toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Sıfır faizli kredi müjdesi  (Okunma sayısı 919 defa)

Çevrimdışı FatihEFE

Sıfır faizli kredi müjdesi
« : Ocak 24, 2017, 22:42:24 »
Çiftçilere Faizsiz Kredi müjdesi 2017 yılında tüm çiftçilerimizi maddi sıkıntılarından kurtaracak.. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklanan, çiftçilerimize verilecek 30.000 TL Hibe Kredi ve 2 Yıl Ödemesiz 100.000 TL Faizsiz Kredi müjdesi tüm çiftçilerimiz tarafından bayram havasında karşılandı.. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan tüm çiftçilerimizin kredi kullanabileceği bu kredi fırsatı çiftçilerimiz için önemli bir dönüm noktası olacak…

.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; “30 bin lira hibeyi kendi öz sermayesi olarak kabul edelim, bunun üzerine Ziraat Bankasından 90.000-100.000′ TL. de Sıfır Faizli Kredi verelim.’ İnşallah bunu yapacağız. ‘Hadi gelin köyümüze geri dönelim’ diyoruz. Başka çaremiz yok. Çünkü hepimiz köyü terk ettik, üretimi terk ettik. Yolları açmadan, cazibeyi oluşturmadan insanları köye götürmek mümkün mü? Altyapıyı oluşturmamız lazım. İnşallah 130 bin lira ile sürü sahibi olacaklar” dedi.

.

Çiftçilerimize Özel Krediler Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak.. İlk kez tarıma ya da hayvancılığa başlayanlar için 30 bin TL Hibe Kredi yani Geri Ödemesiz Kredi kullanabilecekler. Diğer tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz ise 100.000 TL Faizsiz Kredi kullanabilecekler. Kredi programı kapsamında koyun, keçi, sığır, manda, inek yetiştiren et ve süt üreticileri yararlanabiliyor. Ayrıca tüm tarım üretimi yapan, meyve, sebze üreticileri, tahıl ve diğer tüm bitkisel ürünlerin üreticileri bu program ile Faizsiz Kredi kullanabilecekler.

.

Köye dönüşü desteklemek ve tarım ve hayvancılığı geliştirmek için Ziraat Bankası aracılığı ile kullandırılacak 30.000 TL Hibe Kredi ve ilk 2 yıl geri ödemesiz, sonrasında her yıl 5 bin TL ya da 10 bin TL ödemeli 100.000 TL Faizsiz Kredi hakkında detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilir ya da tüm Çiftçi Kredileri hakkında merak ettiklerinizi site editörlerimize sorabilirsiniz.

Gelen Aramalar: Çiftçi kredi 2 yıl odemsiz,çiftçi kredisi faiz oranları 2017,çiftçilere 100 bin lira Kredi,FARUK ÇELİK SIFIR FAİZLİ 100 BİN TL,genç çiftçiye 30 bin puanlama nasılyapılıyo,iki yıl ödemesiz araç

Çevrimdışı DeHLiZ

Ynt: Sıfır faizli kredi müjdesi
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2017, 23:04:54 »
Ev kredisi oranları azalınca, ev fiyatları tavan yapmıştı. Geçmiş olsun herkese :)

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2017, 23:29:58 »
Ev kredisi oranları azalınca, ev fiyatları tavan yapmıştı. Geçmiş olsun herkese :)

valla en fazla mevcut işletme sınırlarını korusak bize yeter şuan dr. haa bide ufak tefek bi parsel alabilirsek ne mutlu bize.

Çevrimdışı YAVUZ_13

« Yanıtla #3 : Ocak 24, 2017, 23:32:20 »
fatih yazıyı okudum da hiçbir şey anlamadım yazıda bir anlam ve anlatım bütünlügü yok gibi  :D

olayın özeti ne
her çifçiye 100 bin kredimi verecekler yani  :D

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #4 : Ocak 24, 2017, 23:36:33 »
fatih yazıyı okudum da hiçbir şey anlamadım yazıda bir anlam ve anlatım bütünlügü yok gibi  :D

olayın özeti ne
her çifçiye 100 bin kredimi verecekler yani  :D

http://www.banka-kredileri.com/ciftcilere-2-yil-odemesiz-100-bin-tl-faizsiz-kredi-mujdesi/

valla ben yazmadım ağam ama köye dönüş yapana mı verecekelr herkese mi verecekler anlamadım. ziraat bankalarından bilgi alabilirsiniz demişler bi gidip sormak lazım şartları

Çevrimdışı cem ispir

« Yanıtla #5 : Ocak 25, 2017, 01:28:17 »
click-bait tabir edilen, eski yada yalan bilgi ile ortaya karisik yapilip gelen tiklamalar ile reklamdan para kazanmaya calisan sayfa ornegi, orjinal haber surada:

http://www.dunya.com/sektorler/tarim/genc-ciftcilere-ikinci-mujde-haberi-313592

buda nisan 2016'da gecen seneki furya olan 30 bin hibe faslinin ustune yapilmis bir aciklama...

bu aralar para tarlasi ve benzeri isimlerde cikmaya baslayan oyunlar var bir de...

