toprakbilgi.com

Gönderen Konu: LASTİK SORUNU!!!  (Okunma sayısı 549 defa)

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

LASTİK SORUNU!!!
« : Ekim 07, 2018, 18:37:38 »
merhaba arkadaşlar erkunt un sol on lastiği çatlak lardan dolayı hava kaçırıyordu yama yaptırdım, taktım, kemre döküp geldim, 24 saat içinde tekrar havası indi, sambriyel taksam düzen tutarmi daha tekerler yarıya yakın, normal şartlarda 2 sene daha gider çöpe atmak istemiyorum,
Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ydincbayram

Ynt: LASTİK SORUNU!!!
« Yanıtla #1 : Ekim 07, 2018, 20:48:13 »
Evet direk sambrel

Çevrimdışı FEHİM

« Yanıtla #2 : Ekim 08, 2018, 06:25:10 »
hatta ve hatta lastiğin için koyacağın şamrelin eskisinde de bir tane bulabilirsen içinden bıçakla keserek yeni şamrelin üzerine giydirerek lastiğe takarsan çatlak yerlerden çalışırken lastiğin  şamreli kıstırma olayıda bayaca düşecektir.

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #3 : Ekim 08, 2018, 22:33:36 »
bugün tekrar götürdüm yanakllardan kaçırıyordu , iyi yapamamış, fazla surmez biyerden daha yarilabilir, sambriyel o zaman takariz ,

Çevrimdışı Demir

« Yanıtla #4 : Ekim 09, 2018, 22:18:50 »
Çatlakların sebebi nedir?

Çevrimdışı FatihEFE

« Yanıtla #5 : Ekim 10, 2018, 02:49:09 »
Geçmiş olsun Elvan can sıkıcı bir durum.
İç lastik ile biraz daha idare edebilirsin ama Fehim abinin dediği gibi iç lastiği ısırmasın diye önlem alman gerekli.
Lastik fiyatları çok artmış bende geçen hafta arabanın lastikleri   çatlaklardan ötürü  değiştirdim dişler iyiydi aslında ama araba traktör gibi değil yüksek hızlar söz konusu canımızı riske atmaya gerek yok diye düşündüm.

Çevrimdışı GENÇ EYMIRLİ

« Yanıtla #6 : Ekim 11, 2018, 22:26:58 »
Çatlakların sebebi nedir?
petlas ve starmax lastiklere bak ali aynı kaplama yapılmış gibi, hatta kaplama bence bunlardan iyi en azından kaplama atiyi, bunlar catlaya catlaya gidiyor, eğer 3 sene gibi bir zamanda bitirirsen iyi gibi fiyatından dolayı,ama fark etmez kalite yine farkını koyar,
Geçmiş olsun Elvan can sıkıcı bir durum.
İç lastik ile biraz daha idare edebilirsin ama Fehim abinin dediği gibi iç lastiği ısırmasın diye önlem alman gerekli.
Lastik fiyatları çok artmış bende geçen hafta arabanın lastikleri   çatlaklardan ötürü  değiştirdim dişler iyiydi aslında ama araba traktör gibi değil yüksek hızlar söz konusu canımızı riske atmaya gerek yok diye düşündüm.
eyvallah fatih abi, zaten aklımdaydı bu tekerler disler bitmeden bunu yapacağı, gitti yere kadar abi idare eder ,

evet abi araba işi daha önemli Allah göstermesin lastik gumlese ....
çok kötü durum