toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Traktör için tablet tutucu  (Okunma sayısı 509 defa)

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 292
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
Traktör için tablet tutucu
« : Mart 04, 2019, 22:12:37 »
bu yıl balya makinasına kamera bağlamak istiyorum .. ama kablo çekmek istemediğimden tableti ekran olarak kullanma fikri doğdu  , böylelikle başka işlerde tablet yada ekran boşuna kabin içinde yer işgal etmemiş olucak .. bunun için bi tablet tutucu aldım .. netflixten film dizi indirip iş yaparken seyrededebiliyorum .. ip speeddome kamerada bağlıycam onun içinde şu xiaomi yi dome kamera kullanıcam bu ip speeddome kameralara wifi üzerinden bağlanabiliyorsunuz dolayısıyla sadece elektrik vermek yeticek,o elektriğide balya makinasının ışıklarından alıcam .. yapmak isteyenlere fikir olması dileğiyle aldığım tablet tutucu oldukça sağlam hoplama zıplamalarda çıkıcak cinsten değil ..

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Çevrimdışı Vatansever

Ynt: Traktör için tablet tutucu
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2019, 22:47:59 »
Üstad selamlar,

Tabletin vibrasyondan etkilenme durumu sıkıntı olurmu acaba? Çalışmakta olduğum bir sistemi, ekim makinesi üzerinde bırakmayı düşünüyorum, kontrolörün yanına bir modem koyarak kullanıcıya telefonundan veya tabeletinden bağlanma imkanı vereceğim ancak modemin ve kontrol cihazının vibrasyon tepkisinin ne olacağını kestiremiyorum.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2019, 22:56:06 »
Üstad selamlar,

Tabletin vibrasyondan etkilenme durumu sıkıntı olurmu acaba? Çalışmakta olduğum bir sistemi, ekim makinesi üzerinde bırakmayı düşünüyorum, kontrolörün yanına bir modem koyarak kullanıcıya telefonundan veya tabeletinden bağlanma imkanı vereceğim ancak modemin ve kontrol cihazının vibrasyon tepkisinin ne olacağını kestiremiyorum.

O vibrasyon yaptığın işe , tarlanın engebe durumuna ve yaptığın işin hızına göre değişir.ben balya makinasında yolda giderken arkamı görmek için kullanıcam , arazide balya yaparkende film dizi izliyxem . Misal ot biçerken seyredemem hem yapılan işin inceliği hemde hızlı gittiğim için.geçen çift sürerken izledim vibrasyon mibrasyon dinlemesi gayet sıkıntısız izledim .

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #3 : Mart 04, 2019, 23:20:08 »
Normal tablet turuncudan farkı ne
Bana gayet normal tablet tutucu gibi geldi :)
birde benden sana tavsiye kullanmadığın zaman ya sök yada gölgede kalsın traktör yoksa plastik bayatlayıp hiç beklemediğin anda yere düşüveriyor bi yerinden kırılarak

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mart 04, 2019, 23:31:10 »
Normal tablet turuncudan farkı ne
Bana gayet normal tablet tutucu gibi geldi :)
birde benden sana tavsiye kullanmadığın zaman ya sök yada gölgede kalsın traktör yoksa plastik bayatlayıp hiç beklemediğin anda yere düşüveriyor bi yerinden kırılarak
normal tablet ttucular herhangi bi vibrasypn görmediği için sabit oluyor , traktörde bundan başka kullanamazsın .. eğer esnemezse bi darbede tablet yerinden fırlayıp gidiyor ..

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #5 : Mart 04, 2019, 23:44:06 »
normal tablet ttucular herhangi bi vibrasypn görmediği için sabit oluyor , traktörde bundan başka kullanamazsın .. eğer esnemezse bi darbede tablet yerinden fırlayıp gidiyor ..
Araçlarda telefon tutucular da böyle ben 2 tane kırdım
Sen yine dikkat et

Çevrimdışı sebazios

Traktör için tablet tutucu
« Yanıtla #6 : Mart 05, 2019, 00:37:05 »
bu yıl balya makinasına kamera bağlamak istiyorum .. ama kablo çekmek istemediğimden tableti ekran olarak kullanma fikri doğdu  , böylelikle başka işlerde tablet yada ekran boşuna kabin içinde yer işgal etmemiş olucak .. bunun için bi tablet tutucu aldım .. netflixten film dizi indirip iş yaparken seyrededebiliyorum .. ip speeddome kamerada bağlıycam onun içinde şu xiaomi yi dome kamera kullanıcam bu ip speeddome kameralara wifi üzerinden bağlanabiliyorsunuz dolayısıyla sadece elektrik vermek yeticek,o elektriğide balya makinasının ışıklarından alıcam .. yapmak isteyenlere fikir olması dileğiyle aldığım tablet tutucu oldukça sağlam hoplama zıplamalarda çıkıcak cinsten değil ..

Ali’m kolay gelsin.

Traktörde çok çeşitli şekilde tablet kullanmış, 2-3 tane bu uğurda tablet parçalamış, üstüne bu tip ekranların profesyonel bağlantı biçimleri üzerine kafa patlatmış biri olarak söyleyebilirim ki, almış olduğun tutucunun işini “görmeme” ihtimali oldukça yüksek.

