toprakbilgi.com

Gönderen Konu: 2017-2018 Silajlık Yem bezelyesi - Tritikale Ekimi  (Okunma sayısı 177 defa)

Çevrimdışı Ali SARAÇ

2017-2018 Silajlık Yem bezelyesi - Tritikale Ekimi
« : Aralık 03, 2017, 13:58:09 »
bu yıl domatese icara verdim .. malum domates nisan ortası dikileceği için , yer boş kalmasın diye yem bezelyesi ektim .. domates öncesi olacağı için olması gerekenden 10 gün önce hasat etmeyi planlıyorum .. tabii o zamanki iklim koşulları buna izin vermezse belkide gününde hasat edilecek .. kurutmadan birer gün arayla silaj yapıcam .. şuanda müşterisi hazır zaten .. yer silajlık mısır yeriydi öncesinde fantom ( dipkazan ) çektim sonra dönüme 25 kg 3x15 kompoze gübre , rotovatör  ardından ekim ve üzerine tırmık çektim .. güzel tavında bi ekim oldu .. fantom videosunu çekmeme rağmen kaydedilmemiş yada silinmiş bilemiyorum ..

Çevrimdışı Demir

Ynt: 2017-2018 Silajlık Yem bezelyesi - Tritikale Ekimi
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2017, 17:44:42 »
Bereketli olsun Ali Abi. Forum olarak yem bitkileri üzerinde ihtisas yapmış gibiyiz.

Ot silajını kaç liradan vereceksin? Biz otu kuru olarak sattığımızdan silaj fiyatını bilmiyorum?

ASUS_Z00VD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ali SARAÇ

« Yanıtla #2 : Aralık 04, 2017, 17:07:19 »
Herşey alıcıya ait 20 kuruşa verecez ..

Çevrimdışı cem ispir

« Yanıtla #3 : Aralık 05, 2017, 01:17:28 »
bu yıl domatese icara verdim .. malum domates nisan ortası dikileceği için , yer boş kalmasın diye yem bezelyesi ektim .. domates öncesi olacağı için olması gerekenden 10 gün önce hasat etmeyi planlıyorum .. tabii o zamanki iklim koşulları buna izin vermezse belkide gününde hasat edilecek .. kurutmadan birer gün arayla silaj yapıcam .. şuanda müşterisi hazır zaten .. yer silajlık mısır yeriydi öncesinde fantom ( dipkazan ) çektim sonra dönüme 25 kg 3x15 kompoze gübre , rotovatör  ardından ekim ve üzerine tırmık çektim .. güzel tavında bi ekim oldu .. fantom videosunu çekmeme rağmen kaydedilmemiş yada silinmiş bilemiyorum ..

Ben satmayi bir turlu basaramadigim icin bezelyeyi biraktim bu sene, tohum da pahali zaten. CKS'ye kayit edilemeyen bir parcaya ektim, tohuma birakmak niyetindeyim. 15-15-15'e gerek var miydi? Potasyum durumunu bilmiyorum gerci ancak DAP daha hesapli olmaz miydi?

Çevrimdışı Ali SARAÇ

« Yanıtla #4 : Aralık 05, 2017, 18:18:52 »
Ben satmayi bir turlu basaramadigim icin bezelyeyi biraktim bu sene, tohum da pahali zaten. CKS'ye kayit edilemeyen bir parcaya ektim, tohuma birakmak niyetindeyim. 15-15-15'e gerek var miydi? Potasyum durumunu bilmiyorum gerci ancak DAP daha hesapli olmaz miydi?
Potasyum bakımından fakir , fosfor bakımından zengin bi toprağmız var .. elimden gelse fosforsuz gübre atıcam .. bizim burda yem bitkisi satma sıkıntısı yok abi ya , hayvan çok arazi oldukça az .. heryer bağ zeytin

Çevrimdışı ydincbayram

« Yanıtla #5 : Aralık 06, 2017, 19:53:49 »
Bereketli olsun. Yem bitkileri para edecek sanirim bundan sonra.