toprakbilgi.com

Gönderen Konu: Lastik önerisi  (Okunma sayısı 285 defa)

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

Lastik önerisi
« : Ağustos 11, 2019, 17:41:38 »
merhaba arkadaşlar
erkunt un lastikleri petlas marka, ve çatlaklar çoğaldı, ot atarken ön lastik,geçen günde sağ arka lastik tamir gördü, sol arka lastikte 15 günde havası azalıyor

heran sürpriz yapabilirler, daha tekerler yarı,

lassa dublex ler çok pahalı
şabriyelle arasında neredeyse yarı yarıya fark var, her ikiside lassa
başka marka düşünmüyorum
önerileriniz nelerdir 

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sadesoda

Ynt: Lastik önerisi
« Yanıtla #1 : Ağustos 11, 2019, 18:05:36 »
Eger motor sizde kalacaksa Michelin agribib diyorum   muthis bir ürün. Lakin hesaplı alternatifler nedir bilmiyorum ne yazık ki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #2 : Ağustos 11, 2019, 22:55:12 »
Eger motor sizde kalacaksa Michelin agribib diyorum   muthis bir ürün. Lakin hesaplı alternatifler nedir bilmiyorum ne yazık ki

evet emre michell güzel fakat çok para
traktör kalacak ama yinede çok fazla
marka olarak lassa
yine dublekxe mi devam etsem şambriyelemi geçsem
burda kararsizim

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2019, 20:34:21 »
Elimiz ayagimiz diyebilcegimiz bi traktörde tam takım ozka var is görüyor suan 3. Yilinda hala durumu iyi.

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2019, 15:53:00 »
Elimiz ayagimiz diyebilcegimiz bi traktörde tam takım ozka var is görüyor suan 3. Yilinda hala durumu iyi.

2sene sonra kaplama teker gibi acılır, az kalmış
senede 1000 saat çalışsam özka,petlas,starmax bunları alırım,

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #5 : Ağustos 14, 2019, 19:28:51 »
Dublex ten kastınız sanırım radial olanlar. Geçen sene lassa aldım. Önceden Özka vardı. Aldığıma pişman olmuştum. Lastik, kuyruk mili hariç traktörün gücünü toprağa ileten tek nokta. Tutunamadıktan sonra traktörün gücünün, yakıt tuletiminin, yedek parça vs gibi tüm avantajları sıfırliyor. Yani tutunamayan traktör işe yaramaz. Bu açıdan bakınca önemi daha kolay anlaşılır. Ben tutunma problemi sebebiyle Özka vb lastiklere dönüp bakmadım bile. Michelin vb markalarda traktör parasıyla yarışır olduğunu tahmin ettigimden Tek marka lassa kalmıştı. Secenek olarak sadece radial yada düz vardı. Gönlüm radial diyordu ama bayi ikisinide satmasina rağmen düz almamı ısrarla tavsiye etti. Gerek yok diye. Telli lastik alma demişti. Bende düzünü aldım. Aslında bazen radial alsam daha mı iyi olurdu diye düşünmeden edemiyorum. Arada %50 fiyat farkı olsada Özka  vb almazdım zaten. Zaten uzun soluklu kullanım oluyor. Kullanım süresini hesaba katarsak iyi lastik almak kesinlikle daha mantıklı gelecektir.
Kaldıki tutunamayan lastik yakıt, zaman kaybıyla çok daha pahalıya geliyor.

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #6 : Ağustos 14, 2019, 20:54:40 »
Senelik kaç saatlik calismadan bahsediyoruz?

Çevrimdışı YılmazÖzşirvan

« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2019, 21:06:01 »
Michelin agribib vs seriler ortalama kaç tl ?

case lerle gelen radial lassa-kleberlerden hiç memnun değilim traktör aşırı zıplıyor.Radial yerine normal tipveya yumuşak hamrlu tercih ederim.

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #8 : Ağustos 16, 2019, 08:12:25 »
Senelik kaç saatlik calismadan bahsediyoruz?

400~450
petlas özka bunlar dişler bitmese bile yanlardan gidiyor, aynı şekilde komşumuzun 75 56 da önlerde arkalarda daha yarı iken değişti, 5 sene sonunda çatlamaya başlıyor, benim gibi kullanıcıya bu teker 10 yıl gider en az, önceki traktörün tekeri 11~12 senelik diş bitiyor çatlama yine yok

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #9 : Ağustos 16, 2019, 08:17:50 »
Dublex ten kastınız sanırım radial olanlar. Geçen sene lassa aldım. Önceden Özka vardı. Aldığıma pişman olmuştum. Lastik, kuyruk mili hariç traktörün gücünü toprağa ileten tek nokta. Tutunamadıktan sonra traktörün gücünün, yakıt tuletiminin, yedek parça vs gibi tüm avantajları sıfırliyor. Yani tutunamayan traktör işe yaramaz. Bu açıdan bakınca önemi daha kolay anlaşılır. Ben tutunma problemi sebebiyle Özka vb lastiklere dönüp bakmadım bile. Michelin vb markalarda traktör parasıyla yarışır olduğunu tahmin ettigimden Tek marka lassa kalmıştı. Secenek olarak sadece radial yada düz vardı. Gönlüm radial diyordu ama bayi ikisinide satmasina rağmen düz almamı ısrarla tavsiye etti. Gerek yok diye. Telli lastik alma demişti. Bende düzünü aldım. Aslında bazen radial alsam daha mı iyi olurdu diye düşünmeden edemiyorum. Arada %50 fiyat farkı olsada Özka  vb almazdım zaten. Zaten uzun soluklu kullanım oluyor. Kullanım süresini hesaba katarsak iyi lastik almak kesinlikle daha mantıklı gelecektir.
Kaldıki tutunamayan lastik yakıt, zaman kaybıyla çok daha pahalıya geliyor.
evet radyal abi
radyal tarlada iyi yolda çok zıplıyor ve  traktör çok titriyor , her marka da böylemi bilmiyorum, kararsizim hala , dün fiyat aldim 2500 lira fark var ,

Çevrimdışı of@s

« Yanıtla #10 : Ağustos 16, 2019, 12:44:43 »
Banada konforun düşük olduğunu söylemişlerdi. Bayi performans farkı olmaz ( farkedilmez) dedi. Radial daha geniş alana basmıyor bence.
Ama radial daha estetik o kesin. Ben telli lastik sevmiyorum. Mecburiyet yada farkedilmedigi durumlarda  düşük hava basınçta yada patlak lastikle ilerlemeniz radial lastiğin çöp olması daha muhtemel.