toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Mf 5455 Geç çalışma problemi  (Okunma sayısı 908 defa)

Çevrimdışı Demir

Ynt: Mf 5455 Geç çalışma problemi
« Yanıtla #25 : Mart 07, 2019, 19:57:42 »
Bu problemin çözümü mazot otomatigi ile depo arasındaki hortuma çekvalf koymaktır.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cmylmzzzz

« Yanıtla #26 : Mart 07, 2019, 22:01:31 »
Bugün sıcakken stop edip tekrar çalıştırmayı deneyince de çok geç çalıştı. Türkiye'deki bir çok yetkili servis ustasını aradım büyük çoğunluk enjektör değişecek diyor. Işçilik dahil 9000 tl cik sıkışmış  10 15 gün sonra servise bırakacağım ne değişecekse değişsin zoruma gidiyor bu durum.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 292
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Mart 07, 2019, 22:08:32 »
Bugün sıcakken stop edip tekrar çalıştırmayı deneyince de çok geç çalıştı. Türkiye'deki bir çok yetkili servis ustasını aradım büyük çoğunluk enjektör değişecek diyor. Işçilik dahil 9000 tl cik sıkışmış  10 15 gün sonra servise bırakacağım ne değişecekse değişsin zoruma gidiyor bu durum.
Sıcakkende yapıyorsa o zaman iş değişti .. ben sana olanları özetliyim .. balata spreyiyle çalıştırmakta  pompa yada enjektörleri aşındırdın .. oysa çok 50 tllik sorunu vardı başta muhtemelen .. yazık olmuş .. inşallah daha ucuza hallederler .. belkide tamiratla hallolur ..

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #28 : Mart 07, 2019, 22:23:41 »
Enjektörler değiştikten sonra tekrar ilk çalıştırmada mazot çekmesinde problem olur mu acaba?

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : Mart 07, 2019, 22:27:01 »
Enjektörler değiştikten sonra tekrar ilk çalıştırmada mazot çekmesinde problem olur mu acaba?
Eğer anlattığı gibiyse bence olucak . Depo temizlenmeden önce böyle bi dert yoktuysa hemen akabinde başladıysa .. ve bu süreçte hep balataspreyi yardımıyla çalıştıysa yinede mazot çekme prpblemi devam edecek .. yanlız değişmesine gerek olduğunu düşünmüyorum , bence tamiratı yapılabilir yarı yarıya ucuza mal olur ..

Çevrimdışı omeryucel

« Yanıtla #30 : Mart 07, 2019, 22:27:17 »
Geçmiş olsun. Kara düzen olsaydı pompa eleman kesti denirdi. Şimdi common rail motor olunca enjektörler gitmiş.
Çok büyük ihtimalle ali beyin dediği gibi sprey ile çalıştırmanız yüzünden enjektörleri yemişsiniz. Kötü mazotu bile seçen bu enjektörlü motorda sprey ile çalıştırmak büyük cesaret.

Çevrimdışı valmet

« Yanıtla #31 : Mart 07, 2019, 22:32:04 »
An itibariyle korkmaya başlıyorum. :o

Çevrimdışı cmylmzzzz

« Yanıtla #32 : Mart 07, 2019, 22:33:21 »
Balata spreyi 3 veya 4 sabah kullandım sebep o değil bence. Artık mazota mi var bişey bidonlarda mı bilemiyorum. Hayırlısı artık değiştireceğiz enjektörü. Düzeni tamamen kaçarsa traktör gider yazın hiç istemesem de. Karamsar olmayalım neyse sonucu ustaya gidince yine yazarım

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : Mart 07, 2019, 22:41:15 »
Balata spreyi 3 veya 4 sabah kullandım sebep o değil bence. Artık mazota mi var bişey bidonlarda mı bilemiyorum. Hayırlısı artık değiştireceğiz enjektörü. Düzeni tamamen kaçarsa traktör gider yazın hiç istemesem de. Karamsar olmayalım neyse sonucu ustaya gidince yine yazarım
sen olayı bi en baştan anlat helede .. ne olduda depoyu temizlettiniz , daha öncesinde bi şikayetiniz varmıydı ? filtreler değiştiğinde su çokmuydu filtrelerde ?

