toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Tanelik Mısırda Marka / Verim Karşılaştırmaları  (Okunma sayısı 6763 defa)

Çevrimdışı Unsal

Ynt: Tanelik Mısırda Marka / Verim Karşılaştırmaları
« Yanıtla #25 : Şubat 01, 2019, 19:40:43 »
Ana baslık mısırda arkadas pamuk ile ilgili soru sordu. Pamukta ekim önces herbisit ( eskiden triflin simdilerde pendimenthalin) cıkıs sonrası ise dar yaprak herbisiti kullanılıor. Geniş yaprakta işçi ile temizlenior

Çevrimdışı m.aygün 10

« Yanıtla #26 : Şubat 01, 2019, 19:47:23 »
Tamam.Ben de karıştırıyorum sandim.

Çevrimdışı drtek

« Yanıtla #27 : Şubat 05, 2019, 14:18:36 »
Benim bu yıl pamuk için ayırdıgım miktar 350da
Ben dikenli kurt, yeşil kurt ve cizgili yaprak kurdu frromonlarından 2 set kuracagım. Ortamala feromon omru 6-8 hafta sezonda 2 set kullanıyorum. Kullandıgım tuzak delta tipi ucuz oldugu için. Salma sulama benim arazimde yok . Center pivot , toprak altı ve toprak ustu damla sulama ile sulama yapıyorum. Damlamalarsa haftalık bazda ilk tarak görüldüğünde 3-4 haftada bitiriyorum. Center pivot altında gecen yıl asırı boylanma az koza tutumu sorunu oldu. Gunluk 1 kg üre ile 30 gün fertigasyon yapmıstım.bu yıl pix uygulamasını ilk tarak donemine getirip boyu kontol etmeyi planlıyorum. Gubreyide capa ile 2 seferde vermeyi dusunuyorum ( fertigasyonda hava sıcaklıgından ve yaprakların kaldırabilecegi azot miktarından dolayı gunluk gübrelemede azot miktarını 1-2 kg/gün üzerine cıkmak istemiyorum.

Anladığım 350 dekar alana 2 tane set kuruyorsunuz ( ben firmalarla görüştüğümde 10 dekar alana 2 adet tuzak kurmam gerektiğini belirtiyorlar ancak bana bu değer çok geldiği için 20 dekara 1 adet kuracaktım ancak sizin kullandığınız miktar çok çok daha düşük olmuş oluyor acaba yetecek mi?)

"Gubreyide capa ile 2 seferde vermeyi dusunuyorum " demişsiniz acaba üst gübreyi hangi dönemmlerde kullanıyorsunuz.
Biz salma sulama yapıyoruz ilk üst gübreyi 35-40. günde(5-6 yaprak döneminde) 15 kg üre olarak daha sonra ise ilk su öncesi(çiçeklenme devresi) 40 kg can gübresini kullanmayı düşünüyorum.
İlk gübrelemeyi de CAN ile yapsam daha mı iyi olur? Önerileriniz paylaşırsanız sevinirim?

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #28 : Şubat 06, 2019, 20:57:11 »
Konu mısır olunca dayanamadım geçtiğimiz yıl tarım ilçe benim tarlama bir tuzak asti ama ne için astigini bilmiyorum 
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı m.aygün 10

« Yanıtla #29 : Mart 29, 2019, 19:07:48 »
Benim tarlaya da astilar.Dışarıdan gelen bir zararli böcek varmış onu takip ediyorlar.Hiç bir zararli içine girmedi.Yani yokmuş

SM-J330F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi