toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Diskaro Seçimi  (Okunma sayısı 567 defa)

Çevrimdışı at4242

Diskaro Seçimi
« : Şubat 11, 2019, 11:47:07 »
Arkadaşlar Merhaba.
Merak ettiğim bir konu var, Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bildiğiniz üzere diskarolar çeşitlilik gösteriyor. V tipi X tipi Goble ... diye çeşitleniyor. Hangi tip hangi durumlar için önerilir ? Neden V tipi ya da neden X tipi diskaro almalıyız ?

Çevrimdışı Cimender

Ynt: Diskaro Seçimi
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2019, 12:50:05 »
Arkadaşlar Merhaba.
Merak ettiğim bir konu var, Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bildiğiniz üzere diskarolar çeşitlilik gösteriyor. V tipi X tipi Goble ... diye çeşitleniyor. Hangi tip hangi durumlar için önerilir ? Neden V tipi ya da neden X tipi diskaro almalıyız ?
IYI bir konu seçmişsiniz zira bende hep merak etmisimdir

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2019, 23:21:30 »
X tipi kullanıyorum, toprağı iyi işliyor. Ancak çok iz bırakıyor. Şimdiki aklım olsa V tipi alırdım.

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2019, 03:19:57 »
Ben X tipi kullanıyorum bahçecilik için daha ideal olduğunu düşünüyorum. Bahçede v tipi kullananda çok görmedim açıkçası

Çevrimdışı newharun

« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2019, 15:02:08 »
Bağ-bahçe için en uygun X tipi, neden kenarlara dağıtılmış toprağı ortaya topluyor,  daha çok askılı sistemde kullanıldığı için işlenmemiş yer kalmıyor (iyi yanaşıyor), küçük şekilsiz ve parçalı araziler için elzem, fidan arası gibi dar yerlerde traktörün yönünde bozulma yapmıyor. Açık ve büyük araziler için tekerlekli hafif ve ağır modelleri de var.
Ben askılı X tipini uzun yıllar kullandım, derince işlediğinizde her ne kadar arka ayarlarını düze yakın getirsenizde ortaya yığma yapıyor. Düzeltmek için başka bi aletle tekrar girmeniz gerekiyor.
Sonuç olarak 75bg üzeri dörtçeker traktörünüz varsa》bağımsız goble tavsiyemdir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi