toprakbilgi.com

Gönderen Konu: 2020 mısır silajı tohum önerileri  (Okunma sayısı 78397 defa)

Çevrimdışı mehem

2020 mısır silajı tohum önerileri
« : Şubat 13, 2020, 10:40:31 »
Şimdiden tohumu gübreyi hazır edeyim diye düşünürken hangi tohum ekeceğimde kaldım. önceki yıllarda dekalb ve pioneer gurubundan seçiyorduk. Şu son 2 dönemde çıkan macha mısır tohumu aklıma geliyor. internette eken kişilerden çok yorum yok bir kaç foto gördüm yükseklik nerden baksanız 3-4 metre(resimleri aşağıda). eken arkadaşlar varmı yada bildiğiniz bu tohumu kullanan. cidden verimler böyle mi? 7-11ton/da yazıyordu bir yerde. tamam bölgesel olarak değişir bakım etkilerde o kadar mı iyi tohum bilemedim. bide may hido fao 700 grubu eken çokmus bunu kullanan varsa tavsiyelere acığım.

Resmin Orjinal Boyutu Icin Tiklayiniz

Çevrimdışı Demir

Ynt: 2020 mısır silajı tohum önerileri
« Yanıtla #1 : Şubat 14, 2020, 08:38:01 »
Şimdiden tohumu gübreyi hazır edeyim diye düşünürken hangi tohum ekeceğimde kaldım. önceki yıllarda dekalb ve pioneer gurubundan seçiyorduk. Şu son 2 dönemde çıkan macha mısır tohumu aklıma geliyor. internette eken kişilerden çok yorum yok bir kaç foto gördüm yükseklik nerden baksanız 3-4 metre(resimleri aşağıda). eken arkadaşlar varmı yada bildiğiniz bu tohumu kullanan. cidden verimler böyle mi? 7-11ton/da yazıyordu bir yerde. tamam bölgesel olarak değişir bakım etkilerde o kadar mı iyi tohum bilemedim. bide may hido fao 700 grubu eken çokmus bunu kullanan varsa tavsiyelere acığım.

Kendi hayvanlarınız içinse macha biraz sert. 2 yıl ikinci ürün olarak ektim ama 5-6 tonu geçemedim. Eğer denemek isterseniz agromar colonia deneyin. Hem verimli hem de silajı güzel oluyor. Hido da güzel tohum. İyi bakıldığında verimi de iyi oluyor.

Çevrimdışı sadesoda

« Yanıtla #2 : Şubat 14, 2020, 19:41:01 »
May Hido diyorum. Odemiste patates arkası Ekim (7 temmuzda -15 temmuz).taban atmadik üste de 20 kg üre sadece 7.5 ton dekar 33 kuru maddede bictik. Boyu guduktur ama govde muthis saglam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mehem

« Yanıtla #3 : Şubat 15, 2020, 10:53:05 »
May Hido diyorum. Odemiste patates arkası Ekim (7 temmuzda -15 temmuz).taban atmadik üste de 20 kg üre sadece 7.5 ton dekar 33 kuru maddede bictik. Boyu guduktur ama govde muthis saglam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

boya aldanma diyosun:) suan hido aklıma yatan syngenta eken yok bizim burda bir kac kısı yazdı çok memnunuz diye bide onu arastırmaya basladım.

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• Admin
  • çok çok yazan üye
  • Yer: Manisa-Alaşehir
  • Toplam beğeniler: 349
  • Adalet Asalet Merhamet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Şubat 15, 2020, 14:25:18 »
boya aldanma diyosun:) suan hido aklıma yatan syngenta eken yok bizim burda bir kac kısı yazdı çok memnunuz diye bide onu arastırmaya basladım.
Sygenta bazı özel durumlarda fark yaratabiliyor çok kurak çok sıcak fırtına boyutunda rüzgar gibi .. özel çeşitleri var ama şartlar eşit oldugunda fark yaratamıyor , dekalp reklama falana filana en cok bütçe ayıran marka saha elemanı cok ve ilgileler , çeşitleri güzel ama o parayı hakedecek kadar değil .. lg kws pionner bence şuan bölge iklim toprak yapısına göre fiyat performansı en iyi markalar bunlardan kendinize uygun çeşidi seçip kullanabilirsin .. diğer markalar ise diğer bi fikrim yok ..