toprakbilgi.com

Gönderen Konu: John Deere traktörleri şasi hakkında  (Okunma sayısı 1349 defa)

Çevrimdışı ORION

John Deere traktörleri şasi hakkında
« : Ocak 06, 2018, 16:49:39 »
John deere  traktörinin altında bulunan şasi tam ve yarım şasi olarak ikiye mi ayrılıyor. eğer öyle ise hangi modeller de yarım hangi modellerde tam şasi var bilmemizin bir yolu var mı?

Çevrimdışı Emre

Ynt: John Deere traktörleri şasi hakkında
« Yanıtla #1 : Ocak 06, 2018, 20:26:45 »
Benim traktör de sasiye benzer bir lama demiri var yarım şase galiba
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Gürcan Koç

« Yanıtla #2 : Ocak 06, 2018, 21:00:10 »
Emre agam yakşamlar :D memnun musun zetordan kaç saat oldu?

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2018, 21:14:46 »
Emre agam yakşamlar :D memnun musun zetordan kaç saat oldu?
400 saat oldu kardeşim memnunum fakat önceki tarım aletlerinin hepsi küçük geliyor bir traktör parası lazim malzeme yenilemeye

Çevrimdışı Gürcan Koç

« Yanıtla #4 : Ocak 06, 2018, 21:17:56 »
400 saat oldu kardeşim memnunum fakat önceki tarım aletlerinin hepsi küçük geliyor bir traktör parası lazim malzeme yenilemeye

Olur abi sırasıyla harmandan sonra yenilersin. Nasıl havalar edirnede burda ılık gidiyor buğdaylar için tehlike çanları çalıyor bu yıl kesin 2kökboğaz 2pas ayriyeten septorya aticaz gibi duruyor

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #5 : Ocak 06, 2018, 21:22:17 »
Olur abi sırasıyla harmandan sonra yenilersin. Nasıl havalar edirnede burda ılık gidiyor buğdaylar için tehlike çanları çalıyor bu yıl kesin 2kökboğaz 2pas ayriyeten septorya aticaz gibi duruyor

e-tab4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Havalar yaz havası gibi termometreler 18 derece gösteriyordu buğdaylarda alt yapraklarda sararma var geçen yıl 2 kez atmıştım kök boğaz ilacını bu yılda aynı atarım geçen yıl pas yoktu bu yıl nasıl olur bilmem tohum gübre mazot ve ilaca çalışıyoruz zaten

Çevrimdışı Gürcan Koç

« Yanıtla #6 : Ocak 06, 2018, 21:25:14 »
Havalar yaz havası gibi termometreler 18 derece gösteriyordu buğdaylarda alt yapraklarda sararma var geçen yıl 2 kez atmıştım kök boğaz ilacını bu yılda aynı atarım geçen yıl pas yoktu bu yıl nasıl olur bilmem tohum gübre mazot ve ilaca çalışıyoruz zaten

Hayırlısı Emre abi. Bu arada konuyu sabote ettim galiba özür dilerim uzun zamandır foruma girmiyordum da herkese iyi akşamlar :)

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #7 : Ocak 06, 2018, 21:28:05 »
Hayırlısı Emre abi. Bu arada konuyu sabote ettim galiba özür dilerim uzun zamandır foruma girmiyordum da herkese iyi akşamlar :)
Bende uzun zamandır giremedim konuyu sabote etmeyelim iyi akşamlar

Çevrimdışı Cenap

« Yanıtla #8 : Ocak 06, 2018, 21:29:01 »
John Deere'in eski 6000,5R ve yeni 6R,6M,6RC ve 6MC traktörlerinin tamamında tam şasi standarttır.
5M ve yeni 5R serilerinde ise yarım şasi vardır. 5E serilerinde şasi yoktur.

Çevrimdışı ORION

« Yanıtla #9 : Ocak 07, 2018, 08:54:25 »
John Deere'in eski 6000,5R ve yeni 6R,6M,6RC ve 6MC traktörlerinin tamamında tam şasi standarttır.
5M ve yeni 5R serilerinde ise yarım şasi vardır. 5E serilerinde şasi yoktur.

Eyvallah abi beklediğim cevap buydu :) sahibinden de 5105m vardı bir tane ön yükleyicili yarım şase yazıyordu. daha önce duymamıştım yarım şase o yüzden sormak istedim.

Benim traktör de sasiye benzer bir lama demiri var yarım şase galiba

Traktörünüz zetor hangi modeli acaba. Şase ön yükleyici varsa olmazsa olmaz yarım şase ön yükleyici takan firmalar takıyor. tam şase John Deere de var sanırım

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #10 : Ocak 07, 2018, 15:32:55 »
Eyvallah abi beklediğim cevap buydu :) sahibinden de 5105m vardı bir tane ön yükleyicili yarım şase yazıyordu. daha önce duymamıştım yarım şase o yüzden sormak istedim.

Traktörünüz zetor hangi modeli acaba. Şase ön yükleyici varsa olmazsa olmaz yarım şase ön yükleyici takan firmalar takıyor. tam şase John Deere de var sanırım
Zetor forterra Hsx 140 kullanıcısıyım

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #11 : Ocak 07, 2018, 15:54:47 »

Eğer ön yükleyici yapan firmalardan talep ederseniz tam şase yapıyorlar.

ASUS_Z00VD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ORION

« Yanıtla #12 : Ocak 07, 2018, 16:33:17 »

Traktörün bir tanıtım ve ya çalışma videosunu çekti iseniz izlemek isterim ;)

Eğer ön yükleyici yapan firmalardan talep ederseniz tam şase yapıyorlar.

Şu anda ön yükleyici traktörümüz var tam şase de attılar yarısı çok sağlamda yarıdan sonrası çok sağlıklı değil :) traktör baya eski birde shuttle yok değiştirmek fikri kafama kurt gibi düştü.... :) aklıma direk 6430 geldi birde 5105m sahibinden gördüm yarım şasi yazıyordu altında açıklamada ben hepsini tam diyordum 6430 larda da mı yarım şase var acaba diye düşündüm bir sorayım dedim...  Bakalım nasip olurda alırsam belki bir sehpada yeni traktöre koyarım istediğim traktöre takarım aynı kepçeyi ... :)

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #13 : Ocak 07, 2018, 17:56:37 »
5105m'i ben de çok beğeniyorum. İlla ayarı vardır ama shuttle geç tepki veriyordu. Bu biraz hoşuma gitmedi.

Çevrimdışı ORION

« Yanıtla #14 : Ocak 07, 2018, 18:02:54 »
geç tepki derken önce durdurup sonra geri geliyordur.

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #15 : Ocak 07, 2018, 18:03:52 »
geç tepki derken önce durdurup sonra geri geliyordur.
Duruyor, biraz bekleyip geri geliyor.

Çevrimdışı ORION

« Yanıtla #16 : Ocak 07, 2018, 18:15:10 »
Duruyor, biraz bekleyip geri geliyor.

Ben öyle çok shuttle traktör kullanamadım 5720, tl100a, T6040 kullandım(bunların benim değildi kısa süreliğine kullandım) tepkileri aşağı yukarı yakındı birbirine

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #17 : Ocak 07, 2018, 18:17:46 »
Ben öyle çok shuttle traktör kullanamadım 5720, tl100a, T6040 kullandım(bunların benim değildi kısa süreliğine kullandım) tepkileri aşağı yukarı yakındı birbirine
Ben de kısa süreliğine kullandım da dikkatimi çekti onu belirtmek istedim. Dediğim gibi hız ayarı vardır illa onun