Aslında direkt iş görmez diyecektim ancak senin kocaoğlanın konfor ve kabin süspansiyonunu çok meth ediyorlar. O yüzden temkinli yaklaştım.

Neyse. İşin özü sana şöyle bi şey lazım:

Şaka bir yana kullanacağın tutucunun öncelikle esnek olmaması gerekiyor. Rijit olacak yani. Bu kural o kadar önemli ki, ne kadar kaliteli olursa olsun esnediği için (3 noktalı dahi olsa) vantuzlu bağlantı dahi sarsıntıya dayanamayarak kafayı büküyor ya da düşüyor, sonuç olarak bir iş görmüyor.

Bağladıktan sonra tablet, aynı traktörün bir parçası gibi, tümleşik bir gösterge gibi sabit olmalı ve hareket etmemeli. Bu nedenle tableti de çok ama çok iyi tutmalı.

Son nokta da monte edebileceği alan sınırlı olduğu için 360 derece dönebilen ve o konumda tablet bağlamaya tek müsait yer olan kapı tutamağına tutunabilecek yapıda olması gerekli.

Bu konuda da en başarılı ürünler, motorsiklet gidonuna bağlanan telefon ve gps tutucular. Yüksek sarsıntı ve rüzgara dayanan bu ürünler tam bu iş için tasarlanmış aparatlar. Örnek:

Bir de bakarken gözüme şöyle bir ürün ilişmişti. Bu da iş yapar gibi duruyor:

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mart 05, 2019, 07:39:50 »
sen bana olacak olandan bi tane al :) bunla çift sürdüm bişey olmadı ama böylede söyleyince içime kurt düştü.

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #8 : Mart 05, 2019, 17:31:39 »
Ben de kullandım bu hareketli olanlardan ama vakum bir süre sonra tutmadı.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Mart 05, 2019, 18:06:06 »
Ben de kullandım bu hareketli olanlardan ama vakum bir süre sonra tutmadı.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vakum tutmuyor bu mengeneli , bugun yolda engebeli arazide hızlı şekilde denedim testi geçti.bi sıkıntı çıkmaz artık eminim ..

Çevrimdışı omeryucel

« Yanıtla #10 : Mart 06, 2019, 10:12:50 »
Motorun iç dikiz aynasının yanına veya direk onu söküp yerine monte edeceğim, çoklu geri görüş kamerası bağlayıp ekrandan hepsini aynı anda görebileceğim bir sistem kurmak istiyorum.

İnternete bağlanıp film dizinin yanı sıra güvenlik sistemlerinde olduğu gibi dışardan ağa bağlanıp izleme imkanı olabilir mi?

Özetle çoklu kamera baglayabilecegim bir tablet ve kablolama tavsiyenize ihtiyacım var.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Mart 06, 2019, 10:46:30 »
Kaç kamera kullanıcaksın?bi kaçtane kullanıcak ? Çoklu dediğin ?hepsi yapılabilir istersen istanbuldan yapılan işi traktör üstünden izliyebilirsin .. olmıcam şey yok hepsi senin neye ihtiyac duyduğun ..

Çevrimdışı omeryucel

« Yanıtla #12 : Mart 06, 2019, 17:12:39 »
Reis şimdilik 3 tane. İnternet bağlantısı hotspot üzerinden yapılacak.

Sonradan ekleme yapılabilecek şekilde oluşturmak lazım altyapıyı.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Mart 06, 2019, 18:05:37 »
3 tane kablosuz wifi kamera alıcaksı  , bi tabr router .. o routeri internete bağlıcaksın , tablettende izliceksin , uzaktanda .. bu kadar basit .. yada kayıt cihazı koyacan kablolu kamera kullanıcan .. o kadar kablo hoş olmaz bence ama oda bi alternatif ..
https://m-tr.gearbest.com/surveillance-camera-system/pp_823421.html?wid=1433363&currency=TRY&vip=15281062&gclid=EAIaIQobChMIgfaK6eft4AIVzUMYCh0u_w-nEAQYFSABEgII4vD_BwE

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #14 : Mart 07, 2019, 00:01:23 »
Beyler bu sistemleri kurarken telefondan internet paylaşmanın ücretli olduğunu hesaba katıyor musunuz. Çok bir para değil belki ama şoför sayısı arttıkça sistemi kullanmak isteyen herkes bu parayı ödemek zorunda kalacak

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : Mart 07, 2019, 08:20:29 »
Beyler bu sistemleri kurarken telefondan internet paylaşmanın ücretli olduğunu hesaba katıyor musunuz. Çok bir para değil belki ama şoför sayısı arttıkça sistemi kullanmak isteyen herkes bu parayı ödemek zorunda kalacak
Herhalde herşeyin bi bedeli var ..

Çevrimdışı omeryucel

« Yanıtla #16 : Mart 07, 2019, 10:49:35 »
Operatörler geri adım attı. İnternet paylaşmak ücretsiz. Ama sistemin harcadığı kotayı takip etmek lazım paket aşımına düşebilir.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : Mart 07, 2019, 14:54:12 »
Operatörler geri adım attı. İnternet paylaşmak ücretsiz. Ama sistemin harcadığı kotayı takip etmek lazım paket aşımına düşebilir.
Kotalı internetle olmaz o iş .. sınırsız olacak ..