak, anayasaya adını yazdırmak, ortak devlet vb. şeyleri istemez ve kullanmazsın.

+Ayrıca, Türkçülüğün bu topraklardaki 1000 yıllık Türk hakimiyetini devam ettirmek ve bunun için her şeyi yapmak olarak anlıyorum. bu sebeple herhangi bir sakıncasını görmüyorum.

+kürdçülüğü ise, Türk egemenliğine-hakimiyetine-hükümranlığına başkaldırmak, isyan etmek olarak anlıyorum ve böyle ifade ediyorum. her kürd, kürdçü olmayabilir neticede. ayrıca eline silah alıp dağa çıkanın yaptığı bölücülükle, eline kalem alıp yazı yazanın yaptığı bölücülük arasında da bir fark görmüyorum.

+ümmetçiliğin ise, tam bir saçmalık olduğunu düşünüyorum. çünkü; ümmet demek hangi peygamberin şeriatına tabi olduğunu gösteren bir ifadedir. aynı anda birden fazla peygamber varsa, o zaman ümmetin bir anlamı olur. örneğin, Hz. Yakub ile Hz. Yusuf aynı anda peygamberdi ve yolda karşılaşan 2 tüccar bir biriyle konuşsa ve birbirlerine sorsalar hangi ümmettensin diye, birisi yakub ümmetiyim der diğeri yusuf ümmetiyim der. veya cennette karşılaşsalar birisi nuh ümmetiyim der birisi adem ümmetiyim der. ama 1400 yıldır tek peygamberin şeriatı geçerliği olduğuna göre, tek ümmet vardır. bir karşıtı olmadığı için de ümmetçilik karşılığını bulamaz ve saçmalıktır. bu gün bu kelimenin çok köpürtülmesinin asıl sebebi, milletleri yok etme projesi olmasıdır. yoksa müslümanım demek aynı zamanda muhammed ümmetiyim demektir zaten 1400 yıldır böyle..
Dostum bu konu siyasetciler tarafindan o kadar cok suistimal edildi ki, haliyle toplumda bir hassasiyet olustu. Ben sahsen dost olarak gordugum hic kimseyi siniflamamaya calisiyorum ve buradaki herkes ayni amac icin bir araya gelmis dostlarimdir ve bundan dolayi cok memnunum. Karsi taraf kendini siniflamadigi surece farkliligi ortaya cikarmaya gerek yok. Sizden yazilarinizdan goruslerinizden memnunuz. Birlikte yolumuzu kolaylastirmaya devam edelim.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 220
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : Eylül 10, 2018, 16:06:34 »
Sn Saraç inanın birkaç kere daha okudum. Hem de gözümle okudum başka yerle okumayı da bilmem. Yazdığımda hata neredeydi acaba diye yoksa yonca masrafsiz ve risksiz mi diye düşündün. Ogrenmak için soruyorum bir de risk ve masraf yokmuş diye girenler olur diye düşündüm, vaktiniz varsa aciklarsaniz memnun olurum. 
Masraf yok yazmadım , ilk tesisten sonra ciddi masrafı yok .. nedir bu ciddi masraf yeri tekrar işleme , gübre ,tohum, mazot .. risklerine gelince yağmur yedirme birde emici böcekle düzgün mücadele yap başka don olmuş dolu olmuş önemli değil .. dolu yağsın gir biç arkasından .. senin söylediğin biçme sulama falan onları masraf ama ne kadar .. ben 200 dekar yoncayı 1 ton mazotla çeviriyordum balyalama dahil .. şuanda 4 ton yakıyorum 2 mahsülde .. sulama aynı gibi .. birde ben kıyı ege için bahsediyorum .. belki kuzeyde güneyde doğuda farklıdır bu iş .. genel anlamamak lazım ..

Çevrimdışı YAVUZ_13

« Yanıtla #52 : Eylül 12, 2018, 13:21:02 »
Bu sene artan mazot gübre tohum ilaç vs fiyatlarından dolayı Mısıra güle güle ayçiçegi ve soyafasulyesine hoşgeldin senesi bizim buralarda
Yok eger mısır ton fiyatı 1500-1600 lira olursa durum değişebilir
Yoksa mısır batıl olacak

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #53 : Eylül 14, 2018, 15:24:13 »
***UYARI***
Konunun amacı dışındaki iletiler yönetim kararı ile silinmiştir aksi halde konu amacından saparak siyasi bir konu haline gelecektir.
Geçmiş mesajlardaki etnik unsur mesajlarınızı da lütfen düzeltiniz yönetim kararı ile onları da silmek zorunda kalabiliriz.
Burada siyaset de konuşulabilir lakin konunun amacı dışında ve herkesin içini döküp propaganda yapmaya kalkarsa takdir edersiniz ki forum kirliliği yüzünden konu ile alakalı mesajlarda arada kaynar gider.
Eğer siyaset yapmak istiyorsanız bunun içinde bir konu açabilirsiniz ama 2019 için seçeneklerin konuşulduğu bir konuda değil.
Anlayışınız için teşekkir ederiz.
toprakbilgi.com yönetimi

Çevrimdışı Göktürk

« Yanıtla #54 : Eylül 14, 2018, 20:27:26 »
Bu sene artan mazot gübre tohum ilaç vs fiyatlarından dolayı Mısıra güle güle ayçiçegi ve soyafasulyesine hoşgeldin senesi bizim buralarda
Yok eger mısır ton fiyatı 1500-1600 lira olursa durum değişebilir
Yoksa mısır batıl olacak

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maliyete tarla kirasını mı ekliyorsunuz? Eklemezseniz tonaj (verim) sağlamak şartıyla 1200 TL/ton fena değil mi? Bildiğim kadarıyla verimli topraklarınızda dekara 1500 kg mısır alıyorsunuz.