toprakbilgi.com

Gönderen Konu: 20.03.2017 Tarihli Regrass Görüntüleri.  (Okunma sayısı 2777 defa)

Çevrimdışı meraklı

Ynt: 20.03.2017 Tarihli Regrass Görüntüleri.
« Yanıtla #25 : Mart 24, 2017, 16:53:55 »
maşallah çok güzel yetiştirmişsiniz bende 12,5 dönüm ektim yağmurlar geç yağdı bu yıl geçe kaldı çıkar çok çıkmaz tepesine kar bindirdi derken donlar oldu ve bitki büyük ölçüde gitti malesef

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #26 : Mart 24, 2017, 16:56:05 »
maşallah çok güzel yetiştirmişsiniz bende 12,5 dönüm ektim yağmurlar geç yağdı bu yıl geçe kaldı çıkar çok çıkmaz tepesine kar bindirdi derken donlar oldu ve bitki büyük ölçüde gitti malesef
Teşekkürler sizin anlattiklarinizin aynısı benim yonca için gecerli

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı KüreLee

« Yanıtla #27 : Mart 24, 2017, 23:18:02 »
Teşekkürler sizin anlattiklarinizin aynısı benim yonca için gecerli

Reygrası sulanır yere Eylül gibi eksek, sulama ile çıkış yaptırıp, kıştan önce bir veya iki biçim yapsak, kışın don olduğunda kökleri ölür mü? Kökleri kar altında kalsa, baharda çimen gibi tekrar yeşermez mi?

Çevrimdışı Emre

« Yanıtla #28 : Mart 24, 2017, 23:21:35 »
Reygrası sulanır yere Eylül gibi eksek, sulama ile çıkış yaptırıp, kıştan önce bir veya iki biçim yapsak, kışın don olduğunda kökleri ölür mü? Kökleri kar altında kalsa, baharda çimen gibi tekrar yeşermez mi?
Ben geçen yıl ekimde ekim ayında ektim bir kez biçtim yeşil yedirdim bu sene kış sert geçtiği halde yinede donmadi

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #29 : Mart 26, 2017, 21:03:26 »
15 cm Ken don vurdu uçları yandı sarardi bitki 5 cm kadar . Sonra  hava ısındı büyümenin yine önünu alamadık .

Kesin olcememekle beraber 15 derece  ile 25   derece arası çok iyi ve güzel gelişiyor su da olursa.  Bu aralar çok güzel gelişiyor. 

Eylül gibi De Ekim olur hatta biz ekimde yaptık Aralık gibi hayvan içine girdi. Daha evvel Eylül'de De yapmısligimiz oldu ama çok sulama işi çıkıyor . Ve belli bir sıcaklıkta gelişmiyor bitki kelle veriyor. Kelle De verince boylanma duruyor