Çevrimdışı cmylmzzzz

« Yanıtla #34 : Mart 07, 2019, 22:50:35 »
Abi şöyle anlatayım
Bidonun birinin dibinde pislik varmış az bişey alacakaranlıkta göremedim depoya gidiverdi çer çöp tarzı. Araziye gittim gaz kesiyordu motor devirden düşme vardı pislikten olduğunu düşündüm boruları da dahil olmak üzere filtreye kadar olan bölüm sökülüp temizlendi. Istisnasiz her filtre de değişti. Sonrasında yine 2 3 gün sorunsuz çalıştı motor. Kiraladığım köydeki arazide çalışırken dışarıda kaldı motor 10 gün kadar üstüne de 10 cm kadar kar yağdı.10 günün sonunda bastım çalışmadı ilk spreyi yedi çalıştı. Sonrası da anlattığım gibi işte sabahları ya çok uzun marşta ya da spreyle çalıştı. Sprey işi sebep değil ama problem can yakıcı oldu. Pompa da değişirse eğer 16 17 liralardan söz ediliyor. Mercimek ekimi yaptığım 8c8n gidemiyorum 10 güne bırakacağım. Havalar sıcak olunca normal marala zor da olsa çalışıyor ama ayaz gecelerim sonunda çalışmıyor kapalı garajda da olsa

Çevrimdışı cmylmzzzz

« Yanıtla #35 : Mart 07, 2019, 22:50:54 »
Su  hiç yok bu arada

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : Mart 07, 2019, 22:53:20 »
En kötü 4-5 e tamir olur iyi bi pompcıda inşallah .. değişirse 20 ye yaklaşır .. ama çer çöp pislik filtreden geçipte enjektöre nasıl ulaşıyor aklım almıyo ..

Çevrimdışı cmylmzzzz

« Yanıtla #37 : Mart 07, 2019, 22:57:13 »
Geçmemiş abi zaten ilk filtreyi tıkamış kalmış

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Mart 07, 2019, 23:02:26 »
Geçmemiş abi zaten ilk filtreyi tıkamış kalmış
o zaman enjektör neden değişiyor?

Çevrimdışı cmylmzzzz

« Yanıtla #39 : Mart 07, 2019, 23:09:08 »
Abi işte bu olaydan sonra problem kronik hale geldi artık sıcakken de çalışmaz oldu toz toprak mı gitti veya uzun sureden beri yıpranmıştı bu mu tetikledi aklım almıyor. Tek bildiğim esaslı bir sorun var. Enjektör tamir edilemiyormus bi aklım da havalar ısınınca sat tr6 nu al diyor. Aslında tam bi duygu karmasasındayım  :( 

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : Mart 07, 2019, 23:11:22 »
Abi işte bu olaydan sonra problem kronik hale geldi artık sıcakken de çalışmaz oldu toz toprak mı gitti veya uzun sureden beri yıpranmıştı bu mu tetikledi aklım almıyor. Tek bildiğim esaslı bir sorun var. Enjektör tamir edilemiyormus bi aklım da havalar ısınınca sat tr6 nu al diyor. Aslında tam bi duygu karmasasındayım  :( 
kim diyor tamir edilemiyor diye saçmalamasın :))

Çevrimiçi sadesoda

« Yanıtla #41 : Mart 08, 2019, 03:32:01 »
Perkinslerde kontağı açınca mazotu depodan basan sistem oluyor. Erkunt karda falan var ama MF koymamış olabilir. Eğer yoksa bu yapılabilir. Böyle bir problemden dolayı rektefiye falan demek bence doğru değil. Traktör sadece sabah çalışırken geç alıyor. Gün içinde problem yapmıyor. Binlerce lira verilen traktöre sahip çıkan olur herhalde.

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Agzin bal yesin. Bizim 99 nissan da sabahlari insan kanser edercesine calismiyordu.  Baktık bizim mccormick (Perkins dir o da) de böyle bir sistem var taktik. Kontagi açıp 10 sn bekleyince kibrit gibi almaya basladi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi