toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Ve Kabus Biter...  (Okunma sayısı 979 defa)

Çevrimdışı sebazios

Ve Kabus Biter...
« : Mayıs 19, 2018, 04:56:17 »
Nihayet Arkadaşlar,

19.04.2018, yani kabaca bir ay önce sessiz sedasız alınan bir karar ile, ÇİFTÇİ MALLARINI KORUMA BAŞKANLIĞI’na üyelik, çiftçinin isteğine bağlı hale getirildi.

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Daha önce “1000 dekar üstü kayıtlı araziye sahip çiftçi ya da çiftçiler, işletme bünyesinde korucu istihdam etme şartı ile kurum üyeliğinden çıkmak için başvurabiliyorlardı. Bu şartları sağlamak da tahmin edileceği üzere oldukça güç olduğundan standart çiftçiler için üyelik zorunluluk olmaya devam ediyordu.

Temel insan hak ve özgürlüklere aykırı olan ve kabaca 70 yıldır devam eden bu saçma durum, 19/04/2018 tarihinde kabul edilen 7139 sayılı torba kanunun 1. Maddesi ile son buldu. Yapılan değişiklik, 4081 Sayılı ÇİFTÇİ MALLARININ KORUMASI HAKKINDA KANUN’un 34. Maddesi’e işlenerek kesin hale getirildi:

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Bu sayede (eğer varsa işini hakkı ile yapanları tenzih ediyorum) çiftçinin kanını sülük gibi azar azar, ancak onlarca yıldır emen bu asalak kurumdan kurtulmuş olduk. Habere ne kadar sevindiğimi, nasıl mutlu olduğumu anlatamam.

Tüm çiftçi kardeşemlerime / arkadaşlarıma / büyüklerime hayırlı olsun.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 263
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ve Kabus Biter...
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2018, 16:03:18 »
bizede çiftçi malları koruma mesaj attı çıkabilirsiniz diye .. çıkmak için gidenlere yokuş yapıyorlarmış , tehdit ediyorlarmış yok korumadan çıkanların arazileri çobanlar tarafından hedef alınacakmış vs vs :) koyun mu kaldı anasını satim neyle tehdit ediyorlar ..

Çevrimdışı FatihEFE

Ynt: Ve Kabus Biter...
« Yanıtla #2 : Mayıs 20, 2018, 02:29:10 »
Ben böyle bir kurumun varlığından bile haberdar değilim. Ücret mi ödüyorduk biz bu kuruma