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #6 : Ocak 25, 2017, 02:33:40 »
click-bait tabir edilen, eski yada yalan bilgi ile ortaya karisik yapilip gelen tiklamalar ile reklamdan para kazanmaya calisan sayfa ornegi, orjinal haber surada:

http://www.dunya.com/sektorler/tarim/genc-ciftcilere-ikinci-mujde-haberi-313592

buda nisan 2016'da gecen seneki furya olan 30 bin hibe faslinin ustune yapilmis bir aciklama...

bu aralar para tarlasi ve benzeri isimlerde cikmaya baslayan oyunlar var bir de...

Sağolasın cem. bende nereden çıktı bu hibeli kredi diyordum ki henüz çalışma aşamasında.
Çalışmalar bitene kadar da gümrük duvarı olayı netleşir sanırım.

Yanlız yine köy dışarısında olup çiftçilik yapmayan insanları köylere yönlendirecek bir projeyse bu verdikleri rakamlar çok bişey ifade etmiyor.

Geçen İzmir fuarında yaptığım pazar araştırmasına göre giriş seviyesi bir traktör ve ekipmanlarını sıfırdan alıp bahçecilik yapmaya kalkan birisi için 100 bin hiç yeterli değil. Bu şekilde ekipmansız ve işçiliğe dayalı bir tarım ise yıpratır adamı

Çevrimiçi ydincbayram

« Yanıtla #7 : Ocak 25, 2017, 15:42:08 »
Su an kredi islemlerinde cok ilginc bir tablo var. Ihtiyaci olan ve gayrimenkul karsiligi olan kimselere kredi cikmayabiliyor cesitli nedenlerden dolayi. Buna karsin bankalar kredi ihtiyaci olmayan bir takim zumreye kredi vermek icin cirpiniyor. Bankalarda para cok ama verebilecekleri saglam musteri sayisi cok az anladigim kadari ile.

Çevrimdışı barbarian

« Yanıtla #8 : Ocak 25, 2017, 16:32:32 »
Su an kredi islemlerinde cok ilginc bir tablo var. Ihtiyaci olan ve gayrimenkul karsiligi olan kimselere kredi cikmayabiliyor cesitli nedenlerden dolayi. Buna karsin bankalar kredi ihtiyaci olmayan bir takim zumreye kredi vermek icin cirpiniyor. Bankalarda para cok ama verebilecekleri saglam musteri sayisi cok az anladigim kadari ile.
haklısın, sürekli sicil affı çıkarmaları da bu sebeple zaten.  işini bilen de ortalık durulmadan yeni yatırıma soğuk bakıyor. zaten tam kapasite çalışan varmı ki yeni yatırım yapsın.
ayrıca bir yandan tarımsal nüfus çok fazla, azalması gerekir derken ve buna uygun olarak tüm tarım politikası düzenlenmişken, köyden kopmuş şehirli gençleri sosyal hayatın çoktan bittiği köylere nasıl çekersin. bu tip söylemler tükenmiş, sınırdaki insanları "boş" umutla sakinleştirme çabası gibi. az miktarda da olsa verilen bu ucuz! krediler hibeler ise sadece çiftçiye mal satan tedarikçi firmaları rahatlatma amaçlı. planlı olmayan yatırımlar çiftçinin ürünlerdeki arz talep dengesini de bozuyor. sonrası da iflas eden genç çiftçi, işi bozulan, hepten küsen yerleşik çiftçi...

Çevrimdışı sebazios

Sıfır faizli kredi müjdesi
« Yanıtla #9 : Ocak 25, 2017, 20:42:26 »
Bu işin yegane çözümü "sektörü karlı hale getirmek". Sektörde çalışan insanlar, asgari ölçüde yaşanabilir bir hayat sürseler, zaten bırakmayacaklar sektörü.

Ama bu anlayış için çözüm değil, günü atlatmak önemli. Sırf "şu kadar yeni istihdam yarattık" demek için rüşvetle hayat kararmak bu kadar sıradan bir politika bu anlayışta.

İşte bu ötelemeler üst üste birikip bir patlıyor. Dolar direkt Rabia.

Çevrimdışı jamiryo

« Yanıtla #10 : Ocak 25, 2017, 21:24:00 »
kuzenimle konustum onlara bole bişey gelmemiş.ziraat bankasnda çalısıyor.benim düşüncem referandum öncesi spekülasyonlardan ibaret.olursa tadından yenmez ama para kazanmadan kimse kimseye para wermez.sartları cok sert olur verseler bile.

Çevrimdışı ELPRESACANARİO

« Yanıtla #11 : Ocak 26, 2017, 01:18:39 »
Hibe neyse de kredinin her türlüsü sakat. Ben bulaşmak istemiyorum. Allah borcu olana da kolaylık versin. Bana 2 tane yerli kara veya boz sığırı da verseler olur. Fazlasında gözüm yok